trawa

Autor Wątek: Martwiaki w Confrontacji  (Przeczytany 13024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaskier

Martwiaki w Confrontacji
« dnia: Lipiec 28, 2003, 05:43:04 pm »
Hej, ten temat ma służyś dyskusją nad jedna z już dosyępnych w Polsce armii - nad umarlakami.

Mam odnośnie niej kilka pytań, może ktoś będzie w stanie na nie odpowiedzieć:
1. jak umiejętność undead ma się do umiejętności command, w jaki sposób się ją rozpatruję.

2. o co chodzi z tym kontrolowaniem ich przez żywe jednostki? jak t wygląda w grze??


Na dobry początek przykładowa armia na 150 (bez magii bo jeszcze o niej nie przeczytałem:

3*zombie in armour                       63
2*  Skeleton Centaur of Acheron     54
1*Gravediggers of Salaüel              31

co o niej sądzicie?

Offline Alchemik

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2003, 05:51:45 pm »
Co do pytan 1 i 2 czy moglbys dokladnie bo nie rozumiem - w pytaniu 1 chodzi o dyscyplne? Bo jesli tak to przyjmuje się ze martwiaki jej nie posiadaja i wszystkie testy tej cechy wygladaja tak: 0+k6, 2. Jesli chodzi o kontroloanie przez zywe jednostki to czy chodzi o umiejetnosc possesed?

CAlkiem fajna armijka - z tego co sie orientuje Gravediger to mag a co za tym idzie ma dostep do jednego z fajniejszych u martwiakow czarow - przywoluje morbid puppets z predkoscia karabinu maszynowego jesli otocza go 3 zombie to trufno mu cos zrobic bo nie dosc ze sa w miare pancerne to maja regeneracje.

A co do centaurow to nie wiem nigdy sie nad nimi nie zastanawialem - ja chyba jesli chcialbym miec jakas jednostke uderzeniowa to chyba wzialbym Wolfen Zombie
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Toadi

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2003, 08:14:41 pm »
No wreszcie ktoś Martwiaków chce zbierać( :lol: )-ciągle słyszałem tylko: orkowie, alchemicy, wulfeni...
.Ó.D.K.A Soplica

Włódka Bols

We don't want any prohibiton!

Prezentacja przeniesiona na późniejszy termin, powód:
1. War' :)
2. Mała jadka z dyrekcją szkoły :)

Offline Jaskier

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2003, 08:21:53 pm »
Cytuj
Co do pytan 1 i 2 czy moglbys dokladnie bo nie rozumiem - w pytaniu 1 chodzi o dyscyplne? Bo jesli tak to przyjmuje się ze martwiaki jej nie posiadaja i wszystkie testy tej cechy wygladaja tak: 0+k6, 2. Jesli chodzi o kontroloanie przez zywe jednostki to czy chodzi o umiejetnosc possesed?

1. chodzi o to że umiejętność command dodaje z tego co pamiętan +1 do dyscypliny wszystkim jednostkom w jej zasięgu - jak to się ma do tego 0 +k6 martwiaków?
2. patrz opis umiejętności undead - vhodzi mi o to czy to co tam napisane to tylko fluf czy ma jakieś przełorzenie na zasady

Cytuj
CAlkiem fajna armijka - z tego co sie orientuje Gravediger to mag a co za tym idzie ma dostep do jednego z fajniejszych u martwiakow czarow - przywoluje morbid puppets z predkoscia karabinu maszynowego jesli otocza go 3 zombie to trufno mu cos zrobic bo nie dosc ze sa w miare pancerne to maja regeneracje.

A co do centaurow to nie wiem nigdy sie nad nimi nie zastanawialem - ja chyba jesli chcialbym miec jakas jednostke uderzeniowa to chyba wzialbym Wolfen Zombie

tak naprwdę to jest ona dosyć przypadkowa, nie miałem prawie wogule czasu a chciałem jakoś napędzić dyskusję na tym temacie :oops:
już przeczytałem broszurkę o magii i niebawem dam coś bardziej obmyślanego.

