Gildia Technologii (www.techno.gildia.pl) > Forum Technologii

Słuchawki

(1/4) > >>

Radan:
Witam.

Mam pytanie: Czy byłby mi ktoś w stanie polecić jakieś dobre słuchawki spełniające poniższe warunki:

- Cena do 100zł (aczkolwiek jeśli słuchawki będą tego naprawdę warte, mogę wydać i 200 zł). I dobry stosunek cena-jakość.
- Wolałbym słuchawki "nauszniki" (nie znam "fachowych" pojęć, ale chyba wiecie, o co mi chodzi). Wciskanie końcówek do uszu nie jest ani przyjemne ani higieniczne.
- Wytrzymałe. Nie jestem typem użytkownika, który delikatnie obchodzi się ze sprzętem.
- Sprofilowane raczej do słuchania muzyki niż do gier, czy filmów.
- Łatwo dostępne, a przynajmniej umiarkowanie łatwo dostępne. Ideałem byłoby, gdyby dało się je dostać w jakimś Saturnie, czy Empiku, choć nie jest to konieczne.

Słyszałem też o takich słuchawkach, do których dołączane jest oprogramowanie. Można je zainstalować np. na laptopie i oprogramowanie to "zastępuje" słuchawkom kartę graficzną. Taka opcja też by mi się podobała, choć nie wiem, czy 200 zł to nie za mało na takie numery.

Jeśli ktoś zna się na tego typu sprzęcie i widzi, że nie zwróciłem uwagi na jakieś ważne kwestie, albo napisałem jakieś bzdury, to jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Radan:
Ludzie... na pewno ktoś tu ma pojęcie o słuchawkach.

Pomóżcie...

Wilk Stepowy:
http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?openform&pc^pt^PORTAPRO i powinny być w Saturnie : ) Słuchawki te mam od wielu lat. Ostatnio kabelek mi się popsuł przy końcówce, ale to z mojej winy, bo głupi nosiłem MP3ke i się zaginał. Cena w granicach 100-120 PLN.

Ryceros:
Pomogę bo się na tym akurat k**wa znam.
 
Nauszniki w sensie tłumiące dźwięk tak? Tzw. "zamkniete" (okalające i przykrywające całe uszy).
Jeśli interesuje Cię kupno słuchawek dobrych i nie chcesz wydać góry szmalu (widziałem słuchawy np. za 5k) to spokojnie moge polecić jakieś dość stare, ale aktualne jakościowo produkty firm:
 
- Sennheiser modele HD (głównie HD-201, HD-202, HD-203, HD-205, HD-205ii lub mniejsze, ale również zamknięte: HD-218, HD-228, HD-238). Te są od 80zł do 250zł. Jeśli chcesz ciut droższe to kupujesz wyższy model np. HD-555 za 3 stówki z kawałkiem i masz zajebiste granie. HD-555 to bardzo znany model i chyba najczęściej kupowany ze wszystkich zamkniętych sennheisera.
- AKG modele k (głównie k77, k518, k420, jeśli jesteś w stanie wydać ponad 3 stówki to zajebiste słuchawki to k540, starsznie dużo ludzi z nich teraz słucha)
- KOSS modele ur (ur29 i ur40 - takie cenowe i dźwiękowe minimum dla dobrego odbioru muzyki w audio, chyba mniej więcej 100pln kosztują, ur55 - nie wiem czy w Polsce dostępne; kosztują 50 dolców + dowózka z USA, ur55studio - młodsza siostra też za 50 dolców i też nie wiem czy w Polszy je znajdziesz. Obydwa modele są dobre, ale własnie z dostępem ciężko).
Wyżej wymienione to są słuchawki zamknięte.
 
Zależy jednak stary na czym Ci zależy. Jeśli na bardzo dobrej jakości dźwięku kosztem braku tłumienia odgłosów z zewnątrz (słuchanie muzy w domu i w cichych miejscach - środki komunikacji raczej odpadają, chyba że lubisz jak jakiś spoko ambient'cik miesza się z odgłosami miasta), to ja z całego serca polecam Sennheisery z serii PX.
Ja słucham z PX-100 i są zajebiste, ale senn wydał teraz PX-200, które mają identycznie zajebistą jakość dźwięku, ale są o wiele bardziej wytrzymałe (te co ja mam - już 4 lata - trochę się poluzowały ale graja cały czas świetnie, natomiast te nowe, gwarantuję że wytrzymają drugie tyle bez uszkodzeń).
Te o których mówię teraz to słuchawki "otwarte".

KOSS wydał też dobry model słuchawek otwartych, niewiele tańszy od sennheisera, który nazywa się Porta-pro.
Wilk Stepowy je ma :smile:
Bardzo dużo osób z nich słucha i chwalą to, że mają one dożywotnią gwarancję.
Na przeróżnych forach internetowych ludzie do dzis dzień toczą wojny, które słuchawki są lepsze PX sennków czy Porta-pro KOSS'a. Raczej PX wygrywa, ale KOSS ma też wielu swoich zwolenników mówiących, że nie wyprodukowano dotąd lepszych słuchawek otwartych.
Moje zdanie jest takie, że obydwa modele są zajebiste i cenowo bardzo atrakcyjne, tyle że KOSS jest po prostu mniej ładny :cool:
 
Tłumienie dźwięków w słuchawkach zamknietych to pi****lenie w bambus. Tłumią one zaledwie 30%-50% dźwięków z otoczenia.
Ja korzystam w cichych miejscach z otwartych, a w głośnych z "niehigienicznych" z sylikonowymi wkładkami do wkładania w kanaliki :wink:

Elo!
 
ed:
 
jak coś to wal z pytaniami to postaram się coś jeszcze pomóc.

 
ed:
 
jeszcze jedno!
Omijaj szerokim łukiem wszystkie firmy robiące oprócz słuchawek jakieś golarki, czajniki, tostery i pralki!
Żaden Philips, JVC, Panasonic, Aiwa itd.
Sony ostatecznie bo też coś wypuszcza i niekiedy są to dobre rzeczy, ale dobre słuchawki Sony to myślę, że od 400zł najmarniej i raczej są to profesjonalne słuchawki studio/DJ.
 
yo!

Radan:
Dzięki za pomoc :-)

Wybiorę któreś z tych, które wymieniliście. Wygląda na to, że spełniają moje wymagania.

Teraz tylko czekać na koniec sesji, żebym miał się kiedy do sklepu wybrać...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej