trawa

Autor Wątek: DC MULTIVERSE  (Przeczytany 6875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
DC MULTIVERSE
« dnia: Listopad 25, 2007, 11:17:09 am »
Witam serdecznie!

Na początku października wystartował polski serwis poświęcony komiksom z wydawnictwa DC. Strona DC MULTIVERSE, bo tak się nazywa znajduje się pod tym adresem: http://www.dccomics.com.pl/ .
Gorąco zachęcamy do jej odwiedzania i dzielenia się z nami wszelkimi uwagami.

W związku z dynamicznym rozwojem strony poszukujemy współpracowników.
Jeśli chcesz pisać newsy, recenzje, streszczenia, inne formy publicystyczne lub jeszcze w inny sposób nawiązać z nami współpracę napisz do nas!
Oferty prosimy kierować poprzez opcję Prywatnej Wiadomości na forum lub na – emaila: mojego lub redakcyjnego:  administracja@dccomics.com.pl .
Żadna oferta nie pozostanie bez odpowiedzi.
Czego oczekujemy? Zainteresowania komiksami i w miarę dobrej znajomości angielskiego.

Pragniemy również powiadomić, że wraz ze sklepem z amerykańskimi komiksami MULTIVERSUM ( REKLAMA ) szykujemy wspólną akcje związaną z zimową promocją komiksów DC.

Z poważaniem załoga DC MULTIVERSE
  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 08:59:43 am wysłana przez graves »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline yurek1

DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2007, 11:22:03 am »
jeden z "newsów" z rzeczonej strony:

Cytuj
Na CBR pojawiła się reakcja odnośnie internetowych plotek dotyczących losów Mrocznego Rycerza:
 
Oh i co z martwym Batmanem/Toddem Batmanem/Bogiem Bruce'm Waynem? Więc, to się nie zdarzy. Nadal możecie oczekwiać stanu wyzwań nowych scenariuszy, okładek Alex'a Rossa, zawile złożonej i ciągle natychmiastowo zabawnej Morrisoni, po prostu oczekujcie czegoś innego...


 :lol:
 :roll:
Oh no, what a time to get diarrhoea!

N.N.

  • Gość
DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2007, 11:46:11 pm »
Cytat: "yurek1"
jeden z "newsów" z rzeczonej strony:

Cytuj
Na CBR pojawiła się reakcja odnośnie internetowych plotek dotyczących losów Mrocznego Rycerza:
 
Oh i co z martwym Batmanem/Toddem Batmanem/Bogiem Bruce'm Waynem? Więc, to się nie zdarzy. Nadal możecie oczekwiać stanu wyzwań nowych scenariuszy, okładek Alex'a Rossa, zawile złożonej i ciągle natychmiastowo zabawnej Morrisoni, po prostu oczekujcie czegoś innego...


 :lol:
 :roll:

A w komentarzu do tego newsa niejaki yurek napisał: przepraszam, czy ktoś to może przetłumaczyć na polski?

Ja się pod tą prośbą podpisuję

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2007, 09:36:45 am »
Błędy rażą niesamowicie, fakt. Z drugiej jednak strony Multiverse dopiero rozpoczęła swoją działalność. Na wytworzenie pewnej "jakości" trzeba poczekać, średnio rok - 2 lata. Inne strony tematyczne związane z sferą komiksu nie były od startu idealne.

Niemniej im szybciej panowie z Multiverse wyrobią przyzwoitym styl, tym lepiej.

Na koniec powiem jedynie tyle, że brakuje o nas stron komiksowych traktujących o seriach, bohaterach etc. które w Polsce nie są w ogóle znane w tym sensie, że nawet na polskich forach internetowych w ogóle się nie mówi. Dużo jest takich postaci z Dark Horse np.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2007, 06:58:09 pm »
W miarę tego newsa poprawiłem.

Na swoją obronę mogę jedynie dodać, że praktycznie TYLKO ja zajmuję się newsami, miałem wtedy ciężki dzień i go na odwal się napisałem, moja wina :oops: .
Ale po to jest założony ten temat, żebyście pomogli nam ulepszać stronę.

