Autor Wątek: Hugo  (Przeczytany 155516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Hugo
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 01, 2016, 09:42:08 pm »
Czy ktoś już ma i mógłby napisać coś niecoś o wydaniu? Najbardziej ciekawi mnie ten dodatkowy tom. Warto brać? Bo ciągle się zastanawiam.
Ja oczywiście biorę!*
 *Kocham ten komiks no i ...tentego , sentyment.
P.s. jedyny minus - oba tomy nie tworzą panoramy :doubt:
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline bluebeery

Odp: Hugo
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 01, 2016, 10:34:38 pm »
Czy ktoś już ma i mógłby napisać coś niecoś o wydaniu? Najbardziej ciekawi mnie ten dodatkowy tom. Warto brać? Bo ciągle się zastanawiam.
Dzisiaj zakupiłem i jedyne co mogę powiedzieć to: Brać! Jeżeli jesteś fanem serii Hugo to tym bardziej!

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hugo
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 02, 2016, 08:43:52 pm »
Oczywiście, że brać. Fani Hugo powinni być zadowoleni. Około 40 stron zawiera opis dokonań wcześniejszych Bedu oraz prac nad Hugo ( w tym 1 plansza Hugo - Przygoda nie z tej Ziemi kosmicznego agenta specjalnego, z okazji 40 lat magazynu Tintin oraz 2 plansze z magazynu Tintin Hugo - Spotkanie dziewiątego stopnia). Duzo ilustracji, okładek przykładowych plansz. Kolejną częścią są dwa komiksy niepublikowane w formie albumów. Konkretnie: Hugo - Pojedynek (8 plansz), Hugo - Oddech bestii (8 plansz). Całość ma 64 strony (jeśli nie pomyliłem się przy liczeniu).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 03, 2016, 09:00:53 pm »
Trochę szkoda, że Karzeł z Corneloup jest teraz Krasnalem z Corneloup. Jestem zdania, że jeśli ćwierć wieku postać jest nazywana karłem, to mogoby tak zostać. Na szczęście nie boli tak bardzo jak Gullum i Bilbo Bagosz z Bagoszowa. :D

Offline pshemko79

Odp: Hugo
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 03, 2016, 09:37:07 pm »
Z Bagoszna. ;)
Lepszy krasnal niż krzat.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline rzem

Odp: Hugo
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 04, 2016, 08:27:33 am »
Krasnal?
Czy to chodzi o to, że tłumacz musi wyróżnić swoje nowe tłumaczenie, żeby nie było posądzenia o plagiat?
Strach pomyśleć, co wymyślą jak będzie kolejne wznowienie za 20 lat: skrzat? A może język już tak sie zmieni, że słowo kurdupel straci swój negatywny wydźwięk?

Offline Nawimar

Odp: Hugo
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 04, 2016, 09:41:50 am »
Rzem: "Czy to chodzi o to, że tłumacz musi wyróżnić swoje nowe tłumaczenie, żeby nie było posądzenia o plagiat?"

Coś mi się zdaje, że to z zupełnie innych względów. Takie czasy, że z byle słowem trzeba się obchodzić jak z przysłowiowym jajkiem, bo inaczej wyląduje się na czarnej liście tzw. autorytetów.
 
Sam album rzeczywiście prezentuje się wprost pięknie. Za zablokowanie tej serii należałoby tego całego redaktora publicznie wysmagać. Słowem krytyki rzecz jasna.

Offline bosssu

Odp: Hugo
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 04, 2016, 12:51:29 pm »
Trochę szkoda, że Karzeł z Corneloup jest teraz Krasnalem z Corneloup. Jestem zdania, że jeśli ćwierć wieku postać jest nazywana karłem, to mogoby tak zostać. Na szczęście nie boli tak bardzo jak Gullum i Bilbo Bagosz z Bagoszowa. :biggrin:
To nie jest przydomek ale określenie cech fizycznych więc jeśli ktoś jest karłem to jest Karłem a nie krasnalem (nie wiedzę czerwonej czapki ani brody)

Offline Death

Odp: Hugo
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 04, 2016, 01:04:45 pm »
Ja najpierw zostałem przez ziomka wprowadzony w błąd. Bo dostałem smsa z Łodzi, że tam jest krasnolud. :D
I byłem mega wkurzony, że nazwa rasy, która u Tolkiena miała brody i walczyła toporami, została tutaj użyta jako pogardliwe określenie tej małej postaci z okładki Hugo. Na szczęście jest krasnal. Nie boli mnie to aż tak, bo najpierw myślałem, że jest dużo gorzej. W Grze o tron też nie zawsze mówią na Tyriona karzeł, tylko używają też słowa "imp". Oczywiście w Hugo powinno być karzeł. Sprawdziłem sobie w słowniku i "nain" ("Le nain de Corneloup"), to ewidentnie "karzeł".

Offline starcek

Odp: Hugo
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 04, 2016, 01:51:18 pm »
W następnym wydaniu nazwą go Bazyl i wszyscy będą zadowoleni. A nie, wróć, myślałem o Gollumie.  :lol:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hugo
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 04, 2016, 05:22:13 pm »

Sam album rzeczywiście prezentuje się wprost pięknie. Za zablokowanie tej serii należałoby tego całego redaktora publicznie wysmagać. Słowem krytyki rzecz jasna.


Prace nad kolejny (6) tomem Hugo zostały przerwane. Pozostały notatki i szkice. Tom miał nosić tytuł "Władca snów". Prawdopodobnie miał być początkiem kolejnych kilku tomów.


Sporo ciekawostek można dowiedzieć się z Przewodnika.
Podobał mi się komiks gdzie Hugo spotyka/ratuje Tintina.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bluebeery

Odp: Hugo
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 04, 2016, 09:23:10 pm »

Prace nad kolejny (6) tomem Hugo zostały przerwane. Pozostały notatki i szkice. Tom miał nosić tytuł "Władca snów". Prawdopodobnie miał być początkiem kolejnych kilku tomów.


Sporo ciekawostek można dowiedzieć się z Przewodnika.
Podobał mi się komiks gdzie Hugo spotyka/ratuje Tintina.
Bardzo żałuję i na pewno nie jestem w tym względzie osamotniony , że tom 6 i kolejne nie ujrzały już światła dziennego. Dodatkowo dobija mnie fakt, że upadek serii nie spowodował brak czytelników ale jakieś niezrozumiałe działania redaktora. Nic to , czasu nie wrócimy. Mam nadzieję że nowy komiks Bedu pt. Krew smoka spotka  lepszy los na rynku frankofońskim oraz że będziemy mogli zapoznać się z tą pozycją w wersji polskiej.

Offline kenji

Odp: Hugo
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 04, 2016, 09:30:20 pm »
Mi na spotkaniu to prawie plakac sie zachciało jak to usłyszałem ...
 Tak czy inaczej mysle  i mam tez nadzieje ze album z Hugo sprzeda sie nadzwyczaj dobrze i niedługo bedziemy mogli poznać jago inne tytuły.

Offline janjedlikowski

Odp: Hugo
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 04, 2016, 11:09:41 pm »
No to czas postawić przewrotne pytanie, czy taki Egmont mógłby zaproponować Bedu kontynuację serii przy świetnych wynikach sprzedaży?

Offline Thiago

Odp: Hugo
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 04, 2016, 11:21:24 pm »
NIE. Bedu pracuje dla swojego wydawcy. Wydawca i Bedu mają prawa autorskie - jeśli zawiesili coś ponad 20 lat temu, nikt nie wróci do takiej serii, bo akurat w Polsce stała się kultowa!

 

anything