trawa

Autor Wątek: 22. MFKiG 2011  (Przeczytany 51347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 15, 2011, 10:25:23 pm »
Skoro jest i "K" i "G" to może po prostu obok Tytusa postawić Donkey Konga, a obok Thorgala Kratosa? No nie wiem, jakby bardziej pomyśleli, to by wymyślili i by owca była cała i wilk syty.

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 15, 2011, 11:47:53 pm »
Ej? Kas zniknął z zapowiadanych gości!!!
Nie będzie Go?

Offline krakers

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 15, 2011, 11:53:05 pm »
  Ej? Kas zniknął z zapowiadanych gości!!!
  Nie będzie Go?
 
 

Nie chodzi o to czy ktoś dojdzie, ale czy ktoś przypadkiem nie odpadnie, tak jak w ubiegłym roku.
Widziałeś plakat festiwalu? Czy są na nim wszystkie nazwiska z linka który podałeś?


Czyżby Death wykrakał ? :???:

Offline Death

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 15, 2011, 11:55:32 pm »

Czyżby Death wykrakał ? :???: ??: ??:

Ja nic nie wykrakałem, tylko wiedziałem zanim krakałem. Po prostu trzeba czytać to co piszę w Komix-Express na Kolorowych i wszystko się wie;-) :P

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:37:23 am »
Ok abstrahując od krakania...
Czy ktoś może oficjalnie potwierdzić albo zaprzeczyć obecność Kasa na 22.mfkIg???

Offline krakers

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:33:16 pm »
Projekty plakatu autorstwa Ostrowskiego ,zadowoliłyby pewnie większą część komiksiarzy
 
  http://twitter.com/#!/ostrosc/status/112167471104004098/photo/1/large
 
  (wkleić cały link w przeglądarkę)

Offline Death

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 20, 2011, 06:52:39 pm »
1. Program festiwalu: http://komiksfestiwal.com/strona-glowna/mfkig-2011-program/

2. Do odstąpienia miejsce w pokoju dwuosobowym na dwie festiwalowe noce. Niedrogi hostel, ale za dwie osoby płacić nie mam ochoty, więc jacyś chętni?  :smile:

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 20, 2011, 07:18:07 pm »
czy jest gdzieś zebrana pełna lista premier komiksowych?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Death

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 20, 2011, 07:35:02 pm »
czy jest gdzieś zebrana pełna lista premier komiksowych?


Na Kolorowych zeszytach będzie.
Planowany termin: poniedziałek.

Offline keram

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 21, 2011, 04:22:26 pm »

Właśnie przeczytałem program MFK
- nie ma Kasa, choć wcześniej go zapowiadano
- nie ma także Parowskiego i Polcha, a wydawało mi się, że z uwagi na wydanie nowego Kovala (i reedycję starszych) ich obecność jest oczywista.
Jak dla mnie, trochę za mało Francji.

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 21, 2011, 07:14:27 pm »
Najsłabszy od lat program - zwłaszcza dla tych, którzy nie są miłośnikami komiksu amerykańskiego. A najsmutniejsze jest to - że mimo większej puli pieniędzy - organizatorzy - nie sprowadzili do polski nikogo z rynku franko-belgijskiego. Poza Rosińskim ale on jest ze Szwajcarii  :smile: i jest już rok w rok - to nie zarzut, ale brakuje czegoś więcej... Zapowiada się słabiutki festiwal... Powinien być ktoś za Kasa...
A i rozbicie wszystkich wystaw na dwa tygodnie - też moim zdaniem nie trafiony pomysł... Ekipa festiwalowa chyba się wypaliła... Jeszcze 10 lat temu - na targi przyjeżdżała księgarnia francuska Marianna, działo się więcej - czuć było energię tego festiwalu...
Ciekawe czy chociaż jak w zeszłych latach autobus podstawią aby z ŁDK do klubu festiwalowego dojechać? Tego w programie też nie ma...   

Offline keram

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 21, 2011, 09:43:21 pm »
Marianna była tylko raz w 2001, ale faktycznie chyba jakaś stagnacja następuje, przynajmniej z perspektywy fana komiksów frankofońskich.

Offline Nawimar

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 21, 2011, 09:52:04 pm »
Gdy pierwszy raz odwiedziłem konwent w zamierzchłych latach dziewięćdziesiątych główną atrakcją była giełda, a o gościach tej klasy co Bisley raczej nie było co marzyć. Dlatego jak dla mnie nie jest źle.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 21, 2011, 10:25:12 pm »
Po pierwsze - skąd informacja, że festiwal ma więcej pieniędzy? Bo z tego, co się orientuję, jest ich znacznie mniej.
Po drugie - programem nigdy nie da się zadowolić wszystkich.
Po trzecie - w ostatniej chwili okazało się, że Kas nie może przyjechać na festiwal z przyczyn osobistych. A w tak krótkim terminie nie sposób sprowadzić innego gościa z zagranicy. Z większością autorów rozmawiamy co najmniej rok, zanim uda ich się nakłonić do przyjazdu do Łodzi. Ba, są tacy, którzy otwarcie przyznają, że nie są zainteresowani. Twórcy z krajów frankofońskich jeżdżą przede wszystkim na imprezy we Francji czy Belgii, gdzie jest ich cała masa. Bo tam jest RYNEK, którego w Polsce nie ma. Więc wydawcy i menedżerowie wolą posyłać swoich autorów tam, gdzie ich komiksy się sprzedają. My jesteśmy na szarym końcu tego łańcuszka. Lista nazwisk, z którymi prowadzimy od lat korespondencję jest bardzo długa. Do negocjacji wykorzystujemy rozmaite znajomości i nawet to nie przekłada się na oczekiwane efekty.
Po czwarte - gdyby księgarnia Marianna miała potrzebę być na MFKiG, to zapewne by była.
Po piąte - wystawy, które zostaną otwarte w tym tygodniu, będzie można zwiedzać także w czasie festiwalu i po nim. Więc nie wiem, w czym problem.
Po piąte - skoro ekipa festiwalowa się wypala i robi słaby festiwal - proszę bardzo - zapraszamy do współpracy. Czekamy na pomysły, które zrealizujecie w ramach festiwalu.

I jeszcze jedno - autobus będzie.

fragsel

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 21, 2011, 10:36:55 pm »
Oho, oho, zaczyna się.... polskie piekiełko....