trawa

Autor Wątek: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów  (Przeczytany 6564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Netoper

Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« dnia: Marzec 15, 2011, 02:00:44 pm »
Witajcie :!:

Jesteśmy studentami UG, mamy do Was wielką prośbę.   Prowadzimy badania dotyczące rynku komiksowego w Polsce, możliwości jego   rozwoju a także stopnia zadowolenia klientów z obecnej sytuacji. Chcemy   dowiedzieć się, jakie są Wasze opinie na ten temat. Pomóżcie nam lepiej   poznać Wasze oczekiwania!

Ankieta znajdująca się w załączeniu   jest całkowicie anonimowa, jej wypełnienie zajmuje ledwo kilka chwil a   może mieć duży wpływ na przyszłość rynku komiksów. Będziemy bardzo   wdzięczni za pomoc, wypełnione ankiety prosimy przesłać na mail: mailto:netoper7x@gmail.com

Liczymy na Was :smile:

http://www.sendspace.pl/file/5812e7b758b53e0780a3b3c

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 02:32:39 pm »
Netoper, wydaje mi sie, ze mialbys duzo wiekszy odzew, gdybys opublikowal te ankiete w sieci w postaci formularza, sa strony gdzie mozna to robic.

Ale wez pod uwage, ze niedawno ktos juz oglaszal tu na forum ankiete, w ktorej byly prawie identyczne pytania, wiec nie wiem czy duzo osob by to znow wypelnialo...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 02:35:32 pm »
Ankieta znajdująca się w załączeniu   jest całkowicie anonimowa, jej wypełnienie zajmuje ledwo kilka chwil a   może mieć duży wpływ na przyszłość rynku komiksów. Będziemy bardzo   wdzięczni za pomoc, wypełnione ankiety prosimy przesłać na mail: mailto:netoper7x@gmail.com
Chcecie otworzyć kawiarnię z komiksami i to ma być ten duży wpływ?
(takie wnioski można wysnuć z lektury tej ankiety)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline Netoper

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2011, 09:12:55 pm »
Netoper, wydaje mi sie, ze mialbys duzo wiekszy odzew, gdybys opublikowal te ankiete w sieci w postaci formularza, sa strony gdzie mozna to robic.

Ale wez pod uwage, ze niedawno ktos juz oglaszal tu na forum ankiete, w ktorej byly prawie identyczne pytania, wiec nie wiem czy duzo osob by to znow wypelnialo...


Dzięki, postaram się tak zrobić jak najszybciej. Odnośnie tamtej ankiety czytałem ją i rzeczywiście pytania są podobne, jednak obie wiele się różnią. Nasze badanie jest szersze i pozwoli uzyskać więcej informacji odnośnie konsumentów na rynku komiksowym i ich opinii.

Chcecie otworzyć kawiarnię z komiksami i to ma być ten duży wpływ?
(takie wnioski można wysnuć z lektury tej ankiety)

Myślę, że z tej ankiety można wysnuć wiele wniosków :smile: Badamy możliwości dotyczące rozwoju rynku komiksów, działalność księgarnio-kawiarni jest tylko jedną z nich. Na rynku istnieją sklepy internetowe z komiksami, można je zamówić bezpośrednio od wydawców albo pójść i przeczytać w Empiku ( jeśli akurat ten tytuł będzie dostępny ), Funkcjonują także typowe księgarnie z samymi komiksami, jest ich jednak niewiele. Chcemy się dowiedzieć czy to Wam jako fanom komiksu do szczęścia wystarczy, czy oczekujecie zmian a jeśli tak to jakich.

Myślę, że interes jest wspólny - fani komiksów chcą je mieć dostępne na wyciągnięcie ręki a my badamy jak to zrobić w opłacalny sposób  :smile:

Offline krakers

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2011, 10:42:14 pm »
Na rynku istnieją sklepy internetowe z komiksami, można je zamówić bezpośrednio od wydawców albo pójść i przeczytać w Empiku ( jeśli akurat ten tytuł będzie dostępny )

Podrzuci ktoś koledze linka do tematu o czytaniu w Empiku ,bo jakoś nie mogę znaleźć...;/

Offline Netoper

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2011, 10:55:15 pm »
Dzięki, trochę już na ten temat czytałem ja i nie tylko ja, zanim rozpoczęliśmy badania. Zresztą właśnie jednym ze źródeł informacji było właśnie to forum :smile:

Wrzucam linka do ankiety w wersji elektronicznej:

http://www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=7d589ade-810d-4d8f-98cb-f84c122462a7

Offline Wherbd

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2011, 07:57:31 am »
Badamy możliwości dotyczące rozwoju rynku komiksów, działalność księgarnio-kawiarni jest tylko jedną z nich. Na rynku istnieją sklepy internetowe z komiksami, można je zamówić bezpośrednio od wydawców albo pójść i przeczytać w Empiku ( jeśli akurat ten tytuł będzie dostępny ), Funkcjonują także typowe księgarnie z samymi komiksami, jest ich jednak niewiele. Chcemy się dowiedzieć czy to Wam jako fanom komiksu do szczęścia wystarczy, czy oczekujecie zmian a jeśli tak to jakich.
Myślę, że interes jest wspólny - fani komiksów chcą je mieć dostępne na wyciągnięcie ręki a my badamy jak to zrobić w opłacalny sposób  :smile:


Coś na kształt księgarnio-kawiarni było kiedyś w szczecińskim Empiku mieszczącym się w centrum handlowym Galaxy (może jest nadal, nie wiem nie byłem tam od roku). Półki z komiksami stały obok stolików gdzie ludzie pili kawę, coś jedli i oczywiście czytali. Jakieś 3 lata temu przeglądałem tam "Nowy Jork" Willa Eisnera, cały środek książki był pomarszczony od wilgoci a kartki brązowe (zakładam że to wynik rozlania kawy podczas empik-owego czytania). Rozumiem udostępnianie prasy codziennej w kawiarniach, ale umieszczanie kawiarń w środku księgarń to chory pomysł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 12:02:15 pm wysłana przez Wherbd »

Offline Netoper

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2011, 06:04:58 pm »
Rozumiem Twoją opinię. Faktycznie, to duże zagrożenie dla możliwości połączenia tych dwóch rodzajów działalności. Choć z drugiej strony wzrasta popularność takich miejsc w różnych częściach Polski i o ile się orientujemy, mają się one całkiem nieźle. Ważne jest dla nas każde zdanie fana komiksów, z Waszych doświadczeń chcemy się uczyć i wybrać najlepsze możliwości, dlatego dziękujemy i prosimy o dalsze uwagi jeśli takie są  :smile:

Offline Wherbd

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2011, 08:42:23 am »
Empikowo-księgarniane czytanie jest złe, a dokarmianie i urządzanie luksusowych warunków aby pasożyty-czytacze mogły uprawiać swój proceder jak najdłużej, jeszcze gorsze. Ja kupuje książki oraz komiksy i wiem że im więcej możliwości korzystania z nich za darmo tym mniej będzie się pojawiać nowych tytułów na rynku, a ceny będą rosły. Księgarnio-kawiarnie mają się nieźle zapewne dlatego że zarabiają jako kawiarnie a książki są tam tylko darmowym dodatkiem mającym zwabić jak najwięcej ludzi i utrzymać ich jak najdłużej.

mxztplx

  • Gość
Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2011, 10:22:56 am »
Głupstwa Pan pleciesz. Kto kupuje komiksy i tak je kupi. A doceni miejsce gdzie może w spokoju poczytać. Wszak nie wszystkie pozycje nabędzie. Możliwość zapoznania się z lekturą bywa zachętą do do zakupu tej lub innej. To brak możliwości i alternatyw jest zły. Jeśli pochowamy komiksy w internecie to będzie dopiero szkoda dla czytelnictwa.

Offline Wherbd

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2011, 10:56:51 am »
Sądzę że jak istnieje możliwość czytania komiksów za darmo, to coraz mniej osób będzie je kupować. Może jestem w błędzie, proszę o podanie przykładów jakiś produktów które po udostępnieniu ich za darmo zaczęły się lepiej sprzedawać. Nie mam nic przeciwko zapoznawaniu się z komiksami przed ich zakupem. Przekartkowanie oraz przeczytanie kilku stron jest jak najbardziej na miejscu. Jestem za specjalistycznymi sklepami z komiksami, ale nie w formie księgarnio-kawiarni.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2011, 11:31:56 am »
Sądzę że jak istnieje możliwość czytania komiksów za darmo, to coraz mniej osób będzie je kupować. Może jestem w błędzie, proszę o podanie przykładów jakiś produktów które po udostępnieniu ich za darmo zaczęły się lepiej sprzedawać. Nie mam nic przeciwko zapoznawaniu się z komiksami przed ich zakupem. Przekartkowanie oraz przeczytanie kilku stron jest jak najbardziej na miejscu. Jestem za specjalistycznymi sklepami z komiksami, ale nie w formie księgarnio-kawiarni.

Ale może jest to pomysł na zainteresowanie nowych ludzi komiksem. Ludzie jakoś tak mają, że lubią gromadzić i mieć. Ktoś przeczyta jakiś komiks w tej kawiarnio-księgarni i stwierdzi, że chętnie postawiłby go sobie na półce, a komiksy są jednak fajniejsze niż myślał. Pamiętam, jak przed niedawnym renesansem planszówek w naszym kraju, wybrałem się ze znajomymi do knajpy, gdzie można było pograć za darmo w kilka gier. Nie mieli wcześniej za bardzo styczności z grami, a tak im się spodobało, że wrócili do domu i od razu kupili sobie grę. Od tamtej pory kupili już kilka gier, więc można powiedzieć, że zostali wciągnięci w nowy typ rozrywki. Dzięki knajpie.

Offline Wherbd

Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2011, 12:23:29 pm »
Ale może jest to pomysł na zainteresowanie nowych ludzi komiksem. Ludzie jakoś tak mają, że lubią gromadzić i mieć. Ktoś przeczyta jakiś komiks w tej kawiarnio-księgarni i stwierdzi, że chętnie postawiłby go sobie na półce, a komiksy są jednak fajniejsze niż myślał. Pamiętam, jak przed niedawnym renesansem planszówek w naszym kraju, wybrałem się ze znajomymi do knajpy, gdzie można było pograć za darmo w kilka gier. Nie mieli wcześniej za bardzo styczności z grami, a tak im się spodobało, że wrócili do domu i od razu kupili sobie grę. Od tamtej pory kupili już kilka gier, więc można powiedzieć, że zostali wciągnięci w nowy typ rozrywki. Dzięki knajpie.


Dobrze, może za bardzo się rozpędziłem starając się porównać sprzedaż komiksów do innych produktów. Zgadzam się że w przypadku gier planszowych możliwość zagrania w nie przed zakupem pomaga w ich sprzedaży. Nie jestem jednak przekonany czy w przypadku komiksów to się sprawdza. Czy może ktoś podać odnośniki (linki) do jakiś wiarygodnych danych na ten temat? Chodzi mi konkretnie o sprzedaż komiksów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2011, 12:45:14 pm »
Czy może ktoś podać odnośniki (linki) do jakiś wiarygodnych danych na ten temat? Chodzi mi konkretnie o sprzedaż komiksów.

Czasem rozbraja mnie wiara ludzi w to, ze wszelka wiedza zgromadzona przez czlowieka jest gdzies dostepna publicznie w internecie i mozna sie z nia zlinkowac. :)

Takie dane to wiedza handlowa, nie sadze, zeby ktos to publikowal w internecie, a jesli nawet to bylaby tylko zajawka do platnej subskrypcji. Jesli chcesz znac wiarygdone dane to zlec badania, a jeszcze lepiej przeprowadz je sam, wtedy beda naprawde wiarygodne. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ankieta - pomóżcie nam zbadać rynek komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2011, 02:01:48 pm »
Zgadzam się że w przypadku gier planszowych możliwość zagrania w nie przed zakupem pomaga w ich sprzedaży. Nie jestem jednak przekonany czy w przypadku komiksów to się sprawdza.

Moi znajomi zagrali w jedną z gier w knajpie i dzięki temu zainteresowali się grami w ogóle. A gra, którą kupili po powrocie do domu była inna, niż ta, w którą grali. Z komiksem może być podobnie. Ktoś przeczyta na miejscu np. Hellblazera, a po powrocie do domu wejdzie na neta, poszuka czegoś podobnego i kupi sobie np. Sandmana. A potem inne komiksy.