trawa

Autor Wątek: 22. MFKiG 2011  (Przeczytany 51344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 01, 2011, 06:09:25 pm »
Czy komiksy Centrali beda dostepne poza mfk? 


Tak, możesz je zamówić choćby w sklepie gildii z zniżką 25%.

Offline adro

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 01, 2011, 08:49:37 pm »
Dzięki Ramirezie
Ba Graves sie wie, wraczek byl the best:) :razz: :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline spidey

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 01, 2011, 11:24:43 pm »
Bisley. Chyba najlepsze spotkanie na MFKiG ever. Szkoda, że nie miałem piwa :wink: . Dzisiaj kompletnie olałem autografy (nawet od Bisa nie wziąłem) i postanowiłem zaliczyć jak największą ilość spotkań z twórcami. Szkoda, że na Korhonenie było tak mało osób, naprawdę sympatyczny facet a i prowadzący bardzo profesjonalnie całość poprowadził.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 12:31:56 am wysłana przez spidey »

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 02, 2011, 12:28:39 am »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline misio141

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 02, 2011, 10:35:51 am »
Bisley. Chyba najlepsze spotkanie na MFKiG ever. Szkoda, że nie miałem piwa :wink: . Dzisiaj kompletnie olałem autografy (nawet od Bisa nie wziąłem) i postanowiłem zaliczyć jak największą ilość spotkań z twórcami. Szkoda, że na Korhonenie było tak mało osób, naprawdę sympatyczny facet a i prowadzący bardzo profesjonalnie całość poprowadził.
żałuję że ominąłem spotkanie z Bisleyem i Risso. Coprawda na Bisleyu byłem na BFK, ale stanie w kolejce do Risso się nie opłaciło, niestety nie załapałem się na autograf. A u Bisleya wypchnął mnie komitet kolejkowy, który serdecznie pozdrawiam.
Poza tym ogólnie było fajnie, żałuję że nie mogłem zostać na imprezie później.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

ramirez82

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 02, 2011, 12:40:06 pm »
A co ciekawego na panelu wydawców? Jakieś pozytywniejsze wieści?

Offline pioma10

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 02, 2011, 01:08:22 pm »
A co ciekawego na panelu wydawców? Jakieś pozytywniejsze wieści?

Z tego co pamiętam. Sprawy z Empikiem nadal nieuregulowane (najbardziej, z tego co zrozumiałem, traci na tym Hanami). Taurus zaczyna pozytywniepatrzeć w przyszłość. Egmont zapowiedział, że będzie wydawał po 4-5 komiksów miesięcznie. W przyszłym roku ok. 12 Asteriksów w nowych kolorach oraz rozszerzone wydanie "KiK w Kosmosie"; Najnowszy Thorgal będzie miał nakład ok. 20.000 egzemplarzy. Kultura Gniewu zapowiedziała, że zostanie wydany do końca tego roku "Szlurp i Burp" (i chyba jeszcze jeden komiks). Hanami - w przyszłym roku zostanie ukończone wydawanie wszystkich rozpoczętych serii i wtedy się zobaczy. Mroja to m.in. Lincoln t.2 (zbiorcze wydanie 2 albumów francuskich), "Habibi" Thompsona, a w październiku 2012 prawdopodobnie "Safe Area Gorazde", a w 2013 "Palestine". Taurus - chciałby wydawać średnio 1 komiks miesięcznie; na początku przyszłego roku m.in.: Zabójca t.2, Żywe Trupy t.15, Long John Silver t.1, a później jeszcze 2-3 nowe komiksy frankofońskie (słyszałem chyba nawet słowo steampunk), tomy 7-9 Skorpiona (z którego zrezygnował Egmont). Post - do końca 2011 chciałby wydać zbiorcze wydanie V jak Vendetta i Corto Maltese - Pod znakiem Koziorożca; chciałby również przyspieszyć wydawanie kolejnych tomów CM i dalszych Kota Rabina; posiada również prawa do Adele Sur Blanc. Ongrys na tę chwilę nie przedstawił żadnych planów, za to stwierdził, że sprzedaż dotychczasowych albumów jest bardzo słaba (od 200 do 300 egzemplarzy). Było tego więcej, ale już nie wszystko pamiętam.

ramirez82

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 02, 2011, 01:49:13 pm »
Dzięki! Bardzo fajne zapowiedzi, jest nadzieja, że przyszły rok wcale nie będzie gorszy. Oby jeszcze Egmont w tych 4-5 komiksach miesięcznie częściej wrzucił jakiegoś Mistrza, Plansze Europy, czy Potwora z Bagien. No i byłoby pięknie gdyby Post rzucił tą Adele.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 02:46:12 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline krakers

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 02, 2011, 04:38:40 pm »
żałuję że ominąłem spotkanie z Bisleyem i Risso. Coprawda na Bisleyu byłem na BFK, ale stanie w kolejce do Risso się nie opłaciło, niestety nie załapałem się na autograf. A u Bisleya wypchnął mnie komitet kolejkowy, który serdecznie pozdrawiam.
Poza tym ogólnie było fajnie, żałuję że nie mogłem zostać na imprezie później.
Z tym komitetem kolejkowym to ktoś powinien zrobić porządek.Stoję sobie po autograf ,nikogo przede mną aż tu przychodzi koleś i coś pieprzy że był pierwszy ,że czeka od rana i jest jakaś lista.Skoro był przede mną to jakim cudem go nie widziałem!Co roku do Rosińskiego ci sami zawsze na przedzie stoją ,człowiek nie ma szans się dopchać,nawet jakbyś stanął o 10 czy 11 godz to jak przyjdzie rozdawania autografów ,przypdreptuje mały tłumek "który stał tam od rana" Noż kuuuuffffa mać.A organizatorzy mają to głęboko gdzieś i tylko czekać aż dojdzie do rękoczynów.

