trawa

Autor Wątek: PLUTO  (Przeczytany 64494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 10, 2011, 10:07:53 pm »
Oh, lol. To moje wydanie Pluto na zdjęciu :D
A poważnie - Jeśli jest wydany "jak oryginał" - to chyba rzadkość w ameryce, bo z tego co wiem większość mang jest zmienianych i cenzurowanych (gdzie się da).
To już od dobrych 10 lat nieprawda. Obecnie zdarza się to bardzo sporadycznie i spośród tych wypadków 99,9% to drobiazgi nie mające wpływu na fabułę (np. penisa roznegliżowanej mumii w "Claymore" zaciemniono trochę bardziej) czy odbiór pozycji.

mam pewne odczucie, że mangowy rysunek jest taki sam wszędzie, na jedno kopyto, ale....
Mało mang widziałeś, więc daruję Ci tę wypowiedź. Następnym razem nie będzie przebacz :)

Offline Thiago

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 10, 2011, 11:49:55 pm »
Ta seria ma mieć 8 części?

Offline aniou

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2011, 08:47:01 am »
A poważnie - Jeśli jest wydany "jak oryginał" - to chyba rzadkość w ameryce, bo z tego co wiem większość mang jest zmienianych i cenzurowanych (gdzie się da).
Tak jak pisze Dembol, to już rzadko spotykana praktyka. Zbieram sporo mang w wydaniu amerykańskim i jedynie jedną mam z odwróconymi stronami - "MW" Tezuki.
Ta seria ma mieć 8 części?
Tak, manga ma w sumie 8 tomów.

Offline spidey

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 11, 2011, 03:55:32 pm »
Hanami na FB:
Cytuj
Wbrew prognozom wielu fanów, niestety, w   pierwszym miesiącu sprzedaży pierwszy tom "PLUTO" nie pobił sprzedaży   takich tytułów jak "Balsamista" czy "Morfina"(w analogicznym okresie).


Offline westchnienie

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 11, 2011, 09:43:00 pm »
Z tego co się orientuję, wiele osób czeka na zbiorcze zakupy, zwłaszcza w kontekście najbliższego weekendu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 12, 2011, 10:06:01 am »
Hanami na FB:

Z tego co się orientuję, wiele osób czeka na zbiorcze zakupy, zwłaszcza w kontekście najbliższego weekendu.

Ja probowalem kupic Ploto kilka razy w Empiku, ale nie maja w ogole komiksow Hanami, a do sklepow komiksowych jakos mi ostatnio nie po drodze.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline hans

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 12, 2011, 06:33:58 pm »
Ale chyba nie we wszystkich Empikach tak jest. Mi się wydaje, że widziałem w katowickim Empiku jakieś "Morfiny", "Suppli" albo "Anagramy".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 12, 2011, 07:39:27 pm »
Potwierdzam. W trójmiejskich empikach też sporo komiksów Hanami.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 15, 2011, 06:44:34 pm »
Kupilem w koncu Pluto na WSK. Rzeczywiscie to swietny komiks. Dokladnie taki, jakie lubie. Laczy watki sensacyjne i obyczajowe jak Eden, ale jest znacznie przystepniejszy. Fajnie, ze Hanami wydaje takie rzeczy.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 18, 2011, 06:58:13 pm »
W tym roku było WSK?!

Offline ljc

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 18, 2011, 07:15:23 pm »
a co? przegapiłeś?


bardzo dobre pluto 2! przeczytałem nawet przez ŻT 13...
tamtam!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 27, 2011, 01:19:06 pm »
Hanami podało, że trzeci tom "Pluto" ukaże się dopiero pod koniec września. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 07, 2013, 10:41:09 pm »
Przekład w pierwszym rozdziale trochę drętwy ("aha" ?), ale potem tłumacz się rozkręcił i naprawdę dobrze się czyta.
A moim zdaniem przekład - niestety - drętwy pozostał do końca, czyli do ósmego tomu włącznie.
Ale seria świetna. Wyraźnie wyczuwa się w niej to, co było istotne w komiksie japońskim kilka dekad wstecz, a jeszcze bardziej wyczuwalna jest moc i dojrzałość mangi obecnie. Razem ładnie to zagrało. Czytałem "Pluto" z dużym napięciem, raz na pewien czas zachwycając się pomysłami Urasawy (a być może również Tezuki). W moim rankingu to w tej chwili najlepszy tytuł, jaki wydało Hanami. I tak pewnie pozostanie, bo na przeczytanie czeka już tylko "Suppli".
I chyba po raz pierwszy w trakcie lektury komiksu zwracałem taką uwagę na nosy... :lol:

Offline Qwant

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 01, 2013, 03:03:49 pm »
Mam pytanie jako mangowy laik.
1) W Pluto w każdym tomie pierwsze strony są kolorowe. Czy to standardowa praktyka w Japonii, żeby kolorować tylko początek?
2) niektóre czarno-białe strony się wyróżniają (np. tom 8, strona 178 w porównaniu ze stroną 179) i wyglądają jakby były kolorowane a potem tylko drukowane na czarno-biało. Z czego to wynika?

Offline peta18

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 01, 2013, 03:31:58 pm »
Mam pytanie jako mangowy laik.
1) W Pluto w każdym tomie pierwsze strony są kolorowe. Czy to standardowa praktyka w Japonii, żeby kolorować tylko początek?
2) niektóre czarno-białe strony się wyróżniają (np. tom 8, strona 178 w porównaniu ze stroną 179) i wyglądają jakby były kolorowane a potem tylko drukowane na czarno-biało. Z czego to wynika?
ad 1 - przy okazji roznych wydan zbiorczych czesto tez sa kolorowane pierwsze strony poszczegolnych rozdzialow. A tak ogolnie poszczegolne odcinki, ktore wychodza w popularnych miesiecznikach (a moze tygodnikach) sa czarnobiale i na syfiastym papierze.
ad 2 - wynika to z tego ze pierwsze strony poszczegolnych rozdzialow sa kolorowane, a w wydaniu zbiorczym z racji oszczednosci sa zamieniane na skale szarosci.
Nie wiem czy to tylko w Polsce czy nie, mialem w rece angielskie wydanie Pluto i jak dobrze pamietam to nie zawsze byla zbierznosc poczatkowych kolorowych stron z wersji angielskiej z wersja polska.
Poza tym japonskie tomiki innych komiksow, kore mialem w rekach tez mialy zamienione pokolorowane pierwsze strony na skale szarosci, wiec to czy kolor jest czy go nie ma zalezy pewnie od rodzaju wydania. Byc moze w bardziej "ekskluzywnych" wydaniach kolor jest. Zdarzaja sie tez mangi calkowicie pokolorwane w wydaniach europejskich, dawno temu w Austrii widzialem Akire w kolorze. U nas byla czerni i bieli + kilka kolorowych stron. W Japonii jako wersja podstawowa chyba tez tylko czern i biel.
Buk, Hodor i Dziczyzna