Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1125 dnia: Grudzień 14, 2016, 03:30:57 pm »
hmm. trzeba zacząć sprawdzać ofertę wskazanych wcześniej księgarni.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1126 dnia: Grudzień 15, 2016, 09:25:05 am »
Dzisiaj muszę iść do lekarza-specjalisty, więc mniej wyślę, ale według moich wyliczeń, jutro wyjdzie reszta i etap wysyłania się zakończy. W sobotę postaram się wysłać na e-maile zamawiających numery przesyłek.

Wiem też już po analizie kosztów, że cena druku pojedynczego egzemplarza była prawie o 3 zł droższa z powodu nagłych wzrostów cen papieru pod koniec roku, a koszty wysyłki też wyższe, bo komiks jest cięższy niż 1 kg, dlatego nastąpi niewielka podwyżka cen dla tomów 2 i 3.

1 egzemplarz - 102 zł/szt.
Wysyłka Paczką w Ruchu (czyli do kiosków Ruchu) - 10 zł
Wysyłka listem poleconym Pocztą Polską - 12 zł (lub więcej, jeśli poczta w 2017 r. podniesie ceny)
Superpakowanie - dopłata 10 zł

Ci, którzy dokonali przedpłat nie muszą nic dopłacać, obejmuje ich gwarancja cenowa (która nie obowiązuje wyłącznie w sytuacji hipotetycznej hiperinflacji).

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 09:32:23 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1127 dnia: Grudzień 15, 2016, 04:03:18 pm »
Kolejna porcja przesyłek poszła. Zostało jeszcze 18 ostatnich sztuk, które wyjdą jutro ok. 13.00.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1128 dnia: Grudzień 15, 2016, 07:56:18 pm »
Spakowałem już wszystko i patrzę, zostało 5 sztuk zamiast 10 z puli reklamacyjnej. Okazało się, że z powodu błędu w komunikacji z osobą wystawiającą faktury, wystawiono od razu faktury tym, co mieli czekać na egzemplarz reklamacyjny. Faktury wymieszały się i 5 zamówień z puli reklamacyjnej pojechało do zamawiających, a te 5 sztuk co zostało nie nadaje się do wymiany reklamacyjnej z powodu wyłapanych podczas pakowania skaz mechanicznych. Zdecydowano więc, że te 5 sztuk ze skazami, które pozostały, zostaną od razu wysłane do osób, którym te skazy nie przeszkadzają i wydawca oficjalnie ogłasza nakład za wyczerpany.

Nie ma już egzemplarzy na wymianę, ale mam nadzieję że reklamacji nie będzie, bo każdy egzemplarz kartkowałem i oglądałem pod względem uszkodzeń i skaz, wyłapując te 5, które pozostały.

Jeśli ktoś dostanie egzemplarz w złym stanie technicznych, to w ramach reklamacji może go zwrócić, a wydawca zwróci mu pieniądze, by mógł z nich kupić egzemplarz w którejś z 4 księgarń.

Przepraszam zamawiających za zaistniałą sytuację. Aby do podobnej sytuacji nie doszło w przyszłości - przy tomie 2 i 3, osoby zamawiające egzemplarze reklamacyjne nie będą mogły przedpłacać dopóki okres reklamacyjny się nie zakończy.

Możliwe, że będzie dodruk, gdy komiks zniknie z 4 księgarń, które go zamówiły.

W poniedziałek wszystkie 4 księgarnie powinny mieć już "Małego Nemo" w sprzedaży. Przypomnę, że chodzi o:

- Wiosna z Tarnowskich Gór (Debeata na Allegro)

- Komikslandia z Warszawy

- Komiksiarnia z Katowic

- KiK z Poznania

Ilość egzemplarzy w tych księgarniach jest ograniczony.

W sobotę i niedzielę postaram się wysłać do wszystkich zamawiających numery przesyłek.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline pokia

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1129 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:16:17 pm »
Ja odebrałem rano swój egzemplarz. Wszystko w porządku, komiks wygląda świetnie, font ładnie się prezentuje.
Trochę inaczej wyobrażałem sobie wydrukowany raster o którym była mowa kilka razy, ale to dlatego, że widziałem oryginalne pliki w wysokiej rozdzielczości, gdzie wszystkie te kropki były wyraźnie widoczne.

Przesunięcia na kolorach nie psują odbioru ani odrobinę, wręcz przeciwnie - nadają klimatu oryginału. Wydaje mi się, że spokojnie można w takiej formie wydać pozostałe dwa tomy.

Odnoszę też wrażenie, że komiks mógłby być wydany w większym formacie, takie A3 byłoby w sam raz. Oczywiście to mało realne założenie, więc cieszmy się tym co mamy.

To tyle, co mogę napisać po przejrzeniu komiksu. Nie przeczytałem jeszcze żadnej chmurki, więc o jakości przekładu i samych historyjkach nie będę na razie niczego pisał.

Michaś - bardzo dobra robota (mimo moich początkowych mocno sceptycznych uwag).


Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1130 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:19:56 pm »
W ogóle to ja jestem w szoku, bo najpierw zamówienia spływały bardzo wolno, aż promocje trzeba było robić, a gdy komiks się ukazał, nagle mnóstwo osób chciało kupić egzemplarze USZKODZONE z puli reklamacyjnej.

