Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

PLUTO

<< < (2/11) > >>

spidey:
Nie.

Ja za obwolutami też średnio przepadam, ale lakierowaną albo chociaż trochę grubszą okładkę mogli dać. I obalmy w końcu mit jakoby jedynie Hanami dawało jakiś super wypasiony papier a inne wydawnictwa jakieś badziewie. Czasy żółtych ekologicznych papierów w JPF i Waneko dawno już minęły.

Tencz:

--- Cytat: spidey w Kwiecień 11, 2011, 02:52:32 am ---Nie.

Ja za obwolutami też średnio przepadam, ale lakierowaną albo chociaż trochę grubszą okładkę mogli dać. I obalmy w końcu mit jakoby jedynie Hanami dawało jakiś super wypasiony papier a inne wydawnictwa jakieś badziewie. Czasy żółtych ekologicznych papierów w JPF i Waneko dawno już minęły.

--- Koniec cytatu ---
Proszę o nie publikowanie informacji, które nie są prawdą.

Po pierwsze: nasz papier jest lepszy jakościowo - jeśli chodzi o mangi, jedynie wydania w Japonii mają czasami lepszy. W Polsce papier podobnej jakości stosowany jest jedynie (czasami) przez wydawców komiksów innych niż japońskie. Papier użyty w wydaniach amerykańskich jest znacznie gorszej jakości. Nasz papier dla tej publikacji to Amber Preprint:
http://www.arcticpaper.com/pl/PL-Local-Site/brands/Brandsite-Amber-2009/27670/?pageref=807
Jeśli któreś z wydawnictw używa papieru o zbliżonych parametrach, proszę o informację.

Po drugie: nasz papier ma wyższą gramaturę, niż stosowany w innych komiksach japońskich (zarówno w Polsce jak i w większości wypadków w USA).

Po trzecie: mamy bardzo dobry jakościowo druk (w razie potrzeby mogę udostępnić specyfikację jakościową drukarni).

Po czwarte: okładka to nie jest "zwykły matowy papier". Jest to karton o stosunkowo wysokim poziomie elastyczności. Dodatkowo pokryty folią matową. Dzięki temu komiks można lepiej utrzymać w czystości (przy większych zabrudzeniach można przeczyścić lekko wilgotną szmatką - oczywiście z naciskiem na "lekko wilgotną").

Jakość naszych wydań pozwoliła nam  bezproblemowo uzyskać licencję na PLUTO.

grubb: Planowaliśmy od razu wydać wersję bazującą na japońskiej kolekcjonerskiej, ale wymogiem jest, aby w danym kraju ukazało się najpierw zwykłe wydanie (więc znając polskie realia, raczej produkcja kolekcjonerskiej nie będzie opłacalna).

grubb:

--- Cytuj ---grubb: Planowaliśmy od razu wydać wersję bazującą na japońskiej kolekcjonerskiej, ale wymogiem jest, aby w danym kraju ukazało się najpierw zwykłe wydanie (więc znając polskie realia, raczej produkcja kolekcjonerskiej nie będzie opłacalna).
--- Koniec cytatu ---
Mysle, ze warto zbadac rynek po zakonczeniu cyklu. Japonska edycja specjalna jest przepiekna. Z pewnoscia znalazloby sie wielu chetnych, zwlaszcza, ze "PLUTO" ma szanse zrobic u nas furore. Te pozycje powaznie traktuja nawet ci komiksiarze, ktorzy z roznych powodow z manga nie mieli wczesniej stycznosci.

A propos oplacalnosci - ostatecznie wspolczynnikiem o niej decydujacym jest cena. Wydawnictwo MAG po cichu wydaje kolekcjonerskie tomy "Malazanskiej Ksiegi Poleglych" w cenie, delikatnie mowiac, zaporowej, ale wiem, ze nabywcow nie brakuje. Podejrzewam, ze inicjatywa ma charakter bardziej ideowy niz zarobkowy, co nie zmienia faktu, ze dobry material sam sie broni, bez wzgledu na nisze.

ljc:
to ja pozwolę sobie napisać, że pluto bardzo mi podeszło, świetna seria się zapowiada - domagam sie 2 tomu jak najszybciej!

hans:
True! Pierwszy tom skończył się tak, że moją pierwszą myślą było pytanie "kiedy drugi tom?" (na szczęście odpowiedź znalazłem parę stron później :) ).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej