Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 359320 razy)

Offline mibartek

Odp: „Krakers” - „Senna zmora głodomora" ("Dream of the Rarebit Fiends") Winsor McCay
« Odpowiedź #1920 dnia: Październik 09, 2018, 06:41:24 am »
Ja dostałem paczkę w piątek już. Przyszła normalnie.
Ale przyznam, że inna paczka w ruchu szła dłużej. I też słyszałem niestety o problemach sieci.
Ja tak jak pisałem wcześniej - jako pierwsze wziąłem do przeczytania "Kłaczki", Buster będzie potem. Wydanie tak jak poprzednicy pisali - super w obu przypadkach. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla mnie był papier w Kłaczkach. Umknęło mi, że nie będzie na kredzie - ale do tego komiksu właśnie bardziej pasuje matowy papier. Historyjki też bardzo fajne - bałem się, że po Garfieldzie/Calvinie/Fistaszkach kolejna seria tego typu mnie już będzie nudzić, ale nic z tych rzeczy ;)

Offline pawlis

Odp: „Krakers” - „Senna zmora głodomora" ("Dream of the Rarebit Fiends") Winsor McCay
« Odpowiedź #1921 dnia: Październik 09, 2018, 11:06:47 am »
Więc nie tylko ja czekałem na paczuchę. Ja tam się upomniałem się telefonicznie, że minęly 4 dni, a paczka nie doszła. Kolsuntant zadeklarował kontakt z działem logistycznym i już w poniedziałek (w piątek dzwoniłem) paczucha poszła już normalnie. I tak o to dzisiaj Buster Brown zadomowił się pod moją strzechę  :biggrin:

Offline vision2001

« Odpowiedź #1922 dnia: Październik 09, 2018, 11:54:08 am »
Dziś dostałem info, że paczka czeka na mnie w kiosku. :) Dzięki Michaś i powodzenia w znalezieniu kolejnych tłumaczy.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline graves

« Odpowiedź #1923 dnia: Październik 09, 2018, 04:37:01 pm »
Właśnie odebrałem.
Komiks jest w całości, bez żadnych widocznych uszkodzeń. Świetnie zapakowany.
Na razie tyle co jestem w stanie napisać :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Takesh

« Odpowiedź #1924 dnia: Październik 09, 2018, 07:03:49 pm »
Komiks dzisiaj odebrałem. Piękne wydanie jak zawsze u Michasia. Teraz leży w kolejce do czytania.

Niestety mam egzemplarz z wadą. Otóż nie jest on w calości w kolorze, część plansz jest czarno-biała.  Pewnie w drukarni coś się stało.  Muszę nabyć dobry egzemplarz a ten jutro wrzucę na alledrogo od 200pln. Chętni? 😉
ajf is brutal, ful of zasadzkas end samtajms daje w doope

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #1925 dnia: Październik 09, 2018, 10:40:19 pm »
Żartujesz z tymi kolorami, czy tak na poważnie?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 07:28:42 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Takesh

« Odpowiedź #1926 dnia: Październik 10, 2018, 08:29:24 am »
Dlatego było 😉
ajf is brutal, ful of zasadzkas end samtajms daje w doope

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #1927 dnia: Październik 10, 2018, 12:04:26 pm »
Z tego co widzę, komiksy dotarły lub są w stanie doręczenia (awizo) dla ok. 70% zamawiających. Do ok. 30% wciąż idą.

Offline roble

Odp: „Krakers” - "Dream of the Rarebit Fiends" - komiks Winsora McCaya
« Odpowiedź #1928 dnia: Październik 10, 2018, 03:41:35 pm »
Oba albumy w stanie mint, A miałem obawy bo karton wyglądał na zmęczony A styropian się mi sypal ze środka wręcz, po otwarciu tej paczki.. :smile: pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 07:18:04 pm wysłana przez roble »

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #1929 dnia: Październik 10, 2018, 06:47:29 pm »
Musieli mocno tym rzucać. Ale po to jest styropian by wziął na siebie najcięższe ciosy.

Deg

• Gość
« Odpowiedź #1930 dnia: Październik 10, 2018, 08:04:37 pm »
Dziś odebrałem. Komiksy całe, ale styropian mocno oberwał... czyli przydał się :smile:

Offline mibartek

« Odpowiedź #1931 dnia: Październik 11, 2018, 08:54:19 am »
U mnie podobnie. Ogólnie patent z narożnikami powinien każdy sklep stosować. Mi Alita od JPF twarda przyszła właśnie poobijana na narożnikach - jakby pakowali jak Michaś to nie byłoby problemu ;)

Offline pawlis

« Odpowiedź #1932 dnia: Październik 11, 2018, 08:50:30 pm »
Żartujesz z tymi kolorami, czy tak na poważnie?

A propo tych kolorów - czy w przypadku tych pasków, gdzie akwalerowe kolory zostały położone tylko częściowo - nie korciło cię, by jednak całe je pokolorować? Czy zapadła decyzja, by nie ingerować w dzieło twórcy?

PS. Skończyłem czytać komiks. Nemo bardziej mi się podobał, ale Buster też jest spoko, ma sporo zabawnych momentów i cieszę się z zakupu (mimo zastoju mój egzemplarz dotarł do mnie w stanie nienaruszonym). Jestem otwarty na potencjalny drugi tom Bustera Browna (może w przyszłości inne klasyki z początków komiksu?).
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 08:55:47 pm wysłana przez pawlis »

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #1933 dnia: Październik 12, 2018, 07:18:48 am »
Zastanawiałem się nad pokolorowaniem stron czarno-białych, ale mocno wydłużyłoby to czas wydania komiksu, może nawet o rok i musiałbym znaleźć kogoś, kto by się tego podjął. A to było - nie było - aż 50 stron.
W akwarelki nie chciałem ingerować, ale podkręciłem kolory, by pożółkły papier stał się bardziej żółty, co z dodanymi białymi ramkami i dymkami chyba dobrze wygląda.
Myślałem też nad dodaniem żółtego tła do czarno-białych stron, ale ostatecznie się z tego pomysłu wycofałem, bo opóźniłoby wydanie komiksu o miesiąc (bo dymki i ramki zrobiłbym białe, a nie całe plansze).
Ostatecznie wyszło jak wyszło. Najwięcej zabawy miałem z ustalaniem dat plansz, bo do wielu nie było przypisanej żadnej daty. Z kolei dla "Sennej zmory głodomora" mam nawet za dużo danych i każdą planszę opisaną, np. odcinek 770 opisano tak:
770
A man is pestered by little insect-like cars.
Format: strip
San Francisco Examiner 1912, May 1
O’Sullivan 1976, cat. raisonné: missing
Compare episode #415, where traffic is airborne at a busy New York intersection.

Offline Michaś P.

« Odpowiedź #1934 dnia: Październik 12, 2018, 04:35:15 pm »
Trzy nadesłane mailowo opinie czytelników o wydanych komiksach:

przesyłka doszła w poniedziałek i wszystko jest w najlepszym porządku. Kłaczki już z przyjemnością przeczytane - więcej takich niespodzianek poza klasykami.

Wczoraj odebrałem komiks ["Kłaczki"]. Bardzo podoba mi się to wydanie. Sztywna i kolorowa okładka ładnie się prezentuje. Jakość druku, klejenie i szycie na wysokim poziomie. Fajnym pomyslem było dodanie praktycznej zakładki :smile: Z komiksu jestem zadowolony - kawał dobrej roboty! Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

Michał, znów wydałeś zacną rzecz. BRAWA. A nie myślałeś o Yellow Kid?

Myślałem, ale musiałbym zdobyć skądś odpowiednio dobrej jakości materiał. Zawsze można też połączyć go np. z drugim tomem "Bustera Browna" (jeśli wyjdzie - na razie zbieram materiały).

Do wyczerpania nakładów pozostało 5 sztuk "Kłaczków" i 12 sztuk "Bustera Browna".Poszukuję jeszcze 2 tłumaczy do komiksu "Senna zmora głodomora". Dla jednego 50 stron komiksu, dla drugiego artykuł z Wikipedii i ok. 45-46 stron komiksu.