Offline Thiago

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 02, 2011, 04:51:43 pm »
Sorry wielkie ten tłumek tam stał od rana to po pierwsze...
A po drugie lista (albo listy) powstają w strefie autografów w której dany autor podpisuje... Skoro nie słyszałeś ani nie zorientowałeś się, że powstaje lista to znaczy że niezbyt się interesujesz dedykacjami...

W przyszłym roku jak zrobią rejestracje z numerkami do autografów czynną od 6 rano - to się załapiesz na autograf  :wink:

Offline clandestino

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 02, 2011, 05:22:48 pm »
Też uważam, że te komitety kolejkowe to pomyłka. Jak tak dalej pójdzie, to pojawi się zawód 'stacza', który będzie sprzedawał miejsce w pierwszej dziesiątce za parę dyszek. To cholernie frustrujące.

Na mfk byłem po raz pierwszy i, mimo paru zgrzytów, mam wrażenia bardzo pozytywne. Szczególnie jeśli chodzi o Risso, Azzarello i organizatorów, którzy odwalili kawał dobrej roboty i okazali się naprawdę pomocni.

fragsel

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 02, 2011, 05:45:34 pm »
Egmont zapowiedział, że będzie wydawał po 4-5 komiksów miesięcznie.

Oby jeszcze Egmont w tych 4-5 komiksach miesięcznie częściej wrzucił jakiegoś Mistrza, Plansze Europy, czy Potwora z Bagien.

4-5 komiksów? 2 komiksy Star Wars, 2 Asteriksy i Kaczor Donald....

rozszerzone wydanie "KiK w Kosmosie"

Na które wydanie trzeba poczekać, żeby mieć kompletny komiks? XVI-te? To jest już jawne naciąganie ludzi. Jak pisał poeta:
"Żyję w kraju w którym każdy chce mnie zrobić w ch.. za moja kasę"
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 05:52:56 pm wysłana przez fragsel »

Offline hans

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 02, 2011, 06:34:12 pm »
Sam panel wydawców był trochę nudny i sprowadził się do tego, że wciąż będzie mało komiksów.
Każdy wydawca ma inne powody (w jednym bodajże przypadku - zamrożona kasa przez wielkie sieci; w pozostałych - prozaiczne, jak brak wolnego czasu lub stała ilość kasy przeznaczana przez wydawcę na hobby, jakim jest wydawanie komiksów a rosnący kurs euro i jena), ale pozostaje nam pogodzić się z takim stanem rzeczy. Egmont mówił, że planuje pozostać przy kontynuowaniu rozpoczętych serii, ale jako przykłady były przytaczane jedynie Thorgale, Asteriksy, Star Wars, TinTin, lub Kaczor Donald. Nikt nic nie wspomniał o Hellblazerach, Swamp Thingach itp., a na pytania od publiczności już zabrakło czasu. Jakieś dwa Batmany mają być w przyszłym roku, ale nawet Egmont nie wie jeszcze jakie, bo wydają je w koprodukcji z Finami.

ramirez82

  • Gość
Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 02, 2011, 06:58:22 pm »
Jakieś dwa Batmany mają być w przyszłym roku, ale nawet Egmont nie wie jeszcze jakie, bo wydają je w koprodukcji z Finami.

To bajera! Tym bardziej jeśli to będą jakieś Batmany na poziomie.

Offline freshmaker

Odp: 22. MFKiG 2011
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 02, 2011, 08:42:26 pm »
pytanie podstawowe dla peletonu kolejkowego brzmi - ile autografów rosińskiego i kasa to dla takiej osoby wystarczająco? najbardziej żenujące jest wyliczanie ile i jakich rysunków np grzesia ma każdy. zresztą listy społeczne i rozpoczynanie kolejki na kilka godzin przed rozpoczęciem autografów to co roku te same twarze. maniacy.

ja załapałem się tylko na spotkania z ramosem i azarello. oba spotkania bardzo przyjemne. jedyne co mi przeszkadzało to że na spotkaniu z azarello, to że chudy nie dawał się autorowi wygadać, drążył non-stop temat restrukturyzacji dc o której autor ma średnie pojęcie.

poza tym impreza na niezłym zeszłorocznym poziomie. najbardziej żałuję, że nie mogłem przyjechać już w piątek i że przepuściłem imprezę w wytwórni z koncertem ckod.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything