trawa

Autor Wątek: "6000" (Nokuto Koike)  (Przeczytany 4233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"6000" (Nokuto Koike)
« dnia: Styczeń 20, 2013, 10:05:10 am »
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/6000/1
Myślicie, że Nokuto Koike to syn Kazuo? A może wnuk? Bo zakładam, że Nokuto to męskie imię. :) Tak czy owak chyba kupię tę mangę...

Offline peta18

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2013, 10:45:03 am »
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/6000/1
Myślicie, że Nokuto Koike to syn Kazuo? A może wnuk? Bo zakładam, że Nokuto to męskie imię. :smile: Tak czy owak chyba kupię tę mangę...
Imie tego autora jest zapisane katakana, czyli albo to jego pseudonim, albo ma jakies zagraniczne imie i jest poljaponczykiem. Za bardzo nie moge nic znalezc na jego temat.

A tak poza tym dzieki za linka, bo cos przegapilem te zapowiedz, a wyglada, ze moze byc ciekawie. Obejrzalem kilka stron tego komiksu i rysunek jest OK. Trzeba bedzie kupic.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2013, 10:51:41 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2013, 05:15:02 pm »
Imie tego autora jest zapisane katakana, czyli albo to jego pseudonim, albo ma jakies zagraniczne imie i jest poljaponczykiem. Za bardzo nie moge nic znalezc na jego temat.
Jesteś na japonistyce?

Offline peta18

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2013, 06:20:42 pm »
Jesteś na japonistyce?
Czasy studiow mam juz daaaawno za soba :) Japonskiego natomiast troche sie uczylem, ale podobne wnioski mozna wysnuc majac tylko ogolne pojecie o tym jezyku. Oczywiscie moge sie mylic, ale to dosc dziwne, ze w taki sposob ten autor tak zapisuje swoje imie.

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2013, 06:44:34 pm »
Czasy studiow mam juz daaaawno za soba :) Japonskiego natomiast troche sie uczylem, ale podobne wnioski mozna wysnuc majac tylko ogolne pojecie o tym jezyku. Oczywiscie moge sie mylic, ale to dosc dziwne, ze w taki sposob ten autor tak zapisuje swoje imie.
Sorry, że tak jakoś z góry założyłem, że jesteś bardzo młody... Myślę, że to te avatary działają na podświadomość. :) Nawiasem mówiąc, ostatnio zaczęło mnie znowu ciągnąć do papierochów... I jak tak patrzę na mój avatar z Lucky Lukiem, to dochodzę do wniosku, że muszę go szybko zmienić... :shock:

Offline peta18

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2013, 08:30:13 pm »
Sorry, że tak jakoś z góry założyłem, że jesteś bardzo młody... Myślę, że to te avatary działają na podświadomość. :smile: Nawiasem mówiąc, ostatnio zaczęło mnie znowu ciągnąć do papierochów... I jak tak patrzę na mój avatar z Lucky Lukiem, to dochodzę do wniosku, że muszę go szybko zmienić... :shock:
He he, mlody duchem to tak! Zalapalem sie jeszcze na lata 70, wiec nie taki stary.
Z tymi avatarami cos rzeczywiscie jest na rzeczy :)
 
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2013, 10:26:35 am »
I jak tak patrzę na mój avatar z Lucky Lukiem, to dochodzę do wniosku, że muszę go szybko zmienić... :shock:
Widze, ze zmiane juz wprowadziles :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2013, 09:00:00 am »
Czytał ktoś to 6000? Jakieś wrażenia?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 01:14:23 pm wysłana przez CD Jack »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2013, 10:37:33 am »
Czytał ktoś to 6000? Jakieś wrażenia?
Zamowilem z ciekawosci, ale paczke dostane dopiero po 10 czerwca :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2013, 01:06:01 pm »
Czytał ktoś to 6000? Jakieś wrażenia?
Czytałem.
Oczekiwałem bardziej mrocznej historii z większą nutką grozy, niż została wprowadzona.
Na razie wiadomo tylko tyle, że
Spoiler: pokaż
bohaterowie serii trafiają 6000 metrów pod powierzchnię tafli wody by pracować w laboratoriach (czy jak tam nazwać to miejsce), zaczynają się dziać dziwne rzeczy: ktoś umiera, ktoś zaczyna freakować i krzycz: tato... tato... gdzieś w cieniach pomieszczeń pojawiają się tajemnicze postacie (myślę, że są to osoby, które zginęły w katastrofie, przez którą została zamknięta jednostka, ale mogę się mylić)...
. Czytając tę mangę nie czuję napięcie jakiego oczekiwałem sięgając po nią. Jak dla mnie ten tom nie zbudował odpowiedniego napięcia jakie jest np. w serii Doubt, która dla mnie też nie jest perfekcyjna, ale poczekam na ostatni tom Doubt i wtedy może się wypowiem.
Całość też nie podeszła mi graficznie... Z przykładowymi planszami można zapoznać się np. tutaj.
Osobiście nie planuję kupić kontynuacji.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Ganossa

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2014, 02:29:41 pm »
Spodobało mi się 6000 The deep sea of madness. Fajny horrorek rozgrywający się w podwodnej instalacji która zostaje odcięta od powierzchni. Historyjka nie jest specjalnie odkrywcza a niektóre motywy można nawet nazwać wtórnymi ale czyta się z ciekawością i potrafi wywołać swoiste napięcie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 01:15:13 pm wysłana przez CD Jack »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Julek_

Odp: "6000" (Nokuto Koike)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:42:00 am »
O mangowym horrorze "6000" na Kolorowych:

Ciśnienie sześć tysięcy metrów pod poziomem morza wynosi około sześćdziesięciu megapaskali. Oznacza to, że nacisk na jeden centymetr kwadratowy wynosi około sześciuset kilogramów. Trudno o bardziej niesprzyjające dla istoty ludzkiej warunki, ale wciąż nie do końca zgłębione morskie czeluści głębiny są idealną lokalizacją dla horroru.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/08/1724-6000.html