Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

PLUTO

<< < (3/11) > >>

grubb:
PLUTO zaliczony. To jeden z komiksow, podczas lektury ktorych, co chwile atakuja mnie fale dreszczy. Historia tak absorbujaca, ze ciezko przestac o niej myslec. Na szczescie kontynuacja juz w maju. Mam nadzieje, ze dobra sprzedaz serii [oby!] zaowocuje kolejnymi reedycjami mang Urasawy. Mimo niesprzyjajacych realiow, po cichu licze tez na te edycje kolekcjonerska.

graves:
Pluto jest świetny. Kolejne rozdziały budują całą fabułę.
Niezwykle klimatyczny i ciekawy komiks. Bardzo dobrze narysowany. Pokazuje dziwny świat przysłości, gdzie roboty zachowują sie jak ludzie i tak żyją. Mają żony, zakładają własne rodziny... Ciężko sie zorientować kto jest człowiekiem, a kto robotem. Oczywiście sa również roboty - wyglądające jak roboty....
Druga częśc pewnie pojawi się na targach w Warszawie. Na pewno kupię.

grubb:
A propos rysunku, trzymajacego odpowiednio wysoki poziom. Bardzo podobaja mi sie dwie rzeczy. Koncepcja, polegajaca na wyraznym separowaniu postaci od drugiego planu, co daje wrazenie filmowej wrecz glebi [zabieg stosowany nie tylko przez N. Urasawe]. Mozg chyba daje sie nabrac na te sztuczki - momentami odnosilem wrazenie, ze ogladam anime. Zas walor techniczny numer dwa, to imponujace bogactwo ekspresji twarzy glownego bohatera. Trzeba znac sie na rzeczy, by kilkadziesiat [kilkaset?] razy ujac silne emocje w tak subtelny sposob.

Piniooo:
Kupiłem wiele mang (przeważnie w promocji) i na wszystkich się zawiodłem.
Nie podoba mi się komiks japoński, a mangi które mam rozdaję znajomym.
PLUTO był ostatnim komiksem japońskim, któremu dałem szansę i kupiłem (tutaj wielkie zaskoczenie).
Stwierdzam, że ta manga wymiata.
Jest inna niż wszystkie, bardziej europejska (a ja uwielbiam komiks europejski).
PLUTO to jedyna manga na dzień dzisiejszy, którą będę kontynuował bo chcę mieć ją w mojej kolekcji.
Polecam.

ps: m

graves:

--- Cytat: Piniooo w Kwiecień 26, 2011, 02:34:45 pm ---Jest inna niż wszystkie, bardziej europejska (a ja uwielbiam komiks europejski).
PLUTO to jedyna manga na dzień dzisiejszy, którą będę kontynuował bo chcę mieć ją w mojej kolekcji.
Polecam.
--- Koniec cytatu ---
Spróbuj inne komiksy japońskie z Hanami, szczególnie Taniguchiego. Tam również są podobne rysunki do "Pluto" i raczej sie nie zawiedziesz. Polecam: Ratownika, Wędrowca z Tundry, Odległą dzielnicę oraz Ikara. Z innych wydawnictw - to z Waneko: Detektyw Jeż, a z Egmontu: Eden. To są komiksy japońskie, które naprawdę warto poznać i pasują również ludziom, którzy nie znoszą mangi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej