Autor Wątek: „Krakers” - "Senna zmora głodomora" Winsora McCaya  (Przeczytany 540503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1185 dnia: Grudzień 17, 2016, 07:20:54 pm »
Mam i ja :)


DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline hans

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1186 dnia: Grudzień 18, 2016, 08:00:25 am »
Wczoraj kupiłem w Komiksiarni przy okazji kupowania prezentu dla bratanka. Nie śledziłem tego wątku i nie zdawałem sobie sprawy z tego, że nakład skończył się jeszcze przed wydrukowaniem, ale bardzo miła pani sprzedająca komiksy pomogła mi w decyzji :) Będzie jeszcze można zamawiać kolejne tomy? Do kiedy?

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1187 dnia: Grudzień 18, 2016, 08:55:43 am »
Dostałem informację od szefa Komikslandii w Warszawie, że sprzedaje komiks po 199,99 zł (prawie 200 zł) i zeszło mu już 23% zamówienia (a sporo wzięli, ale nie napiszę ile), ale to w końcu Warszawa a tam wszystko bywa droższe. Spora marża, aż mnie zszokowało, ale na ceny powyżej 99 zł nie wpływam, nie może być tylko taniej niż u mnie.

W Debeacie komiks jest po 149,99 zł na Allegro. Zostały im już tylko 3 sztuki.

Ile kosztuje w KiK w Poznaniu jeszcze nie wiem. Jeśli się dowiecie - dajcie znać.

Kolejne tomy 2 i 3 można spokojnie u mnie zamawiać. Cena na pewno będzie wyższa niż 99 zł, bo wydawca do każdej przesyłki dopłacił (oprócz Paczek w Ruchu i tych z superpakowaniem), bo komiks ważył więcej niż wyliczyłem wg kalkulatorów wagi papieru. Najprawdopdoobniej będzie 102-109 zł za komiks i dwie opcje wysyłki, 10 zł za Paczkę w Ruchu (do 5 kg) i 15 zł za Pocztę Polską do 1 kg i 20 zł za powyżej 2 kg (to dla osób zamawiających np. 2-3 sztuki). Ale ceny ostateczne podam później, jak już wydawca zrobi bilans zysków i strat. Ci, co zapłacili z góry - nie muszą dopłacać, mają gwarancję ceny (która nie dotyczy tylko sytuacji hiperinflacji).

Jak wyczerpią się nakłady w księgarniach będę zbierać zamówienia na dodruk. Zastanawiam się też nad wersją ekonomiczną, zwykły papier, klej, byłoby taniej o jakieś 20% (dla tych, dla których komiks w twardej oprawie był za drogi, a których zadowoli mniej wypasiona wersja.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline pokia

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1188 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:16:17 am »
Michaś, zrób 2x większy nakład, to nie będzie konieczności podnoszenia ceny, a i ty więcej zarobisz. Tylko tutaj może być kłopot z pierwszym tomem, a dokładnie brakiem jego dostępności (wiadomo, że brak jedynki odstraszy od zakupu 2 i 3).


Offline Cringer

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1189 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:50:08 am »
Jak wyczerpią się nakłady w księgarniach będę zbierać zamówienia na dodruk.
Dziwne że piszesz o dodruku w sytuacji gdy komiks jest jeszcze w księgarniach, a przez taką informację mogą przecież stracić klientów.
Zastanawiam się też nad wersją ekonomiczną, zwykły papier, klej, byłoby taniej o jakieś 20% (dla tych, dla których komiks w twardej oprawie był za drogi, a których zadowoli mniej wypasiona wersja.
idź w jakość. Klienci są zadowoleni i tego się trzymaj.

Offline Death

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1190 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:59:36 am »
Dziwne że piszesz o dodruku w sytuacji gdy komiks jest jeszcze w księgarniach, a przez taką informację mogą przecież stracić klientów.
Przecież nie zobowiązał się do tego, że nie zrobi dodruku. Jak Thorgale są jeszcze w 50 księgarniach w Polsce, a Egmont robi dodruk i nagle są wszędzie, to martwi się o to, że ci, którzy mają stracą klientów? :smile:

Wydanie tego komiksu w gorszej jakości to najgorsze co można zrobić. I tak 99% osób woli to mieć w większej jakości i dla 2 dych nie będzie chciało mieć tych plansz wydrukowanych na innym papierze, niż kreda. Przecież to już jest pomniejszone względem oryginału. Szczegóły nie będą tak dobrze widoczne na offsecie.

Dodruk jedynki kilka miesięcy przed dwójką i można dwójkę potem drukować w powiedzmy 500 egzemplarzach. To i tak mikronakład, jaki Studiu Lain schodzi w 2 tygodnie. :smile:

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1191 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:14:12 am »
@ 2rcfrt

Nie podobają mi się tak wywindowane ceny, ale w ceny droższe niż u mnie się nie wtrącam. O tym, że po wyprzedaniu egzemplarzy w księgarniach będę zbierać zamówienia na dodruk informowałem zanim jeszcze poznałem ceny detaliczne w sklepach.

Drożej to każdy może sprzedawać, jeśli uważa, że to mu zejdzie. Zapłacili - ich towar i mogą robić z nim co chcą, za wyjątkiem obniżenia ceny poniżej 99 zł (taki był warunek dla ceny hurtowej).

Jeśli będzie dodruk, to równocześnie z drukiem tomu 2 i 3, ale nakład minimum to 50 sztuk (może byc większy) i w przypadku wydania II nie będzie numerowania egzemplarzy.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 12:22:49 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline vision2001

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1192 dnia: Grudzień 18, 2016, 11:30:13 am »
Dostałem informację od szefa Komikslandii w Warszawie, że sprzedaje komiks po 199,99 zł (prawie 200 zł) i zeszło mu już 23% zamówienia (a sporo wzięli, ale nie napiszę ile), ale to w końcu Warszawa a tam wszystko bywa droższe.
Nie przesadzajmy, że w Warszawie wszystko jest droższe i że lepiej się zarabia. Faktem jest, że ceny mieszkań są znacznie wyższe niż w innych częściach Polski, ale jednak tu cena gruntów jest inna (wyższa), a i deweloperzy chcą trochę więcej zarobić. Z pracą jest na pewno łatwiej, ale w mniejszych miejscowościach można zarobić tyle samo jak i niejednokrotnie więcej. Wiele prawy wywędrowało poza stolicę nie z powodu kosztów pracowniczych, ale z powodu kosztów obsługi (wynajęcie biura, itd). Co do pozostałych kosztów to Warszawa ma tanią komunikację miejską (w porównaniu do innych miast, gdzie moja kuzynka w Toruniu płaciła na jedną linię tramwajową więcej niż ja w Warszawie za bilet na wszystko). Markety i sklepy osiedlowe wcale nie mają wyższych cen niż w innych częściach kraju, itd. Można by wyliczać przez godzinę.


Tyle o powyższym.


Ludzie są w stanie dać za produkt więcej (a sprzedawcy na tym korzystają), gdy wiedzą, że dobro jest na wyczerpaniu, jest dobrem luksusowym, itd. Taka sytuacja była z pierwszym Slaine'm oraz pierwszym Dreddem od Studia Lain, taka sytuacja jest teraz z Małym Nemo. Ale jak widać dodruki od Studia Lain w Gildii jeszcze zalegają (drugi rzut ABC Warriors też jeszcze jest dostępne).


Michał - zastanów się nad dodrukiem. Zacznij zbierać zamówienia. Widzisz, że jednak ludzie zaczynają pożądać towaru od Ciebie, więc warto wyjść naprzeciw oczekiwaniom :smile: Rób kalkulację i mam nadzieję, że wyjdzie dobrze, a #1 znów ujrzy światło dzienne :wink: i może wreszcie z Gildią się porozumiesz w tym temacie? Za co 3mam kciuki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 11:44:57 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1193 dnia: Grudzień 18, 2016, 12:14:34 pm »
Porozumienie z Gildią zależy od samej Gildii. Ja jestem otwarty i zawsze daję wszystkim szansę na poprawę relacji, ale tylko jedną. Inicjatywa musi wyjść ze strony Gildii.

Jeśli chodzi o zbieranie zamówień na dodruki wcześniej, będę musiał to rozważyć z wydawcą i określić, na jakich warunkach. Tak czy siak zamówienia na dodruk będą zbierane, ale nie wiem od kiedy. Najwcześniej od 1 stycznia, bo teraz wydawca musi zrobić bilans - nowe zamówienia z wpłatami mogłyby zrobić zamieszanie na koniec roku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 12:20:53 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Itachi

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1194 dnia: Grudzień 18, 2016, 03:05:36 pm »
Uważam, że zdecydowanie za wcześnie jest pisać i dyskutować o dodruku. Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że teraz ludzie płacą za Małego Nemo po 200 zł, pewnie na allegro będzie chodził jeszcze drożej. Zawsze w takim wypadkach wspominam o ekskluzywności i wyjątkowości danego wydania. Część osób zamówiła tom pierwszy właśnie z takiego powodu, było jasne od początku, że będzie to biały kruk. Jak widać na przykładzie Studia Lain dodruki nie zawsze dają pozytywny efekt. Król jest już od dłuższego czasu ponownie dostępny, a wyprzedaje się bardzo powoli w stosunku do innych premierowych twardo okładkowych wydań Studia Lain. Wydawca rozsądnie do tego podchodzi, będzie bilans będzie jasność. W maju dodruk może wyjść wraz z tomem drugim, ale zbytnio bym nie szalał i skorzystał wyłącznie z opcji przedpłaty. Już kilka razy dzieliłem się tym spostrzeżeniem, nie jestem do końca przekonany co spowodowało sukces Studia Lain, dobór ich oferty, innowacyjność oferty na rynku czy jasna deklaracja na początku, że nakłady będą niskie co powoduje, że zmienia się priorytet na liście zakupów u klientów.

Offline Itachi

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1195 dnia: Grudzień 18, 2016, 03:44:45 pm »
Na razie jesteś jedynym, który tak uważa. Na rynku jest miejsce na różnego rodzaju wydania, od Star Wars Magazyn po kolekcje komiksowe i obszerniejsze wydania. Nie wiem w czym masz problem.

mgnesium

  • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1196 dnia: Grudzień 18, 2016, 03:45:51 pm »
wybacz 2rcrft, ale Twoje ostatnie posty w tym wątku da się odczytać tylko jako "ja, mnie, mi, dla mnie".

Offline Michaś P.

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1197 dnia: Grudzień 18, 2016, 03:50:02 pm »
Jeśli będą dodruki, to nie w ciemno, ale po zamówieniach i przedpłatach. Na takiej samej zasadzie, jak druk tomu 1 (zamówienia - przedpłata, wydruk i wysyłka). Uważam, że komiksy powinny być jak najtańsze, aby każdy mógł sobie na nie pozwolić.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Death

Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1198 dnia: Grudzień 18, 2016, 04:00:51 pm »
Ja to bym w ogóle chciał, żeby te wszystkie Chew, Fatale, Lazarusy i Sagi wychodziły tak jak Star Wars, że 6 zeszytów za 20 zł w kioskach i salonikach. Bardzo fajne czytadła, drugi raz tego wchłaniał nie będę, po zakończeniu tych pojawi się 50 kolejnych serii tego typu na rynku, więc nawet nie miałbym kiedy powtarzać, a papier jest śliski, jest grzbiecik i fajna cena. :smile:

Ale ten Nemo, to klasyka komiksu z 1905 roku. Ten komiks ma 111 lat. Bajeczne plansze, ziarniste kolory i wyobraźnia autora. Tutaj jak najbardziej HC, kreda i czerwona tasiemka się należą. Już kij z tym HC i tasiemką, ale wydrukowanie tego na gorszym papierze, kiedy to już jest pomniejszone i cud, że na tej kredzie widać te szczegóły, to byłoby zabicie tego komiksu. Ja tego nie widzę na offsecie. Trochę bardziej chropowaty papier i co mniejsze kadry będą już zbyt nieczytelne. Bo niektóre są naprawdę malutkie.

A Itachi ma oczywiście rację z tym Lain. Sam kupiłem Heavy Metal Dredd, bo sobie pomyślałem, że chciałbym to przeczytać, a zaraz już nie będzie. Ale przecież tu się nie rozchodzi o jakieś duże nakłady, tylko właśnie żeby było te 500 sztuk tak jak jest w Lain. Bo nawet takiego poziomu nakładu Nemo nie osiągnął jak te komiksy z Lain, które właśnie mają mały i się szybko wyprzedają. Jest tego Nemo przynajmniej 200 sztuk? :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: „Krakers” i „Mały Nemo w Krainie Snów”
« Odpowiedź #1199 dnia: Grudzień 18, 2016, 04:48:29 pm »
Sam mam i ten komiks na to zasługuje gdyby był wybór na wersję droższą w lepszym czyli obecnym wydaniu. Moim celem było zwrócenie uwagi na dostępność i nakład, czy wszyscy tutaj chcą by był niski?

przed precedensem ze slainem pewnie miałbym takie podejście jak Ty, ale jak zwrócił uwagę itachi, głosy o dodruk "króla" wydawały się liczne i głośne, a jak ostatecznie poszło ze sprzedażą każdy widzi.

dalej - założmy że wychodzi dodruk "budżetowy" (chociaż mity o wykładniczym wzroście kosztów w przypadku zmiany standardu wydania były już rozbijane na forum, także przez osoby pracujące w ogólnie pojętym przemyślę wydawniczym) - czy od teraz wydawca ma wypuszczać po dwie wersje dla każdego następnego tomu?

 

anything