Autor Wątek: Ulubione systemy:)  (Przeczytany 19346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Waśkiewicz

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 14, 2003, 01:35:27 pm »
Cytat: "Brother_Bethor"

Wh40k RPG (nasz system "autorski")


 Zajrzyj sobie na stronę Critical Hit, jest tam całkiem zgrabna przeróbka Warhammera 40K na system RPG.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline daat

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2003, 05:05:36 pm »
system: definitywnie GURPS. jestem zwolennikiem realizmu na maksa, a chyba tylko mechanika GURPSA daje taka mozliwosc.  jesli chodzi o swiat... WoD za klimat... i Kult, choc znam go tylko z Internetu i nie gralem w niego ani razu, niestety.
i]...the Silence is the Truth...[/i]

Offline Jaskier

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 15, 2003, 03:30:38 pm »
1. warhammer - pierwszy i nadal najczęściej w niego gram
2. deadlands - ostatnio bardzo się nim zafascynowałem, szkoda że nie znam żadnego Szeryfa i nie mogę sam sobie pograć :(
3.Mag - grałem w niego raz, ale jestem pod wrrzeniem, IMO najlepszy system SM

oprucz tego bardzo lubę jeszcze earthdowna (tylko znowu brak mg :( ), troszkę D&D w forgotten realms (tak, żeby oderwać się od tych wszystkich, intryg, spisków i pobawić się w czysty manczkinizm :twisted: ). chętnie zagrałbym też w l5k - strasznie mnie ciekawi (tym razem to nie tylko brak mg, ale i odpowiednich graczy  :cry: )

oprucz tego jestem jeszcze pod wrarzeniem "Wiedzmina" - moim zdaniem to najlepszy system do nauki erpegie - taki samouczek dla każdego - kapitalnie napisany

jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę :wink:

Offline Hex

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2003, 09:45:19 pm »
Mój ulubiony system to Wampir i Zew ... no i świat Martwych Ziem.
Lubie też neuroshime
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline johndoe

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2003, 10:06:00 pm »
Ja ze znajomymi od pewnego czasu zagrywamy się w 7th Seas, bardzo przyjemny system klimaty awanturnicze - piraci, muszkietarzy, pościgi. Bardzo mi sie podoba:) Jeśli zaś chodzi o systemy SF to moim faworytem jest FAding Suns - szkoda, że nie sprzedał się w Polsce.

Offline Ogoo1

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2003, 11:49:20 am »
Zdecydowanie Warhammer za jego mrocny brutalny a zarazem piekny swiat. Ech zeby jeszcze mechanika byla troche logiczniejsza ale trudno sie mowi>

Offline khele

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2003, 12:44:03 pm »
Caly zestaw swietnych gier grozy - Zew Cthulhu, Delta Green, Unknown Armies, Kult, Little Fears. Kazda podejmuje inny aspekt horroru, kazda rewelacyjna. Nobilis - super pomysl, super wykonanie, dziwaczny fromat podrecznika. Mag od strony Technokracji (Tradycje sa dla mnie za bardzo new-age'owo nijakie). Z lzejszych klimatow L5K, 7th Sea, Adventure!
 I am the Black Pharaoh, manlings.  Look into my eyes and behold the heart of Chaos.
- Yes sir.  I'm afraid you're going to have to leave the mall.  There's no unspeakable evil permitted.  Shouldn't be summoning in here anyway.

Offline eSirT

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2003, 11:47:53 am »
Obecnie - CP2020.
Jeśli biega o mechaniki, to szczególnie cenię sobie FUDGE'a, taki uniwersalny engine dla RPGów. W systemach współczesnych i SF używam cyberowej, a w fantasy ostatnio żadnej. Ogólnie, nie lubię mechanik poziomowych (np. Ad&D), wolę takie, w których rozwój postaci zależy tylko i wyłącznie od gracza.
Pewnym sentymentem darzę WoD, choć nie za mechanikę. Luudzie, bardziej beznadziejnej chyba nie ma na świecie... Choć może WFRPG dzierży palmę pierwszeństwa?
łaśnie leżę i czekam, aż farba na suficie zacznie się łuszczyć. To moje nowe, ekscytujące jak reszta życia hobby.

Offline Adam Waśkiewicz

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 01, 2003, 12:55:33 pm »
Cytat: "eSirT"
Jeśli biega o mechaniki, to szczególnie cenię sobie FUDGE'a, taki uniwersalny engine dla RPGów.


 Recenzja tegio systemu ukazała się na Nowej Gildii, na tym forum jest także poświęcony mu temat (Uniwersalne mechaniki).

