Autor Wątek: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl  (Przeczytany 59505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkorA

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 23, 2011, 09:26:20 pm »
1. Już od dłuższego czasu grasz w cs'a razem z innymi świetnymi  graczami i zawsze kiedy gramy z kolegami de_nuke w TT to "dajemy dupy"  :P.Mógłbyś podpowiedzieć kilka taktych podczas eco lub full'a ?
  2.Razem z kolegami już gramy ok 2,5 roku i czasami jesteśmy uśpieni tą  grą. Więc może masz jakiś sposób na kopa adrenaliny twojego typu np :  Ogień kur*a!!!, Napier**lać!!! itp. :P.
 
  Z góry dzięki SkorA
 
  PS:lepiej mieć m4 z tłumikiem czy bez i jaka różnica :biggrin:

Offline franz1906

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2011, 12:12:09 pm »
1. Czy myślisz ze w przyszłości e-sport tak się rozwinie ze nie tylko 1.6 będzie nadal popularny ale także CSS.
2. Czy nie chciał byś zacząć pracować w wolnych chwilach jako komentator meczowy ( 1.6 ) 
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 12:25:48 pm wysłana przez franz1906 »

Offline ghost dark tabu

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2011, 12:42:49 pm »
Witaj Luq

1. Znasz wielu ważnych ludzi w esportowym środowisku, czy wiesz że ten rok może być kluczowym rokiem dla rozwoju go w Polsce, nie chciałeś dołączyć do ekipy która ma wielkie ambicje oraz środki?
2. Czy nie interesuję cię praca za granicą w tym środowisku bądź dołączenie do organizacji tworzącej światowe turnieje ?

Offline impuls092

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2011, 01:23:21 pm »
 Łukasz mam do Ciebie kilka nurtujących mnie pytań odnośnie gry, komend i samego silnika CS'a ale o tym jak będę mogł na teamspeaku z tobą pogadać

1. Czy wg Ciebie taktyka jest najbardziej istotna czy Skill jest istotniejszy? bo jak widzielismy na IEM EC Fnatic ktorzy dostali potencjalnie słabszych zawodników rozgromiło ten turniej natomiast SK - Gaming ma w swoim składzie zawodników uznawanych za najlepszych skillowo ale grali taktycznie i słabo im to wyszło jak myślisz dlaczego SK ma póki co tak słabe wyniki?

2. Jak zdążyliśmy zauważyć wszystkie drużyny grają teraz prawie na tym samym poziomie nawet te mniej znane w sensie te lanowe drużyny typu TCM-Gaming czy spraynpray jak myślisz czym jest spowodowane to wyrównanie umiejetności tych topowych drużyn?

Pozdrawiam Impuls :smile:

Offline Ameba

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2011, 01:24:54 pm »
Witaj, LUq :P

  • Jak poznales swoj pierwszy klan w cs-a ?:> to byl przypadek czy szukales go celowo ?
  • Jak to sie stalo, ze zaczales grac w pentagramie ?
  • Dlaczego awp ? skad ta fascynacja ?
  • Gdybys znalazl 2-3h wieczorem dziennie, ile chcialbys kasy za role "managera" teamu :>? ^^
  • W okresie po wyrzuceniu Cie z g5, myslales o powrocie i skopania dupy fx-om :>?
  • Kilka rad na gre z awp ? wiadomo, ze kazdy zna jakies ^myki^, ktore pomagaja :smile:
  • szczerze - ile najwiecej godzin (w 1 dzien) grales w cs-a ?:> bez oszustw ! :smile:

Offline pAC

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2011, 03:36:00 pm »
1. LUq co czułeś gdy byłeś "zmuszony" do odejścia z mym'u jakie emocje przec Ciebie przeszły?
2. Czy byłeś wcześniej jakoś poinformowany o zmianie w drużynie? Czy ta informacja spadła jak grom z jasnego nieba

Offline hajtowOw

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2011, 04:37:05 pm »
Łukasz, chciałbyś dalej być w teamie Frag eXecutors, lub jeśli miałbyś możliwość powrotu - zgodziłbyś się?

Offline kort

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2011, 04:49:29 pm »
Ameba: 2 pytania [słownie: dwa] nie piętnaście [liczbowo: 15] ;) Wybierz najważniejsze, albo weźmiemy dwa pierwsze z zadanych.

Offline Imrane

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2011, 04:59:30 pm »
Witaj!
Dlaczego topowi gracze nie chca podac wlasnych konfiguracji graficzny, czy jest to az takie wazne?. W jakims wywiadzie powiedziales ze po odpowiedniej konfiguracji fleshe sa troszke krotsze. Jakis maly tutorial bylby swietny :D

Offline Lajq

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2011, 05:11:57 pm »
to było tez cos z lenovo neq robił wywiad na cybersporcie jest

Offline predi_wrz

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2011, 05:15:00 pm »
Łukasz
  1. Znasz sie na grze, masz duże doświadczenie wiec mozesz podać magiczne komedny które ukrywacie :D
  2. Zobaczymy Cie gdzieś jeszcze ?? np. w lookr.tv??

Offline gal

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2011, 05:38:14 pm »
witam ja mam odmiene pytanie chyba nikt wczesniej o to nie pytal
1. duzo podrozowales z zlota piotka po swiecie oraz reprezentacja mozesz powiedziec gdzie ci sie najbardziej podobalo tzn. ktory kraj ktora koltora ci sie najbardziej podobala moze ktora z potrawa ci zasmakowala z innego kontynentu :)
2. ---

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 24, 2011, 07:24:47 pm »
I tym samym kończymy serię pytań. Jutro postaramy się zamieścić dopowiedzi oraz wysłać PMy do zaproszonych na konferencję. Sprawdzajcie pocztę prywatną.
Konferencja odbędzie się 26.02.2011 (sobota) o godzinie 16:00 na serwerze TS portalu Gildia.pl.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 25, 2011, 06:55:49 pm »
I oto odpowiedzi na drugą serię pytań. Za 20 min sprawdźcie skrzynki PM. Będziemy wysyłać zaproszenia i informacje jak dostać się na jutrzejszą konferencję na naszym serwerze TS.

blindftw:
Mam pytanie odnośnie e-sportu w polsce - czy uważasz, że poświęcenie się w dzisiejszych czasach CS'owi, tak jak robiłeś to kiedyś ma jakiś sens? Czy e-sport w polsce jest na tyle pewny że można zacząć myśleć o karierze gracza i tylko tym sie zajmować aż do perfekcji i nie przejmować się tym "czy będę miał jutro na chleb", czy było by to opłacalne i pewne?

Uważam że powinno się łączyć pasję czyli granie z rozwojem czyli nauką i pracą. Jak dojdzie do momentu w którym będziesz miał wybór profesjonalna gra czy praca to będziesz się zastanawiał. W Polskim CS’ie jest 5 osób które mogą się jako tako  z grania utrzymać, zobacz ilu jest ludzi którzy grają. Ja miałem szczęście i moje poświęcenie nie miało aż tak destruktywnego wpływu na moje życie. Reasumując, granie jest fajne ale w naszych warunkach nie polecam rezygnowania z nauki, czy stabilnej pracy.

franz1906:
Czy nie chciał byś zacząć pracować w wolnych chwilach jako komentator meczowy ( 1.6 )?

Do takiej roboty trzeba przygotowania i dużej ilości wolnego czasu. Żeby dobrze komentować,  a nie tylko opowiadać o sytuacji na mapie, trzeba robić research na temat drużyn ich poprzednich spotkań, taktyk, zagrań i wszelkiej maści informacji które można później słuchaczom przekazać . Sprawa jest dość otwarta jest jakaś szansa że będę to robił.


ghost dark tabu:
Czy nie interesuję cię praca za granicą w tym środowisku bądź dołączenie do organizacji tworzącej światowe turnieje ?

Po skończeniu grania czyli przez 2010 rok interesowała mnie taka robota, nawet szukałem czegoś takiego ale jakoś nic z tego nie wyszło. Może za słabo się starałem? :). Na chwilę obecną mam pracę pośrednio związana z grami i jest mi tu dobrze!


impuls092:
Czy wg Ciebie taktyka jest najbardziej istotna czy Skill jest istotniejszy? Bo jak widzielismy na IEM EC Fnatic ktorzy dostali potencjalnie słabszych zawodników rozgromiło ten turniej natomiast SK - Gaming ma w swoim składzie zawodników uznawanych za najlepszych skillowo ale grali taktycznie i słabo im to wyszło jak myślisz dlaczego SK ma póki co tak słabe wyniki.

Wydaje mi się ze to kwestia doboru taktyki do skilla i zawodników jakich mamy w drużynie. Tak jak napisałeś SK ma teoretycznie bardziej skillowych gości ale to gracze którzy przez połowę swojej kariery biegali po mapie jak chcieli. Narzucone mieli od Carna ze w danej rundzie docelowo wejdą na B, i każdy robił zamęt, próbował wyciągać jakieś pozycje. Teraz mają waypointy przez które niekoniecznie mają jak pokazać skilla, a co ważniejsze skutecznie go wykorzystywać.

pAC:
Czy byłeś wcześniej jakoś poinformowany o zmianie w drużynie? Czy ta informacja spadła jak grom z jasnego nieba?

Razem z tazem prowadziliśmy rozmowy i negocjacje z FXami, po dopięciu wszystkich ustaleń mieliśmy podpisać umowy w pierwszym tygodniu nowego roku. Na pięć czy sześć dni przed nowym rokiem koledzy z drużyny obwieścili mi wspaniała nowinę.

*hajtowOw:
Łukasz, chciałbyś dalej być w teamie Frag eXecutors, lub jeśli miałbyś możliwość powrotu - zgodziłbyś się?

Jak już wcześniej mówiłem jest już za późno na mój powrót do zawodowego grania miałem zbyt duża przerwę, i wątpię żebym potrafił znaleźć motywację na granie 24/7. Układam sobie życie w inny sposób i jest mi z tym dobrze.

gal:
Duzo podróżowałeś ze złotą piątką oraz reprezentacja po Świecie, mozesz powiedziec gdzie ci sie najbardziej podobalo tzn. ktory kraj, ktora kultura ci sie najbardziej podobala moze ktora z potrawa ci zasmakowala z innego kontynentu?

O naszych podróżach i przygodach z nimi związanymi można  by opowiadać godzinami bo było ich naprawdę dużo. Osobiście najbardziej lubiłem wyjazdy do Azji tj. Chiny, Singapur, Korea Płd. czy Malezja. Za każdym razem kiedy dochodziło do takich tripów miałem wewnętrzne przeświadczenie ze jest to jakaś ogromna wyprawa w nieznany i dziewiczy ;) ląd w totalnie inna kulturę! Lubiłem ten dreszczyk emocji i myśl że wydarzyć się może coś nowego, coś nieprzewidywalnego tam na końcu świata.

Jeśli chodzi o jedzenie to poza całym sea foodem który bardzo lubię najlepsze było Korean BBQ. Oprawa w restauracjach gdzie w niskich stoliczkach zamontowane są grile na których każdy grilluje sobie zamówione kawałeczki mięsa zawijane później w liście np. sałaty albo mięty jest niesamowita. A fakt ze typowa Koreańska grupa znajomych zamawia jeden talerz mięsa na wszystkich a my diabły tuczone na kotletach zamawiamy 5 takich talerzy zawsze mnie bawił 

predi_wrz:
Znasz sie na grze, masz duże doświadczenie wiec mozesz podać magiczne komedny które ukrywacie?

Nie ma żadnych magicznych komend jest tylko ex_interp i zły net code który może powodwać warpowanie modelu. Na każdym turnieju configi są zablokowane ustawione z poprawnym Netcodem tj 101 101 25000 + ex_interp 0.01. Jeśli nie ma blokady configów to jest GUI które pozwala tylko na zmianę ustawień klawiszy. Dlatego jest spora różnica miedzy grą na Necie (zazwyczaj nie ma żadnych blokad) gdzie jest wielu dobrych graczy a tym co później prezentują na turnieju.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline kort

Odp: ASK LUQ ! - wielka akcja Gildia.pl oraz Cybersport.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2011, 01:05:15 am »
Wszystkim dziękujemy za udział, jak tylko tekst i nagranie się pojawi damy znać! Oczywiście dziękujemy również Luqowi ;)
Obiecujemy, że będziemy powtarzać tego typu eventy.

 

anything