trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 323330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgnesium

 • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1215 dnia: Grudzień 18, 2016, 07:50:39 pm »
ja natomiast uważam, że jakikolwiek wizualny downgrade zniechęci potencjalnych nabywców do kupna. zmiana szycia na klejenie i brak wstążki może by przeszły, ale ryzyko i tak jest.

takie środowisko, taki target - większość komiksiarzy to fetyszyści.

Offline tucoRamirez

 • Zbrojmistrz bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 010
 • Total likes: 0
 • Hijo de una gran puta!
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1216 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:03:37 pm »
ja natomiast uważam, że jakikolwiek wizualny downgrade zniechęci potencjalnych nabywców do kupna. zmiana szycia na klejenie i brak wstążki może by przeszły, ale ryzyko i tak jest.

takie środowisko, taki target - większość komiksiarzy to fetyszyści.
potrafię to zrozumieć, aczkolwiek tak to z fetyszami zazwyczaj bywa, że im trudniejsze do zdobycia, tym bardziej kręcą swoich miłośników, zawsze znajdzie się ktoś chętny, by za odpowiednią ilość biletów enbepe pozbyć się swojego fetysza.
z mojego doświadczenia (patrz np. Studio Lain) największym impulsem do "zachęcenia potencjalnych nabywców" jest chyba fakt, że trzeba się spieszyć, bo za chwilę zabraknie. wiem, że to niezbyt zdrowa sytuacja, ale cóż.... tacy własnie jesteśmy :)

Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Koalar

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1217 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:20:26 pm »
- tym, którzy kupili "na zapas" (np allegrowe księgarnie), dałbym możliwość upłynnienia towaru :smile:

Sorry, ale te (niektóre?) księgarnie zachowują się teraz jak spekulanci (komiks do kupienia za 100 zł sprzedają po 150-200 zł). Więc nie byłoby mi ich żal, gdyby był dodruk (zresztą jak sprzedadzą za 100-120 zł, to też coś zarobią, bo kupili po cenie hurtowej).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline tucoRamirez

 • Zbrojmistrz bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 010
 • Total likes: 0
 • Hijo de una gran puta!
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1218 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:38:53 pm »
mnie również nie. próbuję wczuć się w rolę wydawcy.
z drugiej strony jakoś niespecjalnie mi żal tych, którzy budzą się z płaczem zawsze wówczas, gdy na allegro coś podwaja, potraja swoją wartość, podczas gdy (np. akurat w tym przypadku) jeszcze kilkanaście dni mieli równe szanse z tymi, którzy przedpłacali pół roku wcześniej. sorry, ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że ktoś przez całe życie czekał na ten komiks i akurat dziś dowiedział się, że już posprzątane.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline niuklik

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1219 dnia: Grudzień 19, 2016, 06:52:15 am »
Jak dodruk to tylko w tej samej oprawie i z zamówieniami przedpłaconymi

1) czy kolejne części też będą wydawane na dwa sposoby?
2) przedpłata = pewniak, nie ma ryzyka że towar nie zejdzie
3) dodruk pierwszej części to potencjalnie więcej chętnych na kolejne części

Tyle ode mnie...

Offline Kokosz

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1220 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:04:16 am »
Jeśli będą dodruki, to nie w ciemno, ale po zamówieniach i przedpłatach. Na takiej samej zasadzie, jak druk tomu 1 (zamówienia - przedpłata, wydruk i wysyłka). Uważam, że komiksy powinny być jak najtańsze, aby każdy mógł sobie na nie pozwolić.

Jeśli nakład (czy to pierwszego rzutu, czy dodruku) będzie tylko taki, jak w zamówieniach, bez żadnego zapasu, to zawsze będzie niedobór. Jak zrobisz dodruk co do sztuki, to parę dni później ktoś się obudzi, że on nie ma a chce i czy zrobisz drugi dodruk. Jedyny sposób to przewidzieć taką sytuację i zrobić lekką górkę. Jaką? Nie wiem, 10, 20, może 30% liczby zamówień...

Jeśli robisz nakład a potem robisz dodruk to cena druku nigdy nie będzie optymalna.

mkolek81

 • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1221 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:14:42 am »
Dostałem informację od szefa Komikslandii w Warszawie, że sprzedaje komiks po 199,99 zł (prawie 200 zł) (...)

W Debeacie komiks jest po 149,99 zł na Allegro. Zostały im już tylko 3 sztuki.

Nie jestem zaskoczony, te dwa sklepy zawsze sprzedają limitowane edycje w wyższych cenach, choć Deabeatę jestem jeszcze w stanie polecić, tak do Komikslandii jestem zrażony.


Kolejne tomy 2 i 3 można spokojnie u mnie zamawiać. Cena na pewno będzie wyższa niż 99 zł, bo wydawca do każdej przesyłki dopłacił (oprócz Paczek w Ruchu i tych z superpakowaniem)
Czekam na oficjalną cenę, abym mógł złożyć oficjalne zamówienie, mam na dzieję że w nowym roku już będzie wszystko wiadomo.

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1222 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:34:00 am »
Jeśli będzie dodruk, a jestem tego pewien na 100% (jedyny czynnik decydujący - czy zbierze się chętnych na 50 sztuk?), to wersja dodrukowa będzie uboższa. Nie będzie wstążeczki-zakładki i nie będzie indywidualnej numeracji (zamiast "Numer egzemplarza ___" będzie "Dodruk nienumerowany"), żeby Ci, co zamówili wydanie I czuli że mają coś lepszego niż Ci, co zrobili dodruk. Dodruk musi być, by nie zniechęcać do zamawiania tomu 2 i 3 tych, co nie kupili tomu 1, bo chodzi o powiększanie nakładu a nie redukowanie.

Zamawiać można tom 2 i 3 - a płacić dopiero przed wydaniem. Cena na pewno będzie w granicach między 100 zł a 110 zł.

Droższy może być dodruk tomu 1, bo cena zależy od nakładu. Jeśli dodruk wyniósłby 100 sztuk to ceny się zrównają. Ale jeśli będzie mniej, to cena może się wahać w granicach 110-125 zł. Ale na razie te ceny to takie gdybanie. Trzeba wszystko na spokojnie wyliczyć i przekalkulować. Decyzja zapadnie po Nowym Roku.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2016, 09:40:20 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Mefisto76

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1223 dnia: Grudzień 19, 2016, 10:42:52 am »
W Debeacie komiks jest po 149,99 zł na Allegro.

Gwoli ścisłości - nie "po", a "od" 149,99 zł - i nie będę fałszywym prorokiem jak obstawię, że licytacja skończy się grubo powyżej 200 zł.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline radioblackmetal

 • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
 • ****
 • Wiadomości: 448
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
 • ... .. .
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1224 dnia: Grudzień 19, 2016, 06:00:44 pm »
dotarł też mój egzemplarz "Mały Nemo" nr. 029, wysyłka pocztą - na pierwszy rzut oka komiks dotarł cały  :cool:


wydanie wygląda super, jestem kontent  :cool:  z lekturą poczekam na jakiś spokojny, odpowiedni czas
The darkness will swallow everything

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1225 dnia: Grudzień 20, 2016, 08:09:32 am »
Znalazłem sposób, by osoby, które otrzymały uszkodzony z winy poczty egzemplarz mogły dostać nowy egzemplarz (bo jak wspomniałem, nadwyżka 10 sztuk na wymianę przestała być na wymianę w chwili, gdy podczas wysyłania wyłapałem ok. 10 uszkodzonych egzemplarzy).

Oto plan:

1. Adresat powinien z uszkodzoną przesyłką, razem z fakturą, pudełkiem i zawartością, iść na pocztę i sporządzić protokół uszkodzenia. Protokół należy wysłać do wydawcy, jeśli resztę reklamacji ma załatwić wydawca, albo samemu zgłosić reklamację by poczta wypłaciła mu odszkodowanie.

2. Wydawca po otrzymaniu protokołu złoży formalną reklamację na poczcie. Jeśli Poczta wypłaci odszkodowanie, z pieniędzy tych zostanie sfinansowany dodruk tomu 1 komiksu i zostanie wysłany do adresata (będzie wydruk tomu 1 razem z tomem 2).

Zdarzyły się już 2 problemy związane z pomyłkami adresowymi na etapie doręczania, które zostały rozwiązane. W celach informacyjnych opiszę je, by zamawiający wiedzieli, że nie pozostawiam ich samych z problemami.

Sytuacja 1. Na jednej z przesyłek zrobiłem literówkę w kodzie pocztowym i przesyłka trafiła nie na tę pocztę, co trzeba, o podobnej nazwie miejscowości i podobnym kodzie. Zadzwoniłem na pocztę i pracownica ręcznie poprawiła od ręki kod na pudełku i teraz przesyłka idzie na właściwą pocztę. Problem został rozwiązany.

Sytuacja 2. Na jednej przesyłce przekręciłem imię adresata i nie chcieli mu wydać przesyłki, choć miał poprawne nazwisko i adres zamieszkania. Zadzwoniłem na pocztę, wyjaśniłem sprawę i załatwiłem wydanie przesyłki do jego rąk. Musiałem im tylko wysłać maila z wyjaśnieniami, by mieli "podkładkę" do wydania przesyłki, ale problem został rozwiązany.

Warto śledzić przesyłki i w razie problemów z odbiorem dać mi znać, a od razu pomogę jak mogę.

Osoby, którym przesyłki awizowano, a nie mogą odebrać przesyłki na poczcie, mogą zlecić Poczcie ponowne doręczenie przesyłki do domu przez listonosza. Kosztuje to 5 zł z hakiem (płatne listonoszowi) i wystarczy tylko wysłać internetem wypełniony formularz.
Tak piszą na stronie poczty:
Cytuj
Doręczenie na życzenie
Nie odebrałeś przesyłki poleconej albo Paczki MINI przy pierwszej próbie doręczenia i otrzymałeś awizo? Dzięki Doręczeniu na życzenie możesz zamówić ponowne doręczenie awizowanej przesyłki. Wystarczy skorzystać z naszej usługi i bez wychodzenia z domu  przesyłka zostanie dostarczona pod wskazane miejsce i we wskazanym czasie do adresata.
Zamów usługę, wypełniając formularz on-line.
https://eformularze.poczta-polska.pl/zlecenie-doreczania/
 
Szczegółowe informacje o usłudze znajdziesz tutaj.
http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/odbior/przekierowanie/

Wiele moich maili z numerami przesyłek zostało potraktowanych jak spamy. Jak ktoś jeszcze nie dostał ode mnie numeru przesyłki - proszę pisać a ponownie go wyślę z kilku adresów emailowych równocześnie.

Dostałem kilka kolejnych maili od czytelników:

Cytuj
Cześć,

dziś dostałem swój egzemplarz. Pięknie dziękuję za szybką wysyłkę. Komiks prezentuje się wspaniale i nie mogę się doczekać jego lektury.

Pozdrawiam

Cytuj
Hej, przesyłka dziś dotarła, wszystko ok, komiks wygląda cudnie  pzdr,
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2016, 08:16:50 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1226 dnia: Grudzień 20, 2016, 11:49:32 am »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline graves

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1227 dnia: Grudzień 20, 2016, 06:47:26 pm »
Odebrałem dzisiaj z poczty "Małego Nemo" (a raczej żona mi odebrała). Ja wczoraj stałem w kolejce pół godziny do okienka przy otwartych drzwiach i teraz trochę jestem chory, po czym jak była już moja kolej, pani na poczcie stwierdziła, że są tak zajęte, że paczki z tego dnia nie zdążyły wprowadzić do komputera i żebym przyszedł na drugi dzień. :(
Masakra. Po tym zamawiam już tylko przez "Ruch".


Na szczęście komiks doszedł w stanie "mint condition" ;). Co prawda z tyłu było malutkie zadrapanie, ale praktycznie nie widoczne.
Stan komiksu jest więc wspaniały.


Jedno co mnie zdziwiło, (i to bardzo) to kolorystyka tego komiksu.
Przyzwyczajony jestem, że w tym komiksie jest prawdziwa kakofonia barw. W tym wydaniu wszystko wydaje się nieco spłowiałe...
Oczywiście wpływać może na mój błędny osąd fakt, że znam ten komiks i czytałem go jedynie w formie zdigitalizowanej. Nigdy nie było mi dane zapoznać się z nim w formie papierowej.
Różnica jednak jest olbrzymia.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adam and arluk

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1228 dnia: Grudzień 20, 2016, 07:49:46 pm »
....ufffff i mój egzemplarz dotarł bez szwanku, choć miałem pewne obawy.
Co do wydania, to nie będę oryginalny, bo również jestem zachwycony jak i moi poprzednicy, efekt finalny przerósł moje oczekiwania. Mimo tak niszowego wydania nie odbiega jakościowo choćby od wydań Ongrysa, które stawiałbym innym wydawnictwom za wzór.
Ogólnie jestem pełen podziwu dla osoby Michasia, wyobrażam sobie ogrom pracy, który włożył w przygotowanie komiksu, a przecież czyni to w swoim czasie wolnym, zupełnie hobbystycznie. To jest dopiero fan komiksu.
Tak na marginesie proponowałbym, by w następnych częściach Małego Nemo zachować odbiorcom taką numerację egzemplarzy jak w części pierwszej. Podobny zabieg zastosował T. Baranowski w swoich albumach pożegnalnych.

 

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1229 dnia: Grudzień 21, 2016, 06:50:43 am »
Numeracja pozostanie dla pierwszego wydania, także w tomach 2 i 3. Tylko dodruki nie będą mieć ręcznie wpisywanych numerów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2016, 06:57:35 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh