Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 288130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: „Krakers” - „Buster Brown" i "Fluff"
« Odpowiedź #1905 dnia: Październik 03, 2018, 08:12:27 am »
Proponuję "Sennik Łasucha"
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Online Michaś P.

« Odpowiedź #1906 dnia: Październik 04, 2018, 09:08:34 am »
Tytuł bardzo trudny do przetłumaczenia. Mi wyszło "Sen o diabelskim diabełku", ale to chyba bez sensu.

Okazuje się, że niektóre osoby, które zamawiały "Nemo" nagle się obudziły, że nie zamówiły "Bustera" i "Kłaczków". Są też osoby, które zamawiały ale nie zapłaciły, więc ich egzemplarze wydawca uwolnił do sprzedaży.

Tyle zostało wydawcy do wyczerpania nakładów:

"Buster Brown" - 16 sztuk (10 egz. z różnymi defektami "do przeżycia" dostępne są od ręki i 6 egz. w stanach bardzo dobrym - ich sprzedaż wstrzymano do 1 listopada - potrzebne są wydawcy na wypadek reklamacji - MOŻNA JE REZERWOWAĆ)

"Kłaczki" - 6 sztuk (egzemplarze w stanach bardzo dobrych - sprzedaż wstrzymana jak wyżej - MOŻNA JE REZERWOWAĆ).

"Mały Nemo w Krainie Snów - 3" - 12 sztuk (prawie wszystkie w stanach bardzo dobrych, dostępne od ręki)

Pierwszeństwo w rezerwacji "Bustera Browna" i "Kłaczków" w stanie bardzo dobrym mają osoby zamawiajace z nimi trzeci tom "Małego Nemo". Wydawca ma ciągle promocję, że gdy ktoś zamówi "Nemo" 3 może mieć darmową wysyłkę Paczką w Ruchu (także, gdy zamawia inne komiksy).

Udało mi się spakować wszystkie zamówienia i dzisiaj wyjdą ostatnie zamówione egzemplarze.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2018, 05:45:30 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Online Michaś P.

« Odpowiedź #1907 dnia: Październik 04, 2018, 05:45:04 pm »
Przed chwilą wysłałem wszystkim zamawiającym maile zbiorowe - dotyczące ewentualnych reklamacji, a potem do wszystkich zamawiających pocztą polską maile indywidualne z numerami przesyłek pocztowych.
Numery przesyłek kurierskich i Paczki w Ruchu powinny być automatycznie generowane, ale jak ktoś nie dostał, niech da znać.

Deg

• Gość
« Odpowiedź #1908 dnia: Październik 04, 2018, 08:49:13 pm »
Jakbyście przetłumaczyli tytuł "Dream of The Rarebit Fiend"?
Nie znam komiksu, ale poszperałem trochę i wydaje mi się, że w tytule nie ma nic diabelskiego. "Rarebit fiend" to chyba będzie obżartuch ukierunkowany na rodzaj grzanek z serem, raczej ciężkostrawnych, więc łasuch Lucasa by tutaj pasował. Nasunęło mi się "Sen grzankożercy (tostożercy?)", choć może z uwagi na ciężkostrawność, bardziej pasowałby "koszmar"? Jak to wypada w połączeniu z fabułą?

Offline pawlis

« Odpowiedź #1909 dnia: Październik 04, 2018, 09:06:28 pm »

Fabuła nie ma ciągłości i jednego konkretnego bohatera. Jedynym wspólnym mianownikiem jest wybudzenie "character of day" ze snu i jego marudzenie, że nie powinien jeść rarebit.

Chyba, żeby te 32 strony odfiltrować z kolorów i dać czarno-białe. Ale będę walczyć w drukarni o lepszą wycenę niż pokazuje kalkulator cenowy drukarni online.

Kategorycznie zostawić w kolorze. Nie wiem jak inni, ale ja mogę dopłacić te 30 zeta.

Offline Talvi

« Odpowiedź #1910 dnia: Październik 04, 2018, 09:08:15 pm »
Nie znam komiksu, ale poszperałem trochę i wydaje mi się, że w tytule nie ma nic diabelskiego. "Rarebit fiend" to chyba będzie obżartuch ukierunkowany na rodzaj grzanek z serem, raczej ciężkostrawnych, więc łasuch Lucasa by tutaj pasował. Nasunęło mi się "Sen grzankożercy (tostożercy?)", choć może z uwagi na ciężkostrawność, bardziej pasowałby "koszmar"? Jak to wypada w połączeniu z fabułą?
Albo coś (sen/sennik/koszmar) z "podjadaczem/podgryzaczem/łakomczuchem"? "Łasuch" jest ok, tylko mi się od razu skojarzył z "Łasuchem" Lemire'a.

Deg

• Gość
« Odpowiedź #1911 dnia: Październik 04, 2018, 10:01:40 pm »
Fabuła nie ma ciągłości i jednego konkretnego bohatera. Jedynym wspólnym mianownikiem jest wybudzenie "character of day" ze snu i jego marudzenie, że nie powinien jeść rarebit.
Czyli dobrze kombinowałem z tym trawieniem :wink: W takim razie chodzi o bohatera, który nie może się powstrzymać od zjedzenia przed snem ciężkiej (choć niewątpliwie smacznej) potrawy, w związku z czym dręczą go dziwne sny? Grzankożerca, łasuch czy podjadacz jednak nie oddają tego tytułu, ale nie kojarzę żadnej rodzimej potrawy, która byłaby u nas postrzegana jako jednoznaczny powód takiej sennej niestrawności...
Może "Sen (sny) łakomczucha"?

Offline Szekak

« Odpowiedź #1912 dnia: Październik 04, 2018, 10:03:57 pm »
Sennik łasucha brzmi super i całkiem trafnie oddaje o co chodzi.

Offline Lesiok

« Odpowiedź #1913 dnia: Październik 04, 2018, 10:13:45 pm »
Paczka dotarła. Oba komiksy wyglądają świetnie. Teraz tylko znaleźć czas na lekturę :biggrin:
Co do  "Dream of ..." też jestem za pozostawieniem koloru na stronach.

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #1914 dnia: Październik 04, 2018, 10:23:09 pm »
"Łasuch" jest ok, tylko mi się od razu skojarzył z "Łasuchem" Lemire'a.

To może "Sennik obżarciucha"?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mibartek

« Odpowiedź #1915 dnia: Październik 05, 2018, 07:22:37 am »
Jakbyście przetłumaczyli tytuł "Dream of The Rarebit Fiend"?

ode mnie "Senna zmora głodomora"  :biggrin:

Offline kas1

« Odpowiedź #1916 dnia: Październik 05, 2018, 07:24:27 am »
Dobre :)

Online Michaś P.

« Odpowiedź #1917 dnia: Październik 05, 2018, 07:31:54 am »
Myślałem o "Snach łakomczucha", ale tytuł "Senna zmora głodomora" brzmi świetnie, rymuje się i dobrze oddaje sens komiksu - jestem ZA.

Obecnie szukam jeszcze dwóch tłumaczy. Dwóch już jest, potrzeba jeszcze dwóch, dla każdego po ok. 50 stron komiksu (w tym wliczam dla jednego artykuł z Wikipedii).

Prace nad "Senną zmorą głodomora" potrwają dwa lata. W tym czasie będę zbierać materiały dla drugiego tomu "Bustera Browna"). Na razie mam 9 plansz. Może w te dwa lata uda się dozbierać choćby do 160?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 07:49:55 am wysłana przez Michaś P. »

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1918 dnia: Październik 05, 2018, 07:38:15 am »

ode mnie "Senna zmora głodomora"  :biggrin:

Świetne

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #1919 dnia: Październik 05, 2018, 07:38:58 am »
Doskonały pomysł na tytuł!