trawa

Autor Wątek: Zwiastun Sorontar 2011 czyli zaproszenie na LARPa i Konwent  (Przeczytany 7343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czacha41

Zwiastun Sorontar 2011 czyli zaproszenie na LARPa i Konwent
« dnia: Lipiec 11, 2011, 01:43:43 pm »
  W Cztery Wielkie Strony  Świata!

 
   W dniach od 12 do 15 w  miesiącu sierpniu Bractwo organizuje LARP Sorontar, trzydniową,  nieprzerwaną przygodę wśród leśnych ostępów, gdzie z rzadka  jedynie zaglądają ludzkie oczy. Śmiałek, który przybędzie w  tych dniach na rzeczone ziemie, narażony zostanie na ciemności  leśnej nocy, groty elfich strzał i sztylety skrytobójców. Jeśli  zaś nie dosięgną go te okropieństwa, dalej czyhać na niego będą  magiczne formuły, stalowe pięści orków i wypaczająca świadomość  obecność chaosu, a nawet jeśli pokona wszelkie przeciwności, z  pewnością powali go przy ciepłych płomieniach ogniska ogrom  najprzedniejszych zabawy i przebytych wrażeń. Wzrok podróżników  opaść będzie mógł jednak nie tylko na korze drzew i zielonych  liściach. Przygotowane zostaną konstrukcje imperialnego fortu  obronnego, gmach świątynny i obóz najemników, a także dla tych  odważniejszych krasnoludzie kopalnie, elfi przystanek czy orkowe  gniazdo. A może jeszcze inne, niespodziewane miejsce? Na tym  wyjątkowym larpie równie dobrze spodziewać się możesz demona  Chaosu, co krasnoludzkiego czołgu...
   Wrażeń, jakie wywołane  zostaną w sercach uczestników, posmakować będzie można w dzień  akredytacji, sierpnia dnia dwunastego, zaś przedsmakiem owych możesz  delektować się już teraz, znajdując w sieci zwiastun opatrzony  nazwą oraz obecną datą roczną  Larp Sorontar 2011 Trailer | ( Warhammer ) ( Głogówek )Więc rozważ,  wędrowcze, w swym sercu i umyśle, jak bardzo chcesz być na  Sorontarze?
   Jednak w odróżnieniu od  lat poprzednich, tym razem Bractwo zobowiązało się zorganizować  także całodzienny jarmark rozsiewający swą odrobinę magii,  poprzez który ma zamiar pozwolić zabawić się wszystkim  zainteresowanym. W ciągu dnia gdzieś przy drewnianych stołach  rozsiądzie się grupka artystów, uczestnicząc w wykładach  teatralnych. Z daleka dobiegać będzie rżenie koni i głos  opowiadającego o nich i o bezpieczeństwie przy nich doświadczonego  instruktora. Między wędrującymi ludźmi z miasta i baśniowymi  postaciami rozlegnie się stukot młotka wytrwale pracującego  podczas warsztatów rzemieślniczych. W odpowiednim momencie  dwukrotnie tego dnia zagrzmi róg, zwracając wszystkie głowy w  kierunku rozgrywanych dwóch rodzajów zawodów. Pierwszym z nich  będzie turniej miecza, gdzie w szranki staną godni siebie rycerze i  wojownicy, zaś drugim będzie turniej strzelecki, sprawdzający rękę  i oko przybyłych w tym czasie łowców, łuczników i myśliwych. Co  więcej, podczas jarmarku z pewnością zawitają niecnoty, chcące  wszcząć prawdziwą bitwę. A nasi bohaterowie i przednia gwardia z  pewnością im nie odmówi! Kto wie, czy nie schwytany zostanie jeden  z rozrabiaków, by zostać położonym na stole tortur ku uciesze  gawiedzi. W końcu i dla tych, którzy przede wszystkim kochają  brzęk złociutkich, okrągłych monet, ogłoszony zostanie czas na  poszukiwanie skarbu Sorontar. Przez cały dzień mieszkańcy Głogówka  i przyjezdni będą mogli skorzystać z ofert rozłożonych w tym  dniu średniowiecznych straganów, a oczy swe nacieszyć będą mogli  widokami rodem z marzeń, baśni i fantazji, czego ostatecznym  dopełnieniem będzie wieczorny koncert muzyki folkowej, którego  tony zmieszają się z hukiem ognistych pochodni, pieśniami ponad  dwustu gardeł z fantazyjnej braci, uderzeniami mieczy i czarem  towarzyszącym zawsze, gdy coś ze świata wyobraźni zawita w progi  szarej rzeczywistości. W tym właśnie jest magia, nawet jeśli nie  wszyscy potrafią jej doświadczyć.   
   Wszystko, co jest tutaj  opisane, nie jest dokładnym grafikiem, lecz jedynie namiastką,  zaczątkiem tego, co kryje się za każdym konwentem, a atrakcje tu  wspomniane z pewnością nie są limitem, lecz losowo wybranymi  wydarzeniami, a resztę niech okryje słodka tajemnica.
Więc śpieszmy, odważni  wędrowcy i piękne dziewoje, Sorontar oczekuje!
Więcej szczegółów  dotyczących konwentu na stronie www.sorontar.pl
Slava!

Offline Czacha41

Odp: Zwiastun Sorontar 2011 czyli zaproszenie na LARPa i Konwent
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2011, 10:14:50 am »
  Czołem
Na tegoroczną edycję LARPa  Sorontar zadekarowało się już 150 osób, zostało tylko 50 miejsc. 
Zachęcamy do oglądnięcia  zwiastuna imprezy Larp Trailer - Sorontar 2011 | ( Warhammer ) ( Głogówek )  bądź zdjęć z przygotowań do scenografii  www.facebook.com/bractwo.sorontar
Slava

 

anything