Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 346065 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1155 dnia: Grudzień 16, 2016, 12:56:08 pm »
Cytat: Michaś P.
W podobnych przypadkach, gdy widać zgniecenia zewnętrzne dobrze odpakować przesyłkę przed odbiorem i sporządzić w razie uszkodzeń protokół z listonoszem. Będzie można od Poczty domagać się odszkodowania.

U mnie paczka była bez najmniejszych uszkodzeń zewnętrznych, a w środku na dwa egzemplarze tylko jeden miał poobijane rogi. Tak więc ciekawostka. Może ktoś wstrząsał pudełkiem na tej poczcie? ;)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1156 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:00:48 pm »
Nie pisałeś o numerze telefonu.
Napisałeś w jednej linii "kiosk ruchu, numer". No to podałem numer kiosku. Nic już potem nie odpisałeś, tylko poszło pocztą, bez napisania mi, że brakuje numeru telefonu. Zresztą na fakturze dodanej do paczki sam napisałeś adres kiosku i wszystkie dane, o które prosiłeś, a poszło pocztą. W całym 2016 roku praktycznie wszystko zamawiałem do Ruchu. Dziesiątki książek i komiksów. I wszystkie doszły w super stanie. Raz poszło pocztą i wróciły stare czasy rozwalonych przesyłek. Jakbym wiedział, że nagle pójdzie pocztą, to już bym zrobił ten dodatkowy przelew 10 zł za to superpakowanie, choć wysyłka za w sumie 21 zł, to sporo. Tak to się potem kończy, bo na poczcie nadal panuje komunizm. Oni myślą, że nadal są jedyną opcją na rynku i mogą lecieć w kulki. Unikam ich jak ognia.
Pewnie były jakieś maile, wysyłane do wszystkich, ale ja już wszystko miałem z Tobą załatwione, że kiosk, podałem dane, wszystko zapłacone, no to ich nie czytałem, bo w tych mailach jest to samo co wrzucasz na forum (zresztą już miałem wszystko załatwione i w życiu bym nie pomyślał, że czegoś tam jeszcze brakuje). Na liście maili z naszej rozmowy mailowej żadnej odpowiedzi nie było.
A wkleję fragmenty maili, żeby wszystko było jasne.

Szkoda, że nie masz żadnych egzemplarzy na wymianę. Już kilka dni temu chciałem pisać, że to strasznie dziwne pozbyć się wszystkich egzemplarzy reklamacyjnych jeszcze zanim egzemplarze poszły do ludzi. Trzeba było napisać, że czegoś brakuje do wysyłki ruchem, to bym od razu odpisał. A nie wysłać pocztą bez słowa.  :sad:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1157 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:32:08 pm »
Bardzo to wszystko jest dziwne, że nie powiem - przykre, ponieważ zgodnie z treścią maila z dnia 10 grudnia br., zatytułowanego "Mały Nemo - ważne informacje ws. reklamacji" i którego nadawcą jest pan wydawca Krakers:
Cytuj
[...]
INNE REKLAMACJE

Jak już informowałem, wydawca posiadać będzie 10 egz. nadwyżki komiksu
na wypadek reklamacji. Nadwyżka ta będzie sprzedawana po 7 dniach od
daty odbioru ostatniej przesyłki przez zamawiających.
Wymiana
egzemplarza z powodu wad drukarskich (np. braku stron, stron do góry
nogami, itp.) będzie możliwa przez te 7 dni. Gdy egzemplarze z nadwyżki
się sprzedadzą, w ramach późniejszej reklamacji będzie możliwy tylko
zwrot egzemplarza i zwrot pieniędzy, lub inna forma rekomensaty do
uzgodnienia.

Dlatego proszę wszystkich, by po otrzymaniu przesyłki nie czekali nie
wiadomo na co tygodniami, tylko od razu rozpakowali paczkę i
przekartkowali komiks, strona po stronie.

Przed wysyłką będę przekartkowywać na szybko wszystkie egzemplarze, by
wyłapać egzemplarze wadliwe, ale nie będę miał czasu na dokładne ich
sprawdzanie strona po stronie.

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1158 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:41:13 pm »
Pisałem o konieczności podania numeru telefonu w mailu zbiorczym do kilku osób zamawiających Paczką w Ruchu, które nie podały telefonu. Mail wyszedł 8 Grudnia 2016 o 20:47. Jego treść była taka:

Cytuj
Witaj!
 Komiks wciąż w introligatorni, ale wystawiono już faktury i segreguję je według ilości i rodzaju wysyłki, żeby potem szybko popakować  wysłać.

