Autor Wątek: Komiksowe "archiwum X"  (Przeczytany 4602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

Komiksowe "archiwum X"
« dnia: Lipiec 23, 2003, 05:22:31 pm »
Nie bierzcie tego tytułu dosłownie, tworze ten temat licząc że bedzie on miejscem dyskusji o komiksach gdzie sensacyjna opowieść styka sie z fantastyką. Lubie takie historie. Ostatnio szczególnie zaciekawiły mnie dwie serie ze "stajni" Egmontu tj. "Pieśń Strzyg" i "Apokalipsomania". Poprostu wysyp tajemnic i zagadek, intrygi i sensacji, zza której wychyla sie nieznane. Naprawde trudno wybrać która z seri jest lepsza, ale że właśnie czytałem "Pieśń..." :wink:

Offline JANKE'S

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2003, 05:33:53 pm »
obie są do bani

Offline Błendny Komboj

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2003, 06:12:49 pm »
Właśnie. Ja na przykład nie mam nic do podobnych historii spiskowych i nawet jedna z nich - "Watchmen" - należy do moich ulubionych. Ale żandna z wymienionych dwóch serii mi nie pasi. Może by tak dodać "100 bullets"?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Anonymous

  • Gość
Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2003, 06:14:40 pm »
Invisibles  :idea:

Offline tyciu

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2003, 06:17:39 pm »
akurat te serie sa kiepskie
hy can we not be sober.....

Offline yoxik

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2003, 06:31:13 pm »
Do okreslenia sensacyjna-fantastyka jak ulał pasuje mi ostatnio wydana liga Niezwykłych Dżentelmenów
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline wilk

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2003, 06:45:20 pm »
Na co mam zaglosowac gdy ani Strzygi ani Apokalipsomania nie wzbudzily mojego zainteresowania a chcialbym cos takiego przeczytac tylko inaczej zilustrowane?

Offline jax

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2003, 07:53:16 pm »
fajne są!!!!
Ale mogłyby być znacznie lepsze i to nie za sprawą lepszych rysunków, (które i tak są do poprawy) ale przede wszystkim bardziej dopracowanej i przemyślanej fabuły, bo jak na razie to mają one niestety największy tylko potencjał
mówię to po lekturze 3ich tomów tych serii, bo po Apokalipsomnania#1 i Pieśń strzyg #2 byłem ostro podjarany - niestety tomy 3 są wyraźnie słabsze, akcja gdzieś dryfuje, ogólnie po ich lekturze byłem wkurzony, że zaczyna marnować się potencjał tych serii, zupełnie się gdzieś on rozmywa.  Ale wciąż nie tracę nadziei, że będzie lepiej i bede te serie kupowal do konca  chwalebnego lub nie
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Janek Pietkiewicz

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2003, 08:44:52 pm »
Cytat: "2dope"
Invisibles  :idea:

Popieram!
Jedna z fajniejszych serii Vertigo, które czytałem!

Offline Błendny Komboj

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2003, 11:30:43 pm »
Cytat: "yoxik"
Do okreslenia sensacyjna-fantastyka jak ulał pasuje mi ostatnio wydana liga Niezwykłych Dżentelmenów

A i owszem. Dodajcie "Ligę" do ankiety to zagłosuję.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2003, 11:32:02 am »
tak jest!! dodać LOXG i Watchmen. no i niech ktos wyda Invisibles(Morrison yeah!), bo teraz to nie mam na co głosować :?
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline JANKE'S

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2003, 11:58:39 am »
jeśli mowa o pozycjach których u nas jeszcze nie ma to ja proponuję coś z Andreasa np: Capricorn

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2003, 12:27:02 pm »
Piaty tom Arq. Dla tego albumu warto przeczytac cala serie. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline An-Nah

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2003, 08:19:18 pm »
Nic z listy nie czytałam...

Hmmm, Andreas to tajemnica, bezsprzecznie, ale sensacja i teorie spiskowe?  Nevermind, na będę głosowąła na cokoliwek Andreasa, w jakiejkolwiek ankiecie się ujawni...

Własnie, może zrobimy osobną ankitetę na porządne historie niesamowite, takie Lovecraftem podszyte i w stylu dzieł Andreasa, Hellboya, Ligi...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Błendny Komboj

Komiksowe "archiwum X"
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2003, 10:04:51 pm »
Cytat: "An-Nah"
Własnie, może zrobimy osobną ankitetę na porządne historie niesamowite, takie Lovecraftem podszyte i w stylu dzieł Andreasa, Hellboya, Ligi...

"Liga" jest podszyta Verne'm, Conanem-Doylem, Poe'm... połową pisarzy anglosaskich, ale Lovercraftem najmniej a nawet wcale. Natomiast z dzieł Moore'a Lovercraftem bez wątpienia jest podszyte to:
http://www.gildia.com/komiks/archiwum_newsow/2003/06_foto/yuggoth_cultures_01/*html/450
Lord of the Rings" is a piece of crap.

 

anything