trawa

Autor Wątek: "Ikigami" Motoro Mase  (Przeczytany 15902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2012, 09:51:18 am »
Fakt seria ciekawa, ale autor moglby troche bardziej przyspieszyc/rozbudowac/wzmocnic watek doreczyciela. Z wolna historie obdarowywanych zaszczytem IKIGAMI zaczynaja mnie nuzyc. Wg Wikipedii jest 10 tomow, ale nie wiem czy to zamknieta historia z konkretnym finalem. W innym wypadku ta seria moze trwac w nieskonczonosc. Jak nie ten doreczyciel to zawsze znajdzie sie inny.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2013, 07:46:03 pm »
No stało się... Ósmy tom "Ikigami" trochę mnie zmęczył. Za dużo zbliżeń wykrzywionych i zapłakanych twarzy, za dużo łopatologicznego moralizowania... Autora chyba zaczyna zawodzić instynkt, może jego też już męczy ta seria? Do tego Radosław Bolałek serwuje nam sporo koślawych zdań typu: "Gdy dwie lub więcej substancje zmieniają się w jedną". Nie rozumiem także, na jakiej zasadzie mają porządkować narrację w opowieści "Naturalna twarz pierwszej miłości" (swoją drogą ciekawe, czy po japońsku tytuł brzmi równie pretensjonalnie) następujące po sobie wyznaczniki czasowe - najpierw jest "Trzy lata wcześniej", potem "Rok wcześniej" i w końcu "Dwa lata później, współczesność"? :-?

Nic to, poczekajmy z nadzieją na następny tom... 

Offline peta18

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2013, 08:43:10 pm »
No stało się... Ósmy tom "Ikigami" trochę mnie zmęczył. Za dużo zbliżeń wykrzywionych i zapłakanych twarzy, za dużo łopatologicznego moralizowania... Autora chyba zaczyna zawodzić instynkt, może jego też już męczy ta seria? Do tego Radosław Bolałek serwuje nam sporo koślawych zdań typu: "Gdy dwie lub więcej substancje zmieniają się w jedną". Nie rozumiem także, na jakiej zasadzie mają porządkować narrację w opowieści "Naturalna twarz pierwszej miłości" (swoją drogą ciekawe, czy po japońsku tytuł brzmi równie pretensjonalnie) następujące po sobie wyznaczniki czasowe - najpierw jest "Trzy lata wcześniej", potem "Rok wcześniej" i w końcu "Dwa lata później, współczesność"? :???:

Nic to, poczekajmy z nadzieją na następny tom...
Mialem podobne odczucia. Bardzo mnie za to ciekawi final tej mangi. Fajerwerkow pewnie nie bedzie, ale kto wie.
 
Co do tlumaczenia i stylistycznej poprawnosci przekladu, to pod tym wzgledem Hanami juz kilkakrotnie zawodzilo, pozostaje zacisnac zeby i niestety przywyknac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Qwant

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2013, 11:16:32 am »
Początkowe tomy bardzo dobre, choć po kilku, prezentowane historie robią   się do siebie podobne. Dlatego podobało mi się rozwijanie wątku głównego   bohatera (niejako przy okazji opowiadania poszczególnych historii).   Niestety w ostatnich tomach wątek głównego doręczyciela zszedł na dalszy   plan, a prezentowane historie wydają się schematyczne. Również jestem   ciekaw zakończenia, do którego już chyba niedaleko - dobrze mi się   wydaje, że całość liczy 10 tomów?

  Ktoś widział film?

Offline Dembol_

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2013, 03:53:30 pm »
Ogólnie seria bardzo fajna, ale irytujące jest, że główny wątek fabularny jest traktowany po macoszemu (nie licząc tomów 5-6).

Offline vision2001

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2013, 12:32:59 pm »
Widzę, że mam duuuużo do nadrobienia :)
Ale nie jest tak źle.
Pierwszy tom przeczytałem dwa tygodnie temu. A to dzięki namowom różnych ludzi z tego forum i nie tylko. Dzięki promocji w merlinie zdecydowałem się na ostrożny zakup w pierwszej kolejności wyłącznie tomu pierwszego. Bardzo pozytywnie zaskoczony pomysłem pierwszej z dwóch historii
Spoiler: pokaż
(sam nie wiem do czego byłbym zdolny w sytuacji zbliżającego się końca mojego życia i ciągłych planów dokonania rewanżu za przykrości i gnębienia jakie spotkałyby mnie w wieku nastoletnim - spodziewałem się nawet bardziej drastycznych scen; z drugiej strony scenariusz jest bardzo spójny i naprawdę historia "zaspokoiła" moje wyobrażenia i oczekiwania)
szybcikiem wrzuciłem pozostałe tomy do koszyka i obecnie czekam na skompletowanie mojego zamówienia.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2013, 02:46:01 pm »
Dwa ostatnie tomy za mną. Od taniego melodramatu i mentorstwa już się Motoro Mase nie udało uciec, jednak te tomy czytało mi się całkiem dobrze, głównie za sprawą ciekawych pomysłów fabularnych. No i ta grafika - znakomita! Ale cieszę się, że seria dobiegła końca. A na przekłady Radosława Bolałka to już po prostu nie mam siły... Faktycznie - momentami naprawdę bolą. :roll:

Offline peta18

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 15, 2013, 10:53:06 am »
Dwa ostatnie tomy za mną. Od taniego melodramatu i mentorstwa już się Motoro Mase nie udało uciec, jednak te tomy czytało mi się całkiem dobrze, głównie za sprawą ciekawych pomysłów fabularnych. No i ta grafika - znakomita! Ale cieszę się, że seria dobiegła końca. A na przekłady Radosława Bolałka to już po prostu nie mam siły... Faktycznie - momentami naprawdę bolą. :roll:
Podpisuje sie po tym co napisales. Lepiej bym tego nie ujal.
Co do tlumaczenia to nie mam generalnie wiekszych uwag, i tak jest pewnie duzo lepiej niz w Suppli (nie czytalem, ale ten przeklad stal sie juz chyba legenda :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 15, 2013, 05:37:59 pm »
Co do tlumaczenia to nie mam generalnie wiekszych uwag, i tak jest pewnie duzo lepiej niz w Suppli (nie czytalem, ale ten przeklad stal sie juz chyba legenda :)
No cóż, skompletowane "Suppli" czeka na półce na przeczytanie... :doubt:
Mam nadzieję, że ta manga jest na tyle dobra, że mimo to warto będzie poświęcić jej czas...

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2013, 10:10:19 pm »
Przeczytałem i kupiłem wszystkie 10 tomów.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Motyl

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:04:07 am »

Offline Motyl

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2013, 09:45:43 pm »
Finał serii tom 10 - http://paradoks.net.pl/read/22771

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: "Ikigami" Motoro Mase
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2014, 04:36:20 am »
Przeczytałem wszystkie 10 tomów. Ciekawy pomysł, umiejętnie zrealizowany, mimo, że wiem, iż bohatera spotka śmierć i te trzy rozdziały to będzie mój jedyny kontakt z nim, to większość opowieści wciąga. Niestety perypetie doręczyciela, który na początku jest tylko spoiwem kolejnych historii, a potem obserwujemy jego zmagania z Systemem, wypadają dosyć blado przy całej reszcie.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything