trawa

Autor Wątek: Grey Knights  (Przeczytany 29896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yedli

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 16, 2011, 04:35:18 pm »
Skoro liczy się jak jeden psyker, a zgodnie z zasadami psyker schodzi, to jest out.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 16, 2011, 07:40:22 pm »
Vlad przesadzasz. Jak dla mnie niektóre rozwiążania wcale nie są oczywiste.. i to w nich twki samczek tego dexu.
SW i BA nadal nie powinni się czuć zagrożeni. Ten dex jest dobrze przemyślany ale na pewno nie zgięty. Wszystkie fiku miku zabojają koszty. Człowiek się zapala i nagle brakuje punktów.
Z jednym się zgodzę. Danie wszystkim PW to głupota. Tak jak wszystkim mocy.. Trzeba będzie miec sporo cierpliwości. Niechciane perile będą mocno działać na nerwy :D
Kamil. (miszczu)

Offline Lord_Vampyre

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 16, 2011, 07:41:15 pm »
Skoro liczy się jak jeden psyker, a zgodnie z zasadami psyker schodzi, to jest out.
Nie do końca - przy opisie GK stoi, że perils czy inny atak, który działa na psykerów, dotyczy zawsze jednego modelu w oddziale (sierżant, lub inny losowo wybrany model, jeśli tego brak).

Offline Yedli

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 16, 2011, 08:21:26 pm »
To sierżant ma pecha - kolejny wspólny punkt z moim Deathwingiem.  :lol:
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Lesio

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 17, 2011, 02:41:45 pm »
Mam pewne pytanie, w zasadzie bardziej do rulebooka niż do samych GK:
Independent Character (grand master) z defensive grenades (blind grenades) dołączony do squadu, jak rozpatrujemy działanie granatów, ataków nie dostają wszyscy w oddziale przeciwników / ataków nie dostają tylko modele bijące w indepa ?


Pod defensive grenades jest taki zapis: "Models assaulting against units equipped with defensive grenades gain no assault bonus attacks." Natomiast przy indepie mamy, że jest częścią unitu, osobno jest liczony tylko na czas rozpatrywania ataków, po czym znowu "wraca" do unitu. Wydaje mi się, że tylko modele bijące w indepa, ale chciałbym żeby ktoś bieglejszy w zasadach to potwierdził (lub zaprzeczył)
It's all fun and games until someone loses an eye...
Then it's fun and games without depth perception^^

Offline Yedli

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 17, 2011, 03:14:36 pm »
Tylko modele bijące w indepa.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Vladdi

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 17, 2011, 04:15:01 pm »
BTW to troche kolejny kodeks ktory nie zacheca do speciali. Dziadek z orłem to jakas dziura w systemie. Daje troopsy, ktore nie licza sie do focu, kosztuja najmniej 12pt moga miectransport tj razora z asscannonem z S7 (85pt). I ma triki przy przejmowaniu inicjatywy plus moce. 10 razorow + plus jacys GK i mamy zakrzywienie czasoprzestrzenne.
 
Kodeks jest giety, dobrze przynajmniej ze ta banda czarownikow ma tylko 1 atak an zwyklasach.  Chyba trzeba zrobic jakies zakupy.
 
vladdi
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 04:58:15 pm wysłana przez Vladdi »
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Breaker

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 17, 2011, 04:40:48 pm »
ciekaw jestem jak chcesz zrobic ten asscannon z s8


ale co do niezachecania do specjali to sie zgadzam... coteaz za... ee 100? whut?  :shock: moze jeszcze frytki do tego?
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Vladdi

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 17, 2011, 04:57:50 pm »
Mialo byc S7, kliknalem nie ten klawisz:)
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 17, 2011, 05:45:45 pm »
A nie mówiłem że specjale gną system.
Ilość możliwości przy "dziadku" jest wręcz niesmaczna.
 
melta/plazma z BS 3.. ale za 14 pkt??
PC po 20
HB po 10
A wszystko jest troopsem.
Do tego sensowna kontra i drzyj stole!!
 
Dla mnie gość powinnienen dostać permanentnego bana. Od tak!
(mówi to gość który na brak inkwyzycyjnych modeli nażekać nie może)
Kamil. (miszczu)

Offline Jezo

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 17, 2011, 05:57:28 pm »
Daje troopsy, ktore nie licza sie do focu
Jak dla mnie to się liczą jeżeli go weźmiesz, "are troops choices", także bez przesady
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 17, 2011, 05:58:41 pm »
Przykładowy bulid:
 
Cortez
 
razor z polepszonym HB
+5szarych
razor z polepszonym HB
+5szarych
Razor z ploepszonym HB
+5elitarnych szarych 2x młotek
 
chimera
+ 3acolitów 3x melta
chimera
+ 3acolitów 3x melta
Chimera
+ 3acolitów 3x melta
Razor z las/plas
+ 3acolitów 3x plasm
Razor z las/plas
+ 3acolitów 3x plasm
Razor z las/plas
+ 3acolitów 3x plasm
 
3ser z PC
3ser z PC
3ser z PC
 
Dred 2x ulpeszone AC
Dred 2x ulepszone AC
 
Ledwie 1700 pkt
 
Z drugiej strony nie wiem czy to takie przegięte.. dużo broni ale bardzo miękkie. Zaletą np razor spamu BA czy SW jest to że jak każda wkładka może Ci ostro wyrżnąć w zęby.. A tutaj poza 3 kontrą szarych reszta po pierwszym strzale powinn zniknać..
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 06:04:15 pm wysłana przez Mistrz wałków :) »
Kamil. (miszczu)

Offline Lord_Vampyre

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 17, 2011, 08:06:18 pm »
Jak dla mnie to się liczą jeżeli go weźmiesz, "are troops choices", także bez przesady

Henchmeni przy opisie mają, że nie zajmują FOC, Coteaz przenosi ich do troops. Są troopsem, który nie zajmuje FOC.

Offline Romek222

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 17, 2011, 08:13:06 pm »
"... are Troops choices in an army ... and are not limited by the number of Inquisitors in your army."

Jak dla mnie sa normalnym troopsem i sa organiczeni focem, bo zasada ze nie zajmuja slota jest jakby dalszym ciagiem zasady ze potrzebuja inqiego zeby ich wystawic.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 08:18:47 pm wysłana przez Romek222 »

Offline Lord_Vampyre

Odp: Grey Knights
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 17, 2011, 08:16:29 pm »
Jest czynnik, który przenosi ich do troops (Coteaz), nie ma czynnika, który zdejmuje zasadę "This unit does not use up a force organisation slot". Czemu w troopsach mieliby zajmować sloty?

 

anything