Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

PLUTO

(1/11) > >>

spidey:
Świeżo po lekturze mogę napisać, że to najlepsza manga wydana przez Hanami. Przekład w pierwszym rozdziale trochę drętwy ("aha" ?), ale potem tłumacz się rozkręcił i naprawdę dobrze się czyta. Komiks wciąga jak bagno i jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić to do jakości wydania - cena wysoka w porównaniu do innych wydawnictw mangowych a ani obwoluty ani nawet lakierowanej okładki nie ma. Oprawa to zwykły matowy papier, który bardzo się rysuje/przeciera. Niefajnie, że tak dobra manga została tak wydana  :doubt: . Trzymałem kiedyś w rękach amerykańskie wydanie VIZ i dużo lepiej się prezentowało (oprawa bo środek podobny).

Ajron:
Wydanie i cena są w zasadzie takie same jak pozostałych mang od Hanami. Żądanie obwoluty albo lakierowanej okładki to jakieś nieporozumienie.

spidey:
A dlaczego nieporozumienie? Inni wydawcy jakoś mogą dać obwolutę albo lakierowaną a mangi mają o prawie 100% tańsze (ok, mniejszy format). Amerykańskie wydanie też ma lakierowaną oprawę a kosztuję podobnie co wydanie Hanami (ok. 12 dolców).

grubb:
Osobiscie za obwolutami nie przepadam. Jest to najszybciej niszczacy sie element wydania, ktory i tak trzeba zdjac na czas lektury. W dodatku przy niefoliowanych komiksach rzadko kiedy uchodzi bez szwanku podczas podrozy z magazynu do sklepu albo ze sklepu do klienta. To raz. Po drugie, nawet gdyby Hanami chcialo wypuscic PLUTO z bajerami, watpie by Urasawa, podobno bardzo wymagajacy i drobiazgowy, wyrazil na to zgode. Po trzecie, w przypadku polskiego wydania wysoka *zdziw* cene w pelni rekompensuja porzadne papier i druk. Nie wierze, ze poczyniono krok wstecz w stosunku do wczesniejszych publikacji wydawnictwa.

Ajron:

--- Cytat: spidey w Kwiecień 10, 2011, 10:06:14 pm ---A dlaczego nieporozumienie? Inni wydawcy jakoś mogą dać obwolutę albo lakierowaną a mangi mają o prawie 100% tańsze (ok, mniejszy format). Amerykańskie wydanie też ma lakierowaną oprawę a kosztuję podobnie co wydanie Hanami (ok. 12 dolców).

--- Koniec cytatu ---

grubb wszystko ładnie wytłumaczył. Obwoluta tylko przeszkadza i do niczego się nie nadaje, a o połowę mniejszą cenę załatwia niskiej jakości papier. A porównywanie ceny polskiego wydania do ceny wydania amerykańskiego to jest żart, prawda?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej