Gildia Technologii (www.techno.gildia.pl) > Forum Technologii

Czytniki e-booków

(1/3) > >>

Girwan:
Macie jakieś doświadczenia z takimi czytnikami? Co o nich myślicie? Z jakich modeli korzystacie?
Jakie mają wady/zalety? W moje ręce wpadł ostatnio iriver i całkiem toto niezłe ustrojstwo.

Radan:
Też ostatnio mnie zainteresowały czytniki e-booków. Ale osobiście czekam, aż wyjdą w końcu te z kolorowymi wyświetlaczami (i zdążą trochę stanieć, ofcoz). Jednak kolor jest potrzebny, jeśli czyta się np. jakiś podręcznik akademicki z rysunkami, wykresami, itp...

Tu jest trochę na ten temat:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8921001,CES_2011__Kolorowy_e_papier___Hanvon_kontra_Mirasol.html

Girwan:
Ok, tylko ile takich podręczników czytasz? :)


Czytnik ebooków powinien mieć długą baterię - kolorowy ekran tego nie zapewni. Poza tym po doświadczeniach z iRiver Story HD mogę powiedzieć, że ważniejszy jest dobry kontrast na ekranie - bez odpowiednio dobranego szybko będzie się męczył wzrok

Radan:
Jakiś czas temu doszedłem do przerażającej konkluzji, że na moich studiach jedyny sposób, aby ZROZUMIEĆ materiał, to czytanie podręczników. Nawet slajdy z wykładów nie pomogą. Więc trochę tego czytać muszę.

I właśnie też dlatego myślałem o czytniku. Na komputerze ciężko się czyta (bo zbyt łatwo kliknąć w ikonkę Firefoxa, czy jakiejś gry komputerowej, poza tym "normalny" monitor męczy oczy bardziej niż e-ink). A drukowanie tego, co się naściągało i noszenie tego ze sobą np. na uczelnię mija się z celem.

Oczywiście, i tak częściej będzie się korzystało z czytnika do czytania beletrystyki. Ale tutaj kolor też nie będzie jakoś specjalnie przeszkadzał. A na jakiejś mega wytrzymałej baterii mi nie zależy. Nie wybieram się w najbliższym czasie na pieszą wycieczkę po Saharze, czy Antarktydzie, więc nie będzie problemów z podładowaniem urządzenia :-) . A jeśli chodzi o kontrast: tutaj trudno się nie zgodzić. Ale podejrzewam, że w tych kolorowych czytnikach nie będzie najgorszy.

Girwan:
no na razie mam tylko doświadczenie z iriver story HD i jak dla mnie jest b.dobry. Niedługo doświadczenia się powiększą o kolejny więc będę mógł powiedzieć więcej.


Na dziś iriver jest dla mnie naprawdę dobry - choć cena mnie trochę załamuje

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej