trawa

Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2011, 09:02:25 am »
Cieszcie się z tego co daje wam życie, a nie wiecznie marudźcie i narzekajcie... Jak komuś się nie podoba, że w "Krakersie" będzie taka atrakcja, może nie kupować. Przymusu nie ma.

Napisałem, że ja osobiście wolałbym, dokładnie z tych powodów, o których pisał Julek. Ty wyjaśniłeś pokrótce dlaczego zdecydowałeś inaczej (czy też Surżenko zdecydował) i jest ok. Natomiast pisząc o marudzeniu i narzekaniu, odbierasz mi prawo do wyrażenia własnego zdania. Mimo to i tak Krakresa kupię.  :smile:

Offline Nawimar

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2011, 10:08:09 am »
Stopień powichrowania i nieprzewidywalności naszego skromnego rynku jest tak znaczny, że dawno już się pogubiłem w tym co tak naprawdę preferują polscy czytelnicy. Albumy chyba też już nie są bezpieczne. Dlatego nie zdziwię się, gdy za jakiś czas doczekamy się okazjonalnych edycji "KKK" czy "Produktu" (tudzież zupełnie nowych magazynów) na podobnej zasadzie jak oczekiwany "Krakers".

Offline wilk

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2011, 10:34:37 am »
Jak sądzę Kokoszowi nie chodziło o żaden dorabianie ideologii do decyzji włączenia do magazynu komiksowego albumu w całości, ale o względy praktyczne.To normalne, że magazyn zbiera krótsze historie lub fragmenty większych całości - jaki jest sens umieszczania w nim całego albumu, skoro można go wydać osobno?


A czy przypadkiem np. Heavy Metal nie praktykuje publikowania całego jednego komiksu (obok szortów czy fragmentów innych komiksów) w jednym numerze magazynu?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2011, 11:40:21 am »
Gildia i we wrześniu zamieszczała info o tym projekcie, tylko Ty nieuważnie nas czytasz :)

http://www.komiks.gildia.pl/news/2011/09/trwaja-prace-nad-jubileuszowym-krakersem
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

ramirez82

  • Gość
Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 15, 2011, 12:35:46 pm »
Chciałbym by wyszedł offset, ale nie wiem czy uda się tyle zamówień zebrać (300).

No przydałby się ten offset...

Offline Julek_

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2011, 05:58:06 pm »
Jak zatem rozumiem nie będzie "Krakersa" w wolnej sprzedaży, innej niż u wydawcy czy tak?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 16, 2011, 10:28:01 pm »
Jak zatem rozumiem nie będzie "Krakersa" w wolnej sprzedaży, innej niż u wydawcy czy tak?
Niekoniecznie. Jeżeli jakiś sklep zdecyduje się zakupić ileś egzemplarzy to przecież może je wstawić u siebie do sprzedaży, prawda?
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 17, 2011, 09:44:56 am »
(jej wartość rynkowa wynosi dzisiaj ok. 50 zł, czyli mniej niż maksymalna cena nowego "Krakersa"!).

Wartość rynkowa tego Kleksa jest kilkukrotnie większa niż te 50 złotych, ale pamiętajmy, że też dlatego iż wyszedł:
a)w nie standardowym formacie
b)w 1989 roku
c)w nakładzie 10.000

i nie zakładam, żeby pojawienie się tego komiksu w Krakersie zmniejszyło faktyczną wartość wydania z 1989 :wink:
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Julek_

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 17, 2011, 02:59:38 pm »
To ja jednak za taki wynalazek podziękuje.

Offline krakers

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 17, 2011, 03:37:36 pm »
A ja się zastanawiam czy format A5 nie zaszkodzi niektórym komiksom,chodzi mi o warstwę graficzną i zbytnie pomniejszenie plansz/kadrów.

Offline graves

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2011, 07:06:54 pm »
Cytuj
W formacie A5 Egmont drukował m.in. "Przygody Tintina" w Egmoncie i jakoś nikt nie zrzędził...

Oj, chyba nie czytałeś wszystkich wątków forum... :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kokosz

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2011, 12:09:04 pm »
Cieszcie się, że w ogóle "Krakers" się ukaże, bo wychodzi na skutek "przypadkowo zbiegu okoliczności".

No, to pojechałeś.

Obecnie ukazuje się mnóstwo komiksów, znacznie więcej, niż przeciętny czytelnik jest w stanie przeczytać (nie mówiąc o kupieniu). Nikt już nie cieszy się, że "coś" się ukazuje, pewien podstawowy poziom jest wymagany i niezbędny.

Jak ludziom za dobrze jest, to wynajdują sztuczne problemy. Pamiętam czasy, gdy ludzie z drżącymi rękoma rzucali się na nędznej jakości kserówki i cieszyli się z nich, a dzisiaj to nikogo się nie zadowoli, jeśli nie będzie full wypasu.

Masz rację, tak było. Ale to se ne wrati... dziś nikt nie będzie się rzucał na nedzne kserówki. Full wypas to pojęcie względne, ale minimum to dobrej jakości druk (w przypadku małego nakładu może być czarno-biały, bo koszta), czytelny format, prawidłowe DTP, porządna oprawa (niekoniecznie twarda - byle nie było to zszywane zszywaczem lub inna chałupniczą metodą). To nie żaden full wypas, to standart. Jeśli go nie spełniasz, to lepiej faktycznie daj sobie spokój z specjalnym, jubileuszowym wydaniem, bo tylko siara będzie.

To co, lepiej nic nie wydawać, bo "format A5 może zaszkodzić niektórym komiksom"? O formacie A4 zapomnij, nie wszyscy zarabiają kokosy, by stać ich było na kupowanie pojedynczych komiksów za 80 czy 90 zł.

A to już kwestia Twojej marży, jaką narzucisz. Druk albumu w miękkiej oprawie na cyfrze przy 180 stronach czarno-białych z kolorową okładką to 7,5 zł dla formatu A5 lub 14,20 zł dla A4.

Pisałeś, że przy formacie A5 Krakers ma kosztować 40 zł, z tego 7,50 to koszt druku, więc nie wiem, na co idzie pozostałe 32,50 - czy na honoraria dla autorów, czy może to Twoja marża. Ale według mnie w budżecie powinno się zmieścić dodatkowe 7 zł na zrobienie wiekszego formatu. Zwłaszcza, że poprzednie Krakersy właśnie taki format miały.

Offline krakers

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2011, 12:34:23 pm »
Nie chodziło mi o zrzędzenie czy marudzenie ,zastanawiałem się czy komiksy które w warstwie graficznej są naładowane szczegółami nie ucierpią na tym.I tyle.Kleks raczej dużo nie straci ,ale komiksy Romana Surżenko mogą,po przykładowych planszach widać że rysownik przykładał się do pracy.TinTin ze swoją ligne claire aż tak bardzo nie ucierpiał ,co nie zmienia faktu że i tak lepiej prezentował by się w A4 .
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2011, 01:13:27 pm wysłana przez krakers »

Offline krakers

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2011, 05:21:24 pm »

Komiksy Surżenki były robione pod format B5 a nie A4. Tu mamy niewiele mniejszy od B5 format A5. Wydruk próbny w formacie A5 robiłem na komiksie Birka pomniejszonym z A4 i wyszło przyzwoicie, więc Surżenko tym bardziej będzie wyglądał OK. Trzeba jednak pamiętać, że druk cyfrowy nie dorówna offsetowi, ale liczę, że może uda się zebrać te 300 zamówień, wtedy wyjdzie offset. Dlatego zachęcam wszystkich, by o nowym "Krakersie" powiadamiali pocztą pantoflową innych fanów komiksów.
No i ok,dzieki za wyjaśnienie.Ale teraz już pewnie bedziesz mógł powiedzieć że marudzę itp bo:
A porządne opakowanie dla wysyłki pocztą by zabezpieczyć publikację przed zgnieceniami?
A na stronie projektu widnieje :"Orientacyjna cena: od 40 do 45 zł + koszty wysyłki listem poleconym lub paczką." http://antosiewicz.ovh.org/sprzedaz.htm  To ile razy ta wysyłką będzie naliczana.?No sorry ale ja na takie rzeczy właśnie jestem uczulony tak jak Ty na marudzących.

Offline Death

Odp: "Krakers" 2012 - rysownik "Thorgala", Szarlota Pawel i Wojtek Birek w nr 38!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2011, 05:36:02 pm »

Przykładowe plansze komiksu Surżenki są w kolorze. Nie da się wydrukować tych stron w kolorze?  :neutral:
W sumie ja tylko dla tego komiksu zamówiłem Krakersa.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2011, 05:39:50 pm wysłana przez Death »

 

anything