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline eSirT

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 01, 2003, 02:58:49 pm »
Dzięki, Adamie, znalazłem temat, a i recenzji poszukam.
łaśnie leżę i czekam, aż farba na suficie zacznie się łuszczyć. To moje nowe, ekscytujące jak reszta życia hobby.

Offline LoRd_JASIU

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2003, 02:58:32 pm »
Ja lubje Neuroshime !!

Offline Dycu

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2003, 07:51:59 pm »
Earthdawn - za klimat i niesamowity świat. Poza tym to chyba jedyny RPG na polskim rynku na serio traktujący temat Heroic Fantasy.

Zew Cthulhu - nic nie może się równać z nastrojem grozy tego systemu. Poprostu wszystcy kultyści łączcie się!

Fading Suns - olbrzymi świat, mechanika do zniesienia no i moje kochane Voroksy :).

Offline Boodzik

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2003, 07:53:32 pm »
Cytat: "Dycu"
Fading Suns - olbrzymi świat, mechanika do zniesienia no i moje kochane Voroksy :).


Co tam voroxy. Askorbici, to dopiero fajni kolesie :)
______________________
One more beer and heavy metal and I'm just fine.

Zgodnie z doktryną i kodeksem naszej partii, chamstwu i kolesiostwu mówimy zdecydowane RACZEJ NIE.

Offline Dhaerow

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2003, 09:33:24 am »
System który darzę największym sentymentem to Warhammer. Stary Świat oferuje bardzo dużo możliwości przy tworzeniu przygód i nie narzuca ścisłej konwencji. Poza tym jest bardzo nastrojowy. Broń palna i rapiery, ciekawe rasy jak fimirowie i skaveni, konflikty religijne, mroczna niebezpieczna magia, spiski czcicieli Chaosu to tylko niektóre z elementów sprawiających że przygody piszą się same.

Najlepszą grą spośród prowadzonych przeze mnie systemów jest bez wątpienia Legenda Pięciu Kręgów. Żadna inna gra tak bardzo nie pasuje do mojego stylu prowadzenia. L5K oferuje niesamowite możliwości przy tworzeniu opowieści. Świat Rokuganu niezwykle silnie przesycony jest wszelkimi legendami poczynając od historii o stworzeniu świata po opowieści dotyczące poszczególnych miejscowości a nawet budynków! Postacie graczy przez silne uwarunkowanie od Kodeksu Bushido są niezwykle łatwe do manipulacji jak w żadnej innej grze, co pozwala MG sprawować kontrolę nad całością scenariusza w niespotykanym gdzie indziej stopniu. Do tego ta niesamowita epickość niczym u Tolkiena. Opisy bitew takich jak Bitwa Spiętrzonych Fal, czy Bitwa na Mierzei Przypływów porywają, wzruszają i inspirują. Honor, chwała i obowiązek kształtują każdego samuraja i sprawiają, że każda sesja to istne piekło emocji, które kończy niezwykle satysfakcjonujące poczucie bycia bohaterem rodem z mitów i legend.
To najbardziej narracyjna ze znanych mi gier i jak do tej pory nie znalazłem nic co mogłoby się z nią mierzyć pod tym względem.

Systemem który bardzo chciałbym poprowadzić w przyszłości są Fading Suns. Autorzy tej gry wzięli wszystko co najlepsze w science-fiction i skompilowali w jeden spójny świat przesiąknięty ponurym, mrocznym klimatem. Widzę w nim zarówno Diunę, Księgi Nowego Słońca i Fundację jak i Odyseję Kosmiczną, Star Treka, Star Wars, Gwiezdne Wrota i Ukryty Wymiar, a nawet Starcrafta. Po prostu sama esencja science-fiction. Mam nadzieję, że kiedyś moi gracze dadzą się na mówić na podróż po Znanych Światach.

Offline Descartes

Ulubione systemy:)
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 14, 2003, 03:25:23 pm »
Witam
Warhammer - swiat najbardziej odpowiada typowemu, ciezkiemu fantasy, bez zadnych przegiec, Ars Magica za wspaniala mechanike i odwzorowanie wszelkich problemow zycia codziennego (oczywiscie rowniez za dopracowany swiat), GURPS  - doskonala mechanika i ciekawe swiaty (jak patrze na wampiry z WoD i blood types gurpsowy, to nie mam watpliwosci co jest bardziej interesujace), Amber - za swiat, i wspaniale dopracowana mechanike bezkostkowa, 7thy seas za kupe dobrej zabawy rodem z filmow plaszcza i szpady lub tez z opowiesci Kresa o wodach bezmiaru...
pozdrawiam
Descartes
ance with the Sword

 

anything