Offline BeRsErK

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2003, 08:41:56 pm »
1. bonuc za command tyczy się tylko "żywych" w armii Acheronu tj. modeli bez dopisku undead na karcie np. goul'e.
2.Nie do końca to wyczytałem ale chodzi tu chyba o to, że będziesz musiał mieć jakiegoś bohatera lub maga (podobnie jak w młotku).

Offline Jaskier

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2003, 09:51:04 pm »
Ad. 1. szkoda, a mogło być tak pięknie... :roll:
Ad 2. też mi się tak wydawało, może jednak lepiej jak zapyta się kogoś z mythosa - bądź co bądź to ważna kwestia

Offline BeRsErK

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2003, 10:00:49 pm »
A co by ci dały dodatki do testów dyscypliny czy odwagi skoro nieumarli są immune to fear ;)

Offline Jaskier

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2003, 10:06:12 pm »
nie pamiętam dokładnie ale chyba do testu taktycznego jest liczona dyscyplina

Offline war2bone

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2003, 10:12:38 pm »
Cytat: "Jaskier"
nie pamiętam dokładnie ale chyba do testu taktycznego jest liczona dyscyplina


moze dlatego musi byc armia dowodzona przez alive units
 tak a propo

KU KLUX DZBAN i nie ma mocnych

Offline BeRsErK

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2003, 10:16:46 pm »
Niby tak ale i tak bierzesz najwyższy jaki masz w armii(zazwyczaj bohater) a u Ciebie najwyższy współczynnik to 4(u innych to standard) - to i tak by Ci to nic nie dało.

Offline Malekith

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2003, 09:49:10 am »
tak w ogóle to nie wiem czy umiejętność undead będzie dostępna, ponieważ są ogromne różnice pomiędzy skillai z małej instrukcji w pdf a oryginalnej instrukcji po angielsku, nie tylko w obu instrukcjach są skille, które nie istnieją w drugiej ale widać też różnice w działaniach niektórych powtarzających się
na stronie niedługo pojawią się przetłumaczone skille z oryginalnej instrukcji, tymi w pdf nie zawracałbym sobie narazie głowy

Offline Malekith

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2003, 10:09:36 am »
sorry mała pomyłka, akurat ta zdolność (undead) jest tylko pod inną (jak większość umiejętności) nazwą, ale faktycznie część umiejętności jest inna

Offline Jaskier

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2003, 10:40:04 am »
dobra, obmyśliłem już w miarę składną armię na 400pkt. oto ona:
Azael the Unfrightfull             38+
The Gorgon                          97+
3*Zombie in armour              63
2*wolfen zombie (2)              80
2*familiar of darkness           30
2*morbid angel                     24

zostało jeszcze 68 punktów na czary i artefakty, nie miałem ich opisu po angielsku.

magowie wskrzeszają legiony marionetek i razą związanych walką z czarów, zombiaki w zbrojach ronią dostępu do nich, wolfeni jw + zajmują się grubymi rybami, familiary zapewniają dostawy magicznej energii w cięzkich vhwilach a anioły wziązują walką i jak się da to wykańczają magów wroga.
(zastanawiam się nad wlożeniem heavy centaurów zamiast wolfenów - fajniejsze mają figsy, ale chyba nie sprawdziliby się. - co o tym sądzicie
co o ty sądzicie?

Offline BeRsErK

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2003, 12:53:31 pm »
Angele daj do zwalczania jednostek strzelających bo na magów są za słabe i za mało ich - ewentualnie do wsparcia wilków czy zombi.
Wolfen zombi ma lepszą żywotność na stole dzięki regeneracji także chyba lepiej mieć ich zamiast centaurów.

Offline Jaskier

Martwiaki w Confrontacji
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2003, 02:36:17 pm »
Cytuj
Angele daj do zwalczania jednostek strzelających bo na magów są za słabe i za mało ich - ewentualnie do wsparcia wilków czy zombi.
mają ich głównie związać walką i przeszkodzić w czarowaniu, a jak będę miał wolne gemy to mogę kilka jeszcze wezwać :wink:

Cytuj
Wolfen zombi ma lepszą żywotność na stole dzięki regeneracji także chyba lepiej mieć ich zamiast centaurów.
też mi się tak wydaje, a szkoda bo fajowe figsy mają te centaury :(

 

anything