Na marginesie dodam, że po Nowym Roku trochę się zmieni, na chwilę obecną jest planowane otworzenie działu poswięconemu Batmanowi i podrasowanie laya strony.

Pryzpominam, że cały czas poszukujemy osób chętnych do współpracy (szczególnie na stanowisko newsmana).
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline yurek1

DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2007, 04:57:36 pm »
Cytuj
Na CBR pojawiła się reakcja odnośnie internetowych plotek dotyczących losów Mrocznego Rycerza:
 
Oh i co z martwym Batmanem/Toddem Batmanem/Bogiem Bruce'm Waynem? Więc, to się nie zdarzy. Nadal możecie oczekwiać... nowych scenariuszy, okładek Alex'a Rossa, ... Morrisoni, po prostu oczekujcie czegoś innego...


no rzeczywiście, teraz ów news jest o niebo lepszy!
 :lol:



ja wiem, zamiast się naśmiewać powinienem pomóc, wskazać co jest nie tak itd.

no niech będzie, dam wam parę prostych porad, jako że przez długi czas prowadziłem stronę o tematyce muzycznej, na której pojawiały się również newsy - czuję się upoważniony i kompetentny.

po pierwsze: nigdy, ale to przenigdy nie używajcie translatora do tłumaczenia newsów. zresztą w ogóle nie używajcie do translatora do tłumaczenia czegokolwiek, co później ma znaleźć się na stronie i co mają czytać ludzie odwiedzający waszą stronę. to już truizm, ale warto powtórzyć raz jeszcze: translator to bydlę głupie jak but, które nie radzi sobie z najmniejszymi odchyłkami od lingwistycznej normy, czyli zdania prostego, względnie nieskomplikowanego zdania złożonego. tłumaczcie zatem własnoręcznie - jeśli nie potraficie, to sorry, chcecie być serwisem, który zamieszcza newsy z anglojęzycznego rynku, więc musicie mieć w ekipie kogoś, kto posługuje się tym językiem w stopniu przynajmniej średniozaawansowanym.

po drugie: jeśli już tłumaczycie newsy, starajcie się w miarę możliwości nie zamieszczać ich pełnej wersji (bo jest to po prostu nieładne względem ich autorów), ale dokonywać własnego skrótu, względnie własnego opracowania - tutaj nie dość, że popisujecie się kreatywnością i miast ograniczać się do prostego sklonowania wiadomości możecie ją np. rozszerzyć, wyjaśnić niejasne fragmenty itd., to w dodatku zachowujecie się fair wobec strony, z której newsa czerpiecie i nie narażacie się na pretensje w razie gdyby autor stwierdził, że nie życzy sobie, aby jego news był obecny gdziekolwiek poza serwisem, na którym został zamieszczony.

po trzecie: starajcie się przywoływać kontekst. ja wiem, że zasadniczo osoby wchodzące na portal tematyczny, w rodzaju waszego, powinny orientować się w jego tematyce, a przynajmniej wiedzieć najbardziej podstawowe rzeczy, ale jednak w dobrym tonie byłoby wtajemniczyć nowo wizytujących. jeśli np. news dotyczy wydarzenia, które jest bezpośrednim skutkiem innego, to należy to wyjaśnić, podając np. linka do odpowiedniego newsa lub strony, ewentualnie streszczając bieg zdarzeń.

ot, i tyle. mam nadzieję, że inni forumowicze mający doświadczenie w prowadzeniu serwisów zgodzą się z moimi prostymi radami i dorzucą swoje.
 :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2007, 01:17:42 pm »
Po czwarte: Organizacja czasu to podstawa. Robienie newsów to czynność czasochłonna, jeśli chce się je zrobić dobrze.

Po piąte: Nic na siłę. Trzeba być samokrytycznym i obiektywnym.

Może ktoś jeszcze coś doda?

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2008, 06:32:47 pm »
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Blacksad

DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2008, 10:53:20 am »
Cytuj
Z przyjemnością prezentujemy pierwszy konkurs w historii naszego serwisu (związany z Mrocznym Rycerzem)!
Szczegóły tutaj (są pewne literówki, ale zostaną poprawione :P )

http://www.dccomics.com.pl/index.php?page=konkurs



Zapraszamy także do współpracy
http://www.dccomics.com.pl/?page=wspolpraca


By podać nowe informacje dotyczące serwisów, które mają już swój temat, wystarczy dopisywać je tam właśnie, tak jak w przypadku KZ czy Belowradars. Nie ma potrzeby zakładania nowego tematu.

Pozdrawiam,

Blacksad
Chrzań się, Smirnov

Offline JAPONfan

DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2008, 08:35:31 pm »
A co jesli autorów bedzie dwóch i obaj beda chcieli ten sam komiks?

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2008, 07:13:07 pm »
To muszą sami to rozstrzygnąć między sobą, bo nie mamy sponsora, tylko sami fundujemy któryś z tych komiksów właśnie
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: DC MULTIVERSE - nowy serwis komiksowy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2008, 07:04:57 am »
Przypominam,że konkurs trwa do końca kwietnia!!

Potem posty z nim związane moderator może usunąć wedle swojej woli
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Nawimar

Dołącz do DC Multiverse
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2009, 01:12:15 pm »
Po niemal dwóch latach funkcjonowania serwis DC Multiverse nic nie traci ze swej dynamiki. Recenzje, wywiady, streszczenia i mnóstwo innych atrakcji każdego dnia wzbogaca tę stronę
 
 http://www.dccomics.com.pl/
 
Załoga serwisu nie jest co prawda mała, niemniej ogrom podjętej tematyki sprawia, że mile widziany jest każdy, kto ceni sobie komiksy z wydawnictwa DC i chciałby włączyć się w jego rozwój. Obok głównonurtowych tytułów z tegoś uniwersum pojawia się również coraz więcej materiałów dotyczących imprintów Vertigo i Wildstorm, a niebawem także Milestone. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych pasjonatów do podjęcia współpracy z DC Multiverse. 

 Czekamy na Was pod adresem administracja@dccomics.com.pl.

Lokus

  • Gość
Ruszyło nowe DC Multiverse
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:22:43 pm »
http://dccomics.com.pl

Jako wiceprezes strony, członek redakcji i wielki fan uniwersum DC Comics chciałbym Was serdecznie zaprosić do portalu, będący być może dla jednych nowym, dla drugich poprawionym, a jeszcze innych dobrze znanym.

Obecna wersja serwisu DC Multiverse,  zwana w skrócie DCM 3.0  otwiera zupełnie nowy rozdział w historii strony. Po pierwsze tworzy ją nowa redakcja, złożona z ludzi poprzedniego DCM, a także SmallvillePlanet, które z dniem dzisiejszym przestanie istnieć. Po drugie serwis wzbogaca się o nowe materiały z kilku innych stron, które teraz tworzą swoiste multiversum (między innymi wspominane SVP i DCM). Warto dodać, że baza danych zawiera ponad 15 tysięcy newsów, prawie 70 tysięcy komentarzy, 66 tysięcy postów na forum, a także prawie 20 tysięcy tekstów przedmiotowych na temat dzieł DC Comics (seriale, numery komiksów, serie itp.).

W tym miejscu chciałbym z góry powiadomić, iż materiały te pojawią się w różnej kolejności dopiero w ciągu najbliższych kilku dni. Podobnie sprawa ma się z modułami, gadżetami i niektórymi funkcjami strony. Sytuacja spowodowana jest dość oczywistą kwestią – w pracy technicznej nad serwisem nas webmaster jest zupełnie sam, a fizycznie nie jest w stanie przeskoczyć pewnych granic. Mogę jednak zagwarantować, że dajemy z siebie wszystko! Mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali, a wasze oko pocieszy bardzo radosny layout strony. Chciałbym również prosić o powiadomienie mnie  o ewentualnych problemach z działaniem strony. Zachęcam także do założenia konta na forum, które jest w pełni zintegrowane z portalem. Po zalogowaniu dostaniecie wiele nowych opcji, a cały serwis będzie dopasowany specjalnie pod Was!

Nowe, większe DCM nieustannie poszukuje nowych redaktorów. Jeśli jesteś zainteresowany/a jakąkolwiek formą współpracy, napisz:
administracja@dccomics.home.pl
lub na gg: 3030496

 

anything