Zauważyłem, że zapomniałeś podać numeru telefonu, co będzie niezbędne w opcji paczki w ruchu.
Pozdrawiam:

Myślę, że korespondencja na linii czytelnik-wydawca powinna odbywać się drogą mailową, bo robi się z tego jakiś tok show. Odpisałem Ci wcześniej na PW.

Pojawiają się pierwsze maile od czytelników. Oto one. Dwa, ale może będa kolejne. Imion i nazwisk nie upubliczniam.

Cytuj
Witam! Z wielką przyjemnością donoszę, że paczkę odebrałam, a egzemplarz nr 034 jest idealny i wspaniały! Tak bardzo dziękuję Państwu za cały trud włożony w wydanie tego bajecznego dzieła sztuki. Jestem przekonana, że tom II i III będę równie piękne. Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam,

Cytuj
odebralem rano komiks i wlasnie sobie przejrzalem, wygląda bardzo zacnie :slightly_smiling_face: dzięki! nie wiem czy wytrzymam do gwiazdki bez pokazywania go dziecku

Miała być nadwyżka, ale podczas pakowania okazało się, że wyłapałem egzemplarze uszkodzone ze stukniętymi rogami albo ucięte tępą gilotyną (miały poszarpane brzegi kartki). Dlatego nadwyżka została sprzedana, bo na wymianę się nie nadawała. Jeśli ktoś dostał uszkodzony egzemplarz - może odesłać a pieniądze zostaną zwrócone przez wydawcę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 02:02:39 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1159 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:43:39 pm »
Jest jeszcze zabawniej, niż myślałem, bo pomijając to co zrobiła poczta (co od biedy oczywiście pod reklamację nie pochodzi), to mój egzemplarz ma rozciętą pierwszą kartkę, która jest przyklejona do wyklejki, co trzyma w oprawie całą książkę. Jak pójdzie dalej, to książka się rozpadnie.Nie dostałem tego maila. Serio.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 01:47:19 pm wysłana przez Death »

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1160 dnia: Grudzień 16, 2016, 01:48:53 pm »
Death - zwróć egzemplarz a wymienię Ci go na mój własny i wyślę z superpakowaniem! Może być?

Zwrócę też uwagę, że reklamacje powinny być formalnie załatwiane pocztą elektroniczną na e-mail wydawcy.

Generalnie uważam, że miałeś wielkiego pecha, ale finał reklamacji mam nadzieję, że Cię zadowoli.

Dostałem kolejny mail:

Cytuj
Witam
Odebrałem dziś Małego Nemo. Komiks prezentuje się bardzo ładnie, wielkie dzięki!
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 02:15:59 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline parsom

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1161 dnia: Grudzień 16, 2016, 02:51:43 pm »
No trochę kicha się zrobiła. Aż strach czekać na paczkę.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1162 dnia: Grudzień 16, 2016, 03:27:43 pm »
Jedna uszkodzona paczka na kilkadziesiąt już dostarczonych - tak wygląda statystyka. Death miał po prostu pecha, którym podzielił się na forum dyskusyjnym i zrobił się szum. Patrząc na to zdjęcie pudełka to myślę, że nawet folia bąbelkowa by tego egzemplarza nie ocaliła bo stuknięcie było naprawdę solidne, jakby ktoś młotkiem rąbnął z całej siły.

Byłem przed chwilą na poczcie wysłać resztę zamówień. Wszystkie przesyłki są już w drodze i mam nadzieję, że dojdą w dobrym stanie.

Popytałem o tę sytuację z przesyłką Deatha i potwierdzili, że do 7 dni trzeba zrobić protokół i reklamować na poczcie, to wypłacą odszkodowanie.

Egzemplarz wymienię, jak pisałem, a potem wystawię na sprzedaż na licytacji na Allegro za symboliczną złotówkę. Tylko Death musi najpierw się zgodzić odesłać mi go na wymianę, a nie znam jeszcze jego decyzji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 04:17:29 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Mefisto76

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1163 dnia: Grudzień 16, 2016, 05:10:11 pm »
Przed chwilą odebrałem w Ruchu swój egzemplarz - naklejona na paczkę kartka "Ostrożnie" robi wrażenie, wszystko idealnie, komiks wyglada genialnie! Praca włożona w to wydanie dała fantastyczny efekt, plansze prezentują się rewelacyjnie. Dzięki!
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline jsm

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1164 dnia: Grudzień 16, 2016, 05:57:26 pm »
U mnie identyczna sytuacja jak u Mefisto76 - paczka z kiosku Ruchu odebrana cała i zdrowa, tak samo zawartość. Trafił do mnie egzemplarz numer 61. Komiks miał był prezentem pod choinkę dla starszego syna ale nie wytrzymałem i otworzyłem. Teraz tylko znaleźć chwilę wolnego czasu, żeby w spokoju zatopić się w opowieści. No i czekam niecierpliwie na kolejne tomy!
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline Death

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1165 dnia: Grudzień 16, 2016, 06:06:20 pm »


Przed chwilą odebrałem w Ruchu swój egzemplarz - naklejona na paczkę kartka "Ostrożnie" robi wrażenie, wszystko idealnie, komiks wyglada genialnie!
Maciek, I hate You so much. So much...
Ja to chyba w poprzednim życiu dużo nagrzeszyłem, bo nie dość, że nie dogadaliśmy się z Michasiem co do tej wysyłki i poszło pocztą, której unikam jak ognia, to jeszcze faktycznie mi paczkę tam rozwalili i dodatkowo w środku też mam rozerwaną pierwszą kartkę przy szyciu, czyli generalnie u wydawcy (czy tam w drukarni) też się akurat mój egzemplarz uszkodził. Wszystko poszło nie tak. Klasyczny hat-trick.
Co do tego publicznego wrzucania zdjęć uszkodzonego egzemplarza, a nie reklamowania po cichu mailowo, to ja zawsze wszystko piszę. Jak mi się coś podoba, to chwalę, jak mi się nie podoba, to piszę, że mi się nie podoba. Jak jest źle wydrukowane, to jest źle wydrukowane, jak jest urwana kartka, to jest urwana kartka, a jak mi się super spodobały fotki egzemplarza próbnego, to też o tym wszędzie pisałem i że na pewno kupię. Zawsze stawiam sprawę jak jest (albo przynajmniej tak jak mi się wydaje, że jest). :smile: Inna sprawa, że jak miałem reklamować, skoro Michaś sam napisał, że już się pozbył wszystkich egzemplarzy na wymianę... A przecież nie o to chodzi, żeby otrzymać pieniądze z powrotem, tylko żebyśmy się tu wszyscy cieszyli fajnym komiksiorem na Święta.
Lepiej zostawić te 20 sztuk na ewentualna wymianę, a jak coś, to i tak spokojnie się sprzeda.

Już to dawno, dawno temu chciałem napisać (ale nie chciałem żeby ktoś sobie pomyślał, że się tu rządzę w nie swoim temacie), że bardzo słabo reklamujesz ten komiks. Aż się prosi, żeby zrobić jakiegoś fanpage`a na Facebooku, a najlepiej wrzucać info w grupie Kult Kultury Komiksu. Tam jest zapisanych ponad 4000 osób. Tym bardziej teraz, kiedy ten komiks tak świetnie wyszedł (bo wyszedł). Szybciorem zrobisz dodruk jedynki, a potem będziesz mógł strzelić dwa razy większy nakład dwójki. Ludzie o tym komiksie nie wiedzą, bo nie wchodzą tutaj na Gildię, a nawet jak niektórzy wchodzą, to trzeba szukać informacji w temacie między codziennymi paskami podróżniczego komiksu. Jest codzienne info, że nowy post w temacie. Wchodzisz - pasek. I jak nie czytasz tych pasków, to za jakiś czas przestaniesz codziennie klikać w ten temat i może ci umknąć jakiś ważny post o Nemo. Powinien być osobny temat z paskami i osobny z Nemo. To, że ja zobaczyłem tego posta z wydrukowanym egzemplarzem próbnym, to był przypadek, bo w końcu wszedłem w temat, bo sobie przypomniałem o tym Nemo i chciałem zobaczyć jak tam sytuacja z albumem. Patrzę - ale zajebiście wygląda. I od razu chciałem zamówić.  :smile:  To jest klasyka jak Fistaszki, to nie może wychodzić w 150-200 egzemplarzach. Na pewno sporo osób będzie to chciało mieć, tylko musi o komiksie wiedzieć.

Co do wymiany, to ja bardzo chętnie, no bo co mi pozostało... :neutral: Spróbuję w poniedziałek ogarnąć na poczcie ten protokół, choć nigdy tego nie robiłem. Tak sobie jednak myślę, żeby się potem nie okazało, że takich osób będzie więcej, bo potem będzie, że zostałem jakoś wyjątkowo potraktowany z tą wymianą, bo zrobiłem tutaj zamieszanie. Trochę słabo wyszło, że nie ma tych egzemplarzy na wymianę.

Dobra, teraz trochę posłodzę. Trochę przed chwilą poprzeglądałem ten album i jest faktycznie wysokiej jakości. Dać taki album tej komunistycznej poczcie, to jak rzucić go ze skarpy. Plansze wyglądają bardzo dobrze. Jest płócienna zakładka, ładna okładka (i to taka naprawdę twarda, lakierowana). Plansze są bardziej czytelne, niż w pomniejszonych Tintinach z Egmontu. Jakby ten Nemo był wydrukowany w formacie Blacksada, to już faktycznie większy by nie musiał być. I tak jest dobrze w A4. Jak wrzuciłem info (chyba w lutym) na Kult Kultury Komiksu z zapytaniem czy biorą tego Nemo, to tam była taka szydera w komentach, że aż przykro było czytać. A wszystko dobrze się skończyło. Teraz nic, tylko wrzucić fotki już wydrukowanych egzemplarzy z tą tasiemką i twardą oprawą gdzieś na fejsa i rzucą się na dodruk jak nutrie na owoce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 06:15:26 pm wysłana przez Death »

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1166 dnia: Grudzień 16, 2016, 06:14:45 pm »
Mam nadzieję, że karma, która nad Twoim zamówieniem krążyła, już się wyczerpała i teraz będzie lepiej.

Okładka nie jest lakierowana, tylko foliowana. Folia jest mocniejsza i wodoodporna.

Właśnie wysyłam mailami wszystkim, co jeszcze nie odebrali, numery przesyłek. Roboty jeszcze na godzinę. Ale dostałem 2 kolejne wiadomości od czytelników, to wklejam:

Cytuj
Cześć,
paczka dotarła do naszego kiosku Ruch nienaruszona, zawartość tak samo - idealnie. Na pierwszy rzut oka kawał dobrej roboty wykonaliście przy tym wydawnictwie - zakup przewidziany był jako prezent pod choinkę, ale nie wytrzymałem, otworzyłem i postawiłem na regale z komiksami. Teraz trzeba jeszcze znaleźć chwilę wolnego czasu, żeby w spokoju móc zatopić się w niesamowitym świecie przygód Nemo...
Pozdrawiamy serdecznie

Cytuj
Witaj!
Paczka odebrana :smile: fizycznie wszystko w porządzku, komiks cały i nie poobijany.
Wielkie dzięki i oczekuję na kolejne tomy :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 06:22:14 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

mkolek81

  • Gość
Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1167 dnia: Grudzień 16, 2016, 06:21:37 pm »
Death dobije cię bardziej, nr 56 i doszedł w stanie idealnym, pakowanie ok, ale mało taśmy klejącej, ja daje więcej aby ścisnąć dobrze opakowanie, ale reszta ok, jedynie żałuje że nie kupiłem jeszcze 2 albumów dla bratanka i siostrzenicy mojej lepszej połówki, bo to idealny album aby zainteresować dziecko tym medium, na plus na pewno artykuł na końcu komiksu o autorze i historii komiksu

Offline Michaś P.

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1168 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:01:35 pm »
Wysłałem już do wszystkich osób, które jeszcze nie odebrały przesyłek, informacje o numerach przesyłek z linkami do ich śledzenia.

Jeśli ktoś nie dostał ode mnie maila z numerem przesyłki - proszę o wiadomość, bo antyspamy mogą je blokować.

Jutro komiks dotrze do Komiksiarni. Z rozmowy telefonicznej wiem, że z całego zamówienia zostaną im na sprzedaż tylko 4 sztuki. Resztę już porezerwowano.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2016, 07:27:21 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline vision2001

Odp: "Krakers" i "Mały Nemo w Krainie Snów"
« Odpowiedź #1169 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:55:34 pm »
na plus na pewno artykuł na końcu komiksu o autorze i historii komiksu
Gdyby nie możliwość zapoznania się z artykułem to chyba bym się tak mocno nie nakręcił na Nemo. Nie miałem pojęcia jak wielkim Artystą McCay był. I wydaje mi się, że wiele osób, które wiedziały, że komiks się pojawi, a go nie kupiły teraz niech walą do Michała drzwiami i oknami by zrobił dodruk :)
I rzeczywiście - dobrze, że takie "smaczki" są drukowane. Również cieszyłem się z dodatku tego typu jaki pojawił się w Slaine: Świt wojownika. Dzięki temu odbiór lektury jest o lvl wyżej i człowiek nie musi szperać w zakamarkach internetu rzeczy, które go mogą jeszcze dodatkowo interesować.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---