Autor Wątek: 22. MFKiG 2011  (Przeczytany 51033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 12, 2011, 01:28:34 pm »
Jeszcze przed dwoma laty była możliwość przenocowania za dychę w jednej z sal ŁDK. Wystarczyło mieć śpiwór, a karimaty były już na miejscu. Na piętrze są co najmniej dwie łazienki. Może to z lekka po spartiacku, ale mimo wszystko miało swój urok :smile: Ponadto raczej nie było problemów z brakiem miejsc tudzież "rezerwacją" :wink:   

Offline krakers

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 12, 2011, 01:42:02 pm »
Żebyś się nie zdziwił.

No   przecież dojdą jeszcze autorzy city stories.Poza tym kilku na pewno   będzie sobie siedzieć ,jak np Marek Turek (który nie był na oficjalnej   liście gości)na Festiwalu Komiksowa Warszawa,na stoiskach wydawców lub   samemu coś sprzedawać.Może ktoś wie kto i gdzie będzie siedział (poza   oficjalną listą)?Aha i jeszcze jedno ,może ktoś w końcu zaprosi braci Minkiewoczów na ten festiwal.

Offline Death

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 12, 2011, 05:29:14 pm »
No   przecież dojdą jeszcze autorzy city stories.Poza tym kilku na pewno   będzie sobie siedzieć ,jak np Marek Turek (który nie był na oficjalnej   liście gości)na Festiwalu Komiksowa Warszawa,na stoiskach wydawców lub   samemu coś sprzedawać.Może ktoś wie kto i gdzie będzie siedział (poza   oficjalną listą)?Aha i jeszcze jedno ,może ktoś w końcu zaprosi braci Minkiewoczów na ten festiwal.

Nie chodzi o to czy ktoś dojdzie, ale czy ktoś przypadkiem nie odpadnie, tak jak w ubiegłym roku.
Widziałeś plakat festiwalu? Czy są na nim wszystkie nazwiska z linka który podałeś?

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 12, 2011, 05:36:54 pm »
Nie było na nie miejsca, bo większość zajął prześmieszny żart komiksowy.

Swoją drogą, info z fb:
Festiwalowa Publiczności - dziękujemy za Wasze "plakatowe" opinie. Były powody, dla których afisz 22. MFKiG wyglądał tak a nie inaczej. Tym niemniej, jako że festiwal jest dla Was i Wasze zdanie jest dla nas ważne - wiemy co robić, wszak zostały jeszcze trzy tygodnie.

Offline Death

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2011, 02:27:12 pm »

Offline kingquest

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 14, 2011, 02:50:43 pm »
Wszystko lepsze, niż tamta poprzednia wersja.

Offline Kokosz

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2011, 05:48:42 am »
Plakat zdecydowanie lepszy. Nie mam pojęcia co przedstawia, ale i tak lepszy.

Offline kas1

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:46:11 am »
Plakat ukazuje, że komiksy są dla dzieci i przygłupów, co im piorun strzelił w głowę albo mają inna fiksację. Ewentualnie, że ludki krzyczą aby uwolnić je od tego koszmaru...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2011, 12:54:44 pm »
Plakat ukazuje, że komiksy są dla dzieci i przygłupów, co im piorun strzelił w głowę albo mają inna fiksację. Ewentualnie, że ludki krzyczą aby uwolnić je od tego koszmaru...

Wiem, że to zabrzmi jak mało konkretny argument, ale w tym momencie wydaje mi się on najbardziej na miejscu -> chyba Tobie
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline kas1

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2011, 01:24:21 pm »
Trafnie, argument mało konkretny i sorki ale taki trochę z piaskownicy.
Oświeć mnie, co ten plakat przedstawia?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2011, 02:12:16 pm »
W Twoim poprzednim poście brakowało mi jeszcze argumentów w stylu "Andy Warhol nie potrafi robić sztuki, bo każdy potrafiłby narysowac puszkę zupy, Rubens nie potrafił malować - zobaczcie jakie grube baby rysował". Czy coś bliżej komiksu - "Plakat MFK z 2009 roku ukazuje że ta impreza jest dla idiotów, zobaczcie na tego z tyłu który nie wie co zrobić z padem, ten obok jest jeszcze gorszy - nie dość że gruby to jeszcze wpiernicza tegoż pada. no i ta małpa z jeżem na kanapie. Tylko prymitywne zwierzęta grają w gry! I jak to narysowane! Sam zrobiłbym to lepiej!"

A co ja widze na plakacie ? Po pierwsze hasło - Łódź pełna komiksów, następnie widzę plan, zestawiam go logicznie z hasłem i zakładam że to część Łodzi, potem widzę jakieś stworki komiksowe - superbohatera, bohaterkę mangową, plus inne postaci. I dymki komiksowe. Dużo skojarzeń z komiksem, zero skojarzeń z dziećmi, przygłupami, czy jakimikolwiek fiksacjami.

Nie wiem, spodziewałeś się na plakacie Thorgala z którego ust będzie wychodził dymek w którym będzie napisane "komiks". Kaman.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline vision2001

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 15, 2011, 02:28:18 pm »
Pamiętajmy, że MFKiG (gdzie mam chęć trafić PO RAZ PIERWSZY!) jest związany nie tylko z komiksem, tak?
I choć opis wskazuje na akcenty komiksowe to mi osobiście wizualna strona plakatu kojarzy się bardziej z jakąś japońską grą / mangą (i na myśl przychodzą mi tu dodatkowo kreskówka Atomówki) lub klockami LEGO. :smile:
Ale na pewno jest lepszy niż wcześniejszy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 02:35:42 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kas1

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 15, 2011, 03:15:22 pm »
Ja tam tego nie widzę i tyle. A opisałem Ci to tak, jak to zapewne opisze każda osoba nieznająca tematu, która spojrzy przypadkiem na ten plakat. Impreza ma promować komiks a nie wpychać go jeszcze bardziej w znane wszystkim stereotypy. Plakat, w mojej ocenie,  nie zachęca przypadkowego odbiorcy.
Trochę mnie nie było ale przypominam, że nie jestem z tych, co uważają że ręka narysowana bez łokcia nie jest ręką :) Spróbuj spojrzeć na ten plakat tak, jakbyś nigdy nie miał do czynienia z komiksem albo miał w dzieciństwie. Co widzisz?

Offline Death

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 15, 2011, 04:33:32 pm »
Nie wiem, spodziewałeś się na plakacie Thorgala z którego ust będzie wychodził dymek w którym będzie napisane "komiks".

Ja bym wolał :-)

Offline freshmaker

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 15, 2011, 04:38:46 pm »
plakat zdecydowanie lepszy. wolałem wcześniejsze bardziej komiksowe plakaty ale pamiętajmy o "iG" w MFKiG. myślę, że taki np. tytus średnio zachęca graczy do festiwalu (80% zapewne nawet nie wie co to).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons