Autor Wątek: PLUTO  (Przeczytany 64490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 01, 2013, 04:17:15 pm »
Kolega mnie ubiegł, więc tylko uzupełnię. Akira był kolorowany przez Amerykanów. Nawet w samej Japonii bardzo rzadko się zdarza, żeby wszystkie strony kolorowe w magazynach były tak przedrukowywane w tomikach. Najczęściej tak się dzieje w specjalnych wydaniach albo reedycjach po wielu latach od publikacji. Czasem zdarza się, że cała manga zostanie pokolorowana, ale musi być naprawdę popularna (np. niedawne wydanie Dragon Balla).

Offline vision2001

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 13, 2014, 08:44:31 pm »

:D
Seria PLUTO leżała u mnie na półce już od dawien dawna i czekała na swój czas, który właśnie nastał.
Przeczytałem dwa pierwsze tomy i zamierzam zaraz łyknąć kolejny! Kurczę! Jak ja się cieszę, że udało mi się kiedyś otworzyć się na mangę i teraz czytam coś od czego nie można się oderwać! Ikigami było świetne. Ale Pluto pewnie go przebije. :)
[wiadomo: Ikigami to w gatunku dramat a Pluto to sci-fi, więc nie ma co porównywać z sobą tych dwóch tytułów, ale chodzi o sam fakt stworzenia tak świetnych historii]

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 27, 2014, 08:49:05 pm »
Czytałem "Pluto" na bieżąco jak Hanami wydawało, po 3 lub 4 tomach pogubiłem się i odpuściłem serię. Teraz, zachęcony "Monster", dałem "Pluto" drugą szansę, przeczytałem całość i cóż, to jest to! Świetna, trzymająca w napięciu, wielowątkowa seria w klimatach "Łowcy androidów". Podoba mi się pokazana tutaj wizja przyszłości, kolejny już wariant przyszłości w której roboty "żyją" obok nas. Seria wciągnęła mnie na tyle, że nawet będąc w pracy zdarzało mi się myślami wracać do wątków które czytałem poprzedniego wieczora. Szósty tom, "śmierć" Gesichta i smutek jego żony bardzo poruszające. Niestety, Gesicht był nie tylko główną, ale i najciekawszą postacią w "Pluto", i po jego odejściu (choć od dłuższego czasu czuło się, że nie dotrwa on do finału), cała intryga trochę siada. Bez niego to nie było już to samo. Ale sam pomysł, że "zginął" nie doprowadziwszy sprawy do końca, w dodatku "zginął" w tak niespektakularny i niebohaterski sposób, bardzo mi się podoba.  Ogólnie jestem trochę rozczarowany finałem - w porównaniu z całą historią, finał jest jakoś mało emocjonujący. Ale pomijając to, "Pluto" to cholernie dobry komiks!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:32:57 am »
Czytałem "Pluto" na bieżąco jak Hanami wydawało, po 3 lub 4 tomach pogubiłem się i odpuściłem serię. Teraz, zachęcony "Monster", dałem "Pluto" drugą szansę, przeczytałem całość i cóż, to jest to! Świetna, trzymająca w napięciu, wielowątkowa seria w klimatach "Łowcy androidów". Podoba mi się pokazana tutaj wizja przyszłości, kolejny już wariant przyszłości w której roboty "żyją" obok nas. Seria wciągnęła mnie na tyle, że nawet będąc w pracy zdarzało mi się myślami wracać do wątków które czytałem poprzedniego wieczora. Szósty tom, "śmierć" Gesichta i smutek jego żony bardzo poruszające. Niestety, Gesicht był nie tylko główną, ale i najciekawszą postacią w "Pluto", i po jego odejściu (choć od dłuższego czasu czuło się, że nie dotrwa on do finału), cała intryga trochę siada. Bez niego to nie było już to samo. Ale sam pomysł, że "zginął" nie doprowadziwszy sprawy do końca, w dodatku "zginął" w tak niespektakularny i niebohaterski sposób, bardzo mi się podoba.  Ogólnie jestem trochę rozczarowany finałem - w porównaniu z całą historią, finał jest jakoś mało emocjonujący. Ale pomijając to, "Pluto" to cholernie dobry komiks!
Tak, calkowicie sie z Toba zgadzam. Genialnie sa tutaj przedstawione problemy etyczne zwiazane z zaawansowana sztuczną inteligencja, ktora osiegnela stopien samoswiadomosci. Rowne genialne kadry i fabula. Czolowka mojej mangi SF. Jak dla mnie, to nawet lepsze od Akiry.

Offline absolutnie

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 01, 2015, 04:52:09 pm »
Na październik jest zapowiedziane wznowienie tej świetnej mangi:


http://www.sklep.gildia.pl/manga/152792-pluto-1


Szczerze polecam tym, co nie mają.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Koalar

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 25, 2015, 12:45:38 pm »
Jaka to świetna seria! Napisałbym, że wspaniała, ale końcówka mnie trochę rozczarowała. Szkoda, że nie było kolorów w niektórych miejscach (
Spoiler: pokaż
rysunki na ścianach - tam chyba były w jakimś wydaniu ładne kolorki
). 2 lata przeleżały te tomiki w szafce, a przeczytałem wszystko w 2 dni. Kurde, żebym się nie wciągnął w mangę, bo skąd kasa i szafki?!

http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 25, 2015, 05:12:56 pm »
faktycznie, końcówka mogła lekko zawieść, ale... jako całokształt super

no, to teraz MONSTER ;)

Offline surmik

Odp: PLUTO
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 12, 2019, 11:26:49 am »
Za Centrum Komiksu:


"Nas ta wiadomość bardzo ucieszyła i mamy nadzieję, że i was ucieszy: około 20 marca ma się ukazać drugie wydanie drugiego tomu mangi "Pluto"!"
FB: https://www.facebook.com/CentrumKomiksu/posts/2536305479737500?__tn__=K-R
Pozdrowienia,
Marek

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: PLUTO
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 13, 2019, 01:59:01 pm »
Za Centrum Komiksu:


"Nas ta wiadomość bardzo ucieszyła i mamy nadzieję, że i was ucieszy: około 20 marca ma się ukazać drugie wydanie drugiego tomu mangi "Pluto"!"
FB: https://www.facebook.com/CentrumKomiksu/posts/2536305479737500?__tn__=K-R
Heh, a ja dodałem info o drugim wydaniu dwójki w wątku o Hanami :D
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything