trawa

Autor Wątek: Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki  (Przeczytany 5905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline śmigło

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« dnia: Listopad 25, 2004, 10:18:03 am »
sorry, ze pisze to tu, ale nie chcialem zakladac odobnego topica.
mam dwa pytania : czy ktos moze mi podac jakiegos linka, gdzie jest pokazane i wytlumaczone jak robic source lightning? (kiedys cos takiego znalazlem na coolminiornot, ale wtedy malo mnie to interesowalo, i niestety teraz nie moglem juz tego dszukac).
drugie pytanie: jak zrobic w miare prezkonywujacy snieg?? slyszalem cos o wikolu i bodajze sodzie oczyszczonej ( :? ) ale jak to mieszac? jakich uzyc proporcji zeby nie zrobila sie z tego jakas papka, i zeby to nie zniszczylo juz pomalowanego modelu/podstawki??
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Maciej Skowronek

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2004, 06:38:40 pm »
odnośnie tego pierwszego pytania sam się chętnie dowiem, ale chyba jest jakiś temat o malowaniu
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Maru1

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2004, 11:29:09 pm »
ok link o ktury pytacie to :
http://www.coolminiornot.com/article/aid/106

co do sniegu to Soda + wikol + biała farba zeby wikol nie zrułkł - kondsystecja najlepiejkasza manna

a tak BTW zadajcie pytana a forum mytosa tam szybciej dostaniecie odpowiedz od Przemka / mMorfea/ mnie/ lub jeszczeinnego malaża
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Maciej Skowronek

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2004, 06:29:57 am »
Ale ja nie mam zamiaru przenosić się na forum Mythosa, zostaje tutaj, ani razu tam nie wchodziłem.

dzięki za link
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline cielaq

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2004, 11:14:57 am »
A kto każe Ci się przenosić? Wiele osób jest i tu, i tam.

______________________________________________
Chłopaki zakończcie prosze ten offtop, a raczej go nie rozkręcajcie :]
Do niczego to nie prowadzi.
A
Sprawiedliwość? Kto szuka sprawiedliwości? Zaprowadzimy naszą własną sprawiedliwość - zwyciężając lub ginąc."

"If I advance, follow me! If I fall back, kill me! If I die, avenge me!"

Offline śmigło

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2004, 11:30:05 am »
a jakie macie zdanie odnosnie uzycia np cukru pudru?? mysle, ze tez moglby wygladac ciekawie.
co do przenoszenia sie na forum mythosa - jest tylko jeden problem - kompletnie nie interesuje mnie konfrontacja (tak jestem 40tkowym wiesniakiem  :) ) natomiast nie ujmujac forum wh40k, to tam w sumie nikt sie nie wypowiada na temat malowania/technik itp. stad moje pyatnia na tym forum. dzieki za odp. maru

___________________________________ _______________________
Nie musisz sie interesować Konfrą :] mamy tam dość ładnie prosperujące forum tylko o malowaniu :]

KONIEC OFFTOPU!!!
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Maru1

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2004, 11:44:54 am »
nie chodzi o przenoszenie się na forum konfrontacji a o zadawniwe pytań w dziale przenaczonym wsumie tylko dla malaży i o malowaniu / rzeżbieniu - a tam taki i jesti modem tam jest Przemek z Maleusa - w związku z czym na pytania dostaniesz odpowiedzi od samego moda :)
- co do kukru pudru ok - tylko czym go przykleicsz zeby się nie rozpóscił ??? i czym zabespieczyć zeby się nie pylił i nie lepił ??
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline śmigło

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2004, 03:03:20 pm »
czy dobrze rozumiem , ze z tej sody robie cos w rodzaju mieszanki z wikolem i farba?? czy moze najpierw smaruje element podstawki wikolem pozniej sypie na to sode, czekam az wyschnie i podkolorowuje farba??
n i czm to zabezpieczyc??? normalnie lakierem?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Maru1

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2004, 03:33:05 pm »
robi się mieszanke  Soda + wikol + woda +farba i uzyskuje z tego "kasze manna" i poczym nakłada
a drugi sposub to dać wikolu na podstawke (czy innego kleju) popsypać to soą (obficie) i poczekać az wyshnie - tylko ze moze sie to sypać i nalerzy to polakierowac
ta mieszanke wikolowo sodowowodno farbianas ysz polakierować mozna ale mieszanka nie moze byc zagensta bo wyjdze lawa lub drorzdzuwka zmiast śniegu

ot wsio - jask ogos interesuja inne rozwiąania to niech azpyta konkretnie albo na tym smesznym forum Mytosa qww dziale o modelach i malowaniu
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Samba

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2004, 08:09:10 pm »
Śnieg z sody daje bardzo porządne efekty, tu jest dobra instrukcja: http://www.bolterandchainsword.com/index.php?showtopic=56292

Jednak najlepsze efekty daje pewien produkt - Techstar Snowflakes - ale musialbys zamowic ze Stanów i nie wiem czy by cie to ineresesowalo :) , choc polecam - warto.
ww.druchii.net

Offline Grabasz

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2004, 09:07:39 pm »
Tak wogole, to moze ktos zna dobrego linka gdzie jasno i przejrzyscie byloby wytlumaczone jak sie wogole robi podstawki, bo nad moimi (Alchemickimi :) ) doswiadczenie z piaskiem i wikolem (a potem malowaniem tego) lepiej spuscic kurtyne milosierdzi :(
allin my name, you can hear...
What satisfies your greed.
I want you
Walkin' my way...
I can show you...
What you want to be...
 Hunter - Greed => www.hunter.art.pl

Offline Wargrandmaster

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2004, 10:47:40 am »
Fajne podstawki są na Mythosie, tylko do pamolwania:) PODSTAWKI

Offline usagi

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2004, 08:38:29 am »
Mam już je tylko nie wiem jak przykleic do nich ludka?

Offline śmigło

Pada śnieg... ale jak właściwie sie go robi? czyli Podstawki
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2004, 10:28:15 am »
samba wielkie dzieki za ten link. swietnie tam koles wyjasnia jak zrobic snieg. jestem juz po pierwszej probie i wyszlo naprawde imponujaco.

a co do tych podstawek - fajna sprawa, ale jak ktos chce miec szybki efekt. ja tam wole sam posiedziec nad podstawkami. zreszta bardzo podobne mozna zrobic "metoda z korkiem".
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.