Autor Wątek: Wydawnictwo Kurc  (Przeczytany 232291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #810 dnia: Luty 05, 2019, 08:17:31 am »
Nie spodziewałem się tego, ale pierwszy tom Najemnika wszedł mi bardzo dobrze (graficznie oczywiście kapitalny). Niebawem sięgnę po drugi tom.


Zdaje się, że wszystkich tomów ma być 13?
W jakim tempie Kurc ma zamiar wydawać?

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #811 dnia: Luty 05, 2019, 08:41:29 am »
Wikipedia podaje 13 tomów. A wydawanie przez Kurca pewnie będzie zależało od szybkości sprzedaży.

Tom drugi można przeczytać nie znając tomu pierwszego. Ale jak dla mnie to właśnie tom pierwszy jest fabularnie o niebo lepszy od tomu drugiego. Oczywiście kupię kolejny tom, i pewnie jeszcze kolejny i tak do końca ;) ponieważ wydaje mi się, że nadal będzie się to dobrze czytało (biorąc pod uwagę to, że w kolejnych częściach będzie widać "kontynuację" wątków i wykorzystanie postaci już stworzonych przez autora) oraz nie zawiodę się na warstwie graficznej.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline [robak]

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #812 dnia: Luty 05, 2019, 08:46:19 am »
Warstwa graficzna jest kapitalna, to jasne!

Przyznam, że spodobały mi się też dodatki, gdzie autor tłumaczy skąd się wzięły nawet drobne detale zawarte w komiksie (na które zwykle można po prostu nie zwrócić uwagi). Taki bonus jest w każdym tomie?

Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #813 dnia: Luty 05, 2019, 08:50:15 am »
W każdym. Dodatki też robią swoje.
W kolejnym zmienia się zbroja Najemnika. (IMHO paskudnie ona wygląda  :oops: ). I jak dobrze pamiętam to w #2 tłumaczy czemu tak zrobił i że kupił (bodajże) replikę takiej zbroi (jest tam nawet umieszczone zdjęcie). Więc choć zbroja mnie się nie podoba to jednak jest ona odzwierciedleniem tego co używali rycerze w zamierzchłych czasach.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #814 dnia: Luty 05, 2019, 09:29:50 am »
Mi akurat bardziej przypadł do gustu tom drugi (chociaż pierwszy również uważam za udany). Stało się tak z racji wyrazistego arcywroga, którego tytułowy bohater "dorobił" się w "Formulę". Dobry wróg nie jest zły.

Offline Thiago

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #815 dnia: Marzec 12, 2019, 06:34:24 pm »
Mam ostatnio problemy z Kurcem wszystkie ich komiksy są źle klejone, nierówno są składane i wyglada to smutno. Lot Kruka 2 jest fatalnie klejony i okładka się rozjeżdża...

Offline pioma10

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #816 dnia: Marzec 13, 2019, 11:12:22 am »
Mam ostatnio problemy z Kurcem wszystkie ich komiksy są źle klejone, nierówno są składane i wyglada to smutno. Lot Kruka 2 jest fatalnie klejony i okładka się rozjeżdża...


Niektórzy mogą mieć odwrotnie wklejony środek komiksu w stosunku do okładki.
I zamiast "Lotu Kruka" mógł im się trafić "biały kruk".

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Kurc
« Odpowiedź #817 dnia: Sierpień 04, 2020, 06:16:32 pm »

 

anything