trawa

Autor Wątek: Ulysses Moore  (Przeczytany 5142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Ulysses Moore
« dnia: Styczeń 20, 2007, 06:55:26 pm »
Niedawno przeczytałem Wrota Czasu i Antykwariat ze Starymi Mapami pióra Ulyssesa Moora. Zacznę od okładek, chociaż książek się po nich nie ocenia. Okładki są świetnie zrobione, stylizowane na stare, wytarte, poklejone taśmą i w ogóle jest git. Tytuł na nierówno wyciętej kartce i przyklejony taśmą. Napisane na maszynie. Gites. Niestety te wspaniałe okładki zakrywają szpetnie brzydkie obwuluty. kolorowe, jak przy książkach dla dzieci. Nie. Stanowcze: Nie. Teraz środek. Pierwszy tom ujdzie, ale nie jest zachwycający. Trójka dzieci, tajemnicze niedające się otworzyć dzrzwi i zagadki, stary dom, bla bla bla. Niby nic nowego, a jednak. Nie chcę tutaj spojlerować... Autor powielił niejeden schemat, lecz jest oryginalny. Tom drugi jest o wiele lepszy. Dzieci trafiają do starożytnego Egiptu, rozwiązują zagadki i szukają tajemniczej mapy. Antykwariat ze starymi mapami to nadal ta prosta w swej prostocie książka powielająca schematy, lecz jest inna. PO przeczytaniu paru pierwszych rozdziałów możemy się domyślić, co się stanie dalej. Przynajmniej tak nam się wydaje... 26 stycznia ma wyjść 3 tom Dom Luster a potem następne: Wyspa Masek (kwiecień 2007) oraz Strażnicy Kamienia(czerwiec).

Oficjalna polska strona:
www.ulyssesmoore.pl

Offline Jimmy

Ulysses Moore
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2007, 08:29:22 pm »
Eee... Nie do końca kumam czemu tworzysz nowy temat dla dennych (albo przynajmniej słabych - tak wynika z Twojego opisu) i średnio popularnych książeczek dla dzieci, zamiast wrzucić swoje przemyślenia do "co teraz czytacie"? Na dyskusję liczysz, bo nie widać żadnego zdania typu "czytaliście?  słyszeliście? co sądzicie?"? A końcówka postu to w ogóle jak reklama...
Nie czepiam się, tylko taki trochę confused jestem...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Ulysses Moore
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2007, 08:49:11 pm »
czytaliście? słyszeliście? co sądzicie?

Offline aniula02

Czytałam :)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2007, 02:52:09 pm »
Czytałam tą książke (dwa tomy) i musze przyznać że jest świetna. Najlepsza książka jaką dotąd czytałam. Nie moge sie doczekać następnego zeszytu. Jestem naprawde bardzo podekscytowana. Książka jest bardzo tajemnicza. Autor też. POLECAM
śmiech!!! :) Jak dobrze być sobą :)

Offline Jimmy

Ulysses Moore
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2007, 03:46:18 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
czytaliście? słyszeliście? co sądzicie?

Nie czytałem. Nie słyszałem. Sądzę po opisach w internecie i po Twojej opinii, że niezły chłam i dziesiąte popłuczyny po Potterach i innych Eragonach :badgrin:

Offline Zaczytana

Ulysses Moore
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2007, 03:13:30 pm »
Ja nie czytałam ale słyszałam że ta książka jest świetnam. Mam zamiar ją kupić  :p
Ja osobiście polecam książke pt."Felix Net i Nika". To jest dopiero świetna książka   :lol: