Autor Wątek: 22. MFKiG 2011  (Przeczytany 51341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 21, 2011, 10:39:37 pm »
Ależ skąd! Udzieliłem (mam nadzieję) rzeczowych odpowiedzi i informacji na tematy poruszane w tym wątku. :)

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 22, 2011, 12:42:49 am »
W 2008 roku festiwal dostał 100 tyś. PLN, A jacy byli goście? Pamiętamy? Moebius, Manara, Liberatore, Sowa, Savoia i Mawil...
W roku 2011 festiwal dostał 330 tyś. PLN. W latach 2009-2010 po 500 tyś. PLN. W roku 2009 było widać, że festiwal jest zrobiony z przytupem, w 2010 już nie (jest to subiektywne odczucie)... A fundusze były takie same.
Jednak porównując lata 2008 i 2011 pod względem zaproszonych gości (abstrahując od mojego europejskiego umiłowania komiksowego) - widać pewne podobieństwa. Czyżby bilety lotnicze, aż tyle kosztowały? Że w roku 2008 na tak znamienitych gości wystarczyła "stówka", a w 2011 "trzy stówki" nie stykają?

Poza tym, czy na kwotę 330 tysięcy PLN, składa się też kasa sponsora "strategicznego" firmy Atlas? Czy też owe 330 tysięcy, to tylko li dotacja z miasta, a sponsor festiwalu wykłada kolejne pieniądze?

Czy organizatorzy festiwalu nie zdają sobie sprawy z tego, że w najbliższych latach pieniędzy będzie mniej, a nie więcej - mamy kryzys itd.? Czy może organizatorzy liczą na wygranie - "jakiegoś-tam" grantu na organizację festiwalu przez kolejne 4-5 lat - z ramienia Biura Festiwalowego??? = Marazm i brak perspektyw.
Czy organizatorzy od kilku lat nie udają się w styczniu na festiwal do Angouleme? Czy nie mają kontaktów z ambasadą Belgijską (i Francuską pewnie też)? Czy wobec tego nie rozwijają sieci jakichś znajomości z twórcami i rynkiem frankofońskim? Czy wreszcie garstka polskich wydawców - nie może przy pomocy festiwalu komiksu zapraszać gości, autorów których wydaje? Tak to zwykle przecież chyba szło? To są moje szczere i naiwne pytania, naprawdę bez cienia złośliwości. 



Źródłem informacji o budżecie festiwalu są artykuły pani A. Hac, pana B. Krasnodębskiego i inn.
Można też poczytać odpowiednie uchwały rady miejskiej z miasta Łódź...

fragsel

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 22, 2011, 05:40:38 am »
Ależ skąd! Udzieliłem (mam nadzieję) rzeczowych odpowiedzi i informacji na tematy poruszane w tym wątku. :smile:

Mój błąd, bo nie zacytowałem. Moja uwaga nie dotyczyła Ciebie, tylko twojego przedmówcy. No chyba, że wdasz się w pyskówki na poziomie tych o upadku polskiego komiksu, braku zeszytówek itp. (których zresztą na tym portalu nie brakuje). No ale wtedy sam sobie będziesz winien.
Ja tu (na gildii) jestem od prawie trzech lat i nie pamiętam festiwalu/konwentu/spotkania komiksowego po którym, w trakcie którego albo przed którym nie rozpoczynał się FLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJM.. .

Zresztą:

Dlaczego forum gildii pustoszeje? Myślę, że ma na to wpływ odejście od dyskusji o komiksach na rzecz wywlekania raz po raz tematów zapaści rynku, cudownych środków poprawy i jeszcze bardziej cudownych zeszytówek (przypuszczenia te potwierdził u mnie ostatnio pewien człowiek, który na forum udzielał się, a już się nie udziela). No i ludzie przenieśli się na facebooka podobno. Szkoda, bo odeszło stąd wielu (chyba nawet większość) ludzi, którzy naprawdę znali się na komiksach. Kiedyś wchodziłem poczytać sobie ich posty, nawet jeśli sam nie miałem zamiaru nic pisać. Teraz niewiele już zostało do poczytania.

True, True...

Edit. Jeszcze o czytaniu ze zrozumieniem:


Czy organizatorzy od kilku lat nie udają się w styczniu na festiwal do Angouleme? Czy nie mają kontaktów z ambasadą Belgijską (i Francuską pewnie też)? Czy wobec tego nie rozwijają sieci jakichś znajomości z twórcami i rynkiem frankofońskim?


A kilka postów wcześniej czytamy:

Do negocjacji wykorzystujemy rozmaite znajomości i nawet to nie przekłada się na oczekiwane efekty.

Później:

Czy wreszcie garstka polskich wydawców - nie może przy pomocy festiwalu komiksu zapraszać gości, autorów których wydaje? Tak to zwykle przecież chyba szło? To są moje szczere i naiwne pytania, naprawdę bez cienia złośliwości. 


Wcześniej:

Ba, są tacy, którzy otwarcie przyznają, że nie są zainteresowani. Twórcy z krajów frankofońskich jeżdżą przede wszystkim na imprezy we Francji czy Belgii, gdzie jest ich cała masa. Bo tam jest RYNEK, którego w Polsce nie ma. Więc wydawcy i menedżerowie wolą posyłać swoich autorów tam, gdzie ich komiksy się sprzedają. My jesteśmy na szarym końcu tego łańcuszka.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2011, 07:05:18 am wysłana przez fragsel »

Offline freshmaker

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 22, 2011, 07:36:40 am »
dla mnie program bomba! szczególnie przypasowała mi niedziela z azarello, bo w tym roku chyba tylko na niedzielę dam radę prztjechać. żałuję najbardziej imprezy w wytwórni, bo to znakomite miejsce...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 22, 2011, 08:55:15 pm »
żałuję najbardziej imprezy w wytwórni, bo to znakomite miejsce...

Zwłaszcza stanie w godzinnej kolejce po browar :)

Offline Andman

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 26, 2011, 07:30:04 am »
Problem ze stroną festiwalu: This domain is parked, pending renewal, or has expired.  Please contact the domain provider with questions.

http://komiksfestiwal.com/

Offline krakers

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 26, 2011, 03:42:50 pm »
W sumie to ten post tu nie pasuje ale skoro "Kuśmider i Filo" będzie miał premierę na MFK to umieszczam go tu:   http://www.ongrys.pl/index.php  Ciekawa jaka będzie rozbieżność w cenach.Duża pewnie nie będzie ale eksperyment Ongrysa ciekawy.


Ekipa z Kolorowych zeszytów przygotowała listę premier i nowości MFKiG http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2011/09/866-lista-premier-i-nowosci-na-mfk.html

Cena The Lonely Matador zabija .... 56 stron za 111 zł .To chyba rekord patrząć przez pryzmat cena/objętość.No comments
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2011, 10:54:31 pm wysłana przez krakers »

Offline Bobo

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 27, 2011, 09:18:57 pm »
Mam prośbę do osób znających Łódź.  Jak najprościej dojechać pod ŁDK i gdzie blisko ŁDK można zaparkować auto? Wjazd od strony Aleksandrowa.
Przyjeżdżam na festiwal tylko na jeden dzień, kompletnie nie znam Łodzi, a nie chciałbym tracić cennego czasu na jeżdżenie w kółko :) GPS-a niestety nie posiadam.
btw. jeżeli ktoś z Bydgoszczy ma ochotę zabrać się w sobote na festiwal, będzie jedno, a być może nawet dwa miejsca w aucie.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 28, 2011, 03:32:36 pm »
Nie dasz rady dotrzeć do Łodzi na największe wydarzenie komiksowe w Polsce? Nic straconego! Relacja na żywo z Łódzkiego Domu Kultury tylko w Studenckim Radiem „Żak” Politechniki Łódzkiej!

Specjalne, 4 godzinne (!!!) wydanie audycji „Kraina Snów” z okazji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, wprost z serca festiwalu: Łódzkiego Domu Kultury. Do naszego polowego studia zaprosimy twórców, organizatorów, wydawców oraz gości odwiedzających Festiwal. Na fanów komiksu czekają gorące newsy z komiksowego światka: premiery, plany wydawnicze, wywiady z twórcami. Na laików: kompendium komiksowej wiedzy. Nasi reporterzy na żywo opowiedzą wam o wszystkim, co dzieje się w ŁDK-u. Z „Żakiem” poczujesz atmosferę komiksowego święta tak, jakbyś był na miejscu.

Wydanie specjalne „Krainy Snów” wprost z Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w sobotę w godzinach 15.00- 19.00 na 88,8 MHz lub online.
http://www.radiointernetowe.org/
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline JAPONfan

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 29, 2011, 12:37:31 pm »
Gdyby ktos z okolic Katowic, Sosnowca, Jaworzna, Czestochowy chcial sie zabrac w piatek kolo godziny 17 do miasta Uć (z czestochowy troche pozniej) to mam wolne miejsce w samochodzie. Planowany przyjazd 20.00- 20.30.

Offline adro

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 01, 2011, 10:57:37 am »
Uffff dawno mnie tu nie bylo. Gildia wreszcie sie nie muli.
Mam pytanko o gielde na mfk, jak to w tym roku wyglada. Sa jakies ciekawe premiery, bo niestety nigdzie nie moglem znalezc spisu komiksow, ktore maja miec premiere na mfk. Jesli jednak takie info gdzies sie pojawilo, to sory za zamieszanie. Czy sa moze jakies stoiska z zagranicznymi, ciekawymi komiksami?
dzieki za odpowiedz
pozdro
PS Faktycznie wielu ludzi odeszlo z gildii, ale ma to chyba zwiazek z tym, ze malo dzieje sie na naszym ryneczku komiksowym i nie ma za bardzo o czym gadac. Ciagle tylko kryzys, kryzys i kryzys. Ja zniknalem przez wiedzmina, ktory ostro mulil stronke gildii, ale widze, ze wszystko wrocilo juz do normy wiec pewnie znowu bede czesciej zagladal na gildie
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Piniooo

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 01, 2011, 11:56:14 am »
Zapowiedzi ze sklepu gildii na październik to same premiery na MFK

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy

Offline graves

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 01, 2011, 12:31:18 pm »
Poza tym kilka postów wyżej:
 
Ekipa z Kolorowych zeszytów przygotowała listę premier i nowości MFKiG http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2011/09/866-lista-premier-i-nowosci-na-mfk.html
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 01, 2011, 03:00:12 pm »
Ups dzięki, zawsze zapominam o kolorowych. Jak tak spojrzec na liste premier, to w sumie niezle prezentuje sie ten kryzys :razz: :eek: . Czy komiksy Centrali beda dostepne poza mfk?   
pzdr  i dzieki za odp

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 01, 2011, 04:30:21 pm »
Ups dzięki, zawsze zapominam o kolorowych.
Ba, kiedys wystarczyło spojrzec na Wraka i wszystko było janse ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."