No nic, może będzie dodruk, ale najpierw niech komiks zejdzie z księgarń, bo nie ma sensu dodrukowywać, jeśli będzie leżeć na półkach sklepowych. Ale widząc, co się dzieje, myślę, że szybko zniknie.

Można wpisywać się na listę zamawiających tomy 2 i 3.

@pokia

A co sądzisz o wstążeczce-zakładce? Zastanawiam się, czy to był dobry pomysł. Ale jeśli komuś nie odpowiada, może ją skrócić nożyczkami albo odciąć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2016, 08:40:26 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline pokia

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1131 dnia: Grudzień 15, 2016, 09:20:34 pm »
Od razu to zauważyłem:)
Oczywiście jest w porządku i dodaje całości powagi.
Teraz nie wypada, żeby zabrakło jej w kolejnych tomach. Fajnie jak też będzie pod kolor grzbietu.

Offline roble

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1132 dnia: Grudzień 15, 2016, 11:15:42 pm »
hmm. trzeba zacząć sprawdzać ofertę wskazanych wcześniej księgarni.
nie zamowiles u wydawcy? :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1133 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:10:43 am »
niby zarezerwowałem ostatni dziabnięty egzemplarz, ale mój mail coś nie może dotrzeć do adresata.

pierwotnie w ogóle nie miałem w planach zakupu tej pozycji, ale niedawno na koncie dość nieoczekiwanie pojawiły się dodatkowe środki...

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1134 dnia: Grudzień 16, 2016, 06:34:07 am »
@ mgnesium

Ale udało Ci się załapać na ostatni tom.  :biggrin: Maile dotarły ok. 23.00. Poprzednie nie dotarły do mnie.

Kurcze, nagle zasyp maili z pytaniami, czy komiks jest dostępny. W szoku jestem, że nagle tyle osób się obudziło. Nie ma już u mnie tomu 1 i jedyne co mogę zrobić, to wysyłać informacje, gdzie można komiks jeszcze dostać.

Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1135 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:00:24 am »
ma pytanie, czy już wszystkie paczki zostały wysłane, bo zamawiałem wysyłkę przez paczkę w ruchu i nie dostałem jeszcze maila informacyjnego o jej nadaniu?

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1136 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:07:20 am »
Będę wysyłać maile jutro i pojutrze (możliwe, że uda mi się nawet dzisiaj). Dotąd nie miałem na to czasu bo koncentrowałem się na pakowaniu. Twoja przesyłka poszła. Na PW wyślę ci numer paczki.

Jako, że nakład już wyprzedany, więc pora przedstawić projekt wstępny okładki tomu 2. Rysunek się nie zmieni, ale kolory tak. Ilustracja trafiła już do pokolorowania na nowo do kolorysty.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 07:20:46 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline vision2001

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1137 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:06:56 am »
ma pytanie, czy już wszystkie paczki zostały wysłane, bo zamawiałem wysyłkę przez paczkę w ruchu i nie dostałem jeszcze maila informacyjnego o jej nadaniu?
Coś się chyba w RUCHu (nie)dzieje, bo ja dostałem nr listu przewozowego i jedyne info jakie widzę w trackingu, to że paczka jest przekazana do odpowiedniego magazynu (Paczka jest w drodze do magazynu centralnego). Kiedy stamtąd wyjdzie? Nie wiadomo...
Jako, że nakład już wyprzedany, więc pora przedstawić projekt wstępny okładki tomu 2. Rysunek się nie zmieni, ale kolory tak. Ilustracja trafiła już do pokolorowania na nowo do kolorysty.


Mega!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

mkolek81

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1138 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:25:09 am »
Coś się chyba w RUCHu (nie)dzieje, bo ja dostałem nr listu przewozowego i jedyne info jakie widzę w trackingu, to że paczka jest przekazana do odpowiedniego magazynu (Paczka jest w drodze do magazynu centralnego).
wiadomo święta idą, ja ostatnio dostałem sms ponaglającego do odbioru paczki z paczkomatu inpostu, po godzinie jak ta paczka się w nim znalazła, a drugą odbierałem od kuriera, który jak widzę codziennie czeka przy paczkomacie

a co do okładki to ten rybo-koń zlewa się trochę przez kolory w jedność z rybo-jeźdźcem, ale sam pomysł jest super aby zmienić te czarno białe motywy z poprzednich projektów na pełen kolor

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1139 dnia: Grudzień 16, 2016, 08:30:09 am »
Jedna przesyłka w Ruchu zaginęła na dziwnym etapie. Nie wiadomo, gdzie jest paczka, ale mam nadzieję, że ją znajdą.

@vision2001.

Do wszystkich osób zamawiających Paczką w Ruchu wysłałem przed chwilą maile z numerami przesyłek - także do Ciebie. Sprawdź pocztę.

@ mkolek81

Słuszna uwaga z tym jeźdzcem. Przekazałem stosowną uwagę koloryście, by jakoś go lepiej wyodrębnił, np. trochę ciemniejszym kolorem, albo inaczej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 08:34:08 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

 

anything