trawa

Autor Wątek: Fair Play, Splity i tak dalej  (Przeczytany 26191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Undermine

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2011, 01:24:24 pm »
Ale jest zapis, że w dowolnym momencie można wziąć 10:10... A przynajmniej kojarzę taki zapis na turniejach.


Offline afruniu

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2011, 01:28:31 pm »
heh, a mi wtedy zabrakło 2 DP, żeby być 2...a biorąc pod uwagę co zazwyczaj IG robi z DE... :wink:
co do Areny to słyszałem, że chłopaki się dogadali.
paradoksalnie okazuje się, że najlepiej na Skarka trafić w 5 bitwie na stole nr 1  :wink:
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Vladdi

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2011, 01:31:27 pm »
A jak dla mnie to istawianie wyniku turnieju.

Owszem, ale co zamierzasz w zwiazku z tym zrobic? Dwoch graczy nie chce ryzykowac gry, woli wziasc 10/10, stoja w rogach stolu i mowią na zmiane "twoja tura". Mozna tak? Mozna. Nie podoba sie? To zdabadz w 4 poprzednich grach tyle pkt, by czuli oddech za plecami. O ile ustalą to na poczatku gry, dlugo zanim padną jakiekolwiek rozstrzygniecia na innych stolach, oprocz ewentualnego niesmaku, niewiele mozna na to poradzic.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline metalfan

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 11, 2011, 01:34:08 pm »
Sumienie, uczciwość i dobra zabawa (bo przecież o to chodzi w tym hobby :lol: ) to za mało najwyraźniej.

Właśnie to co pisze Afro: 2 punkty mniej miał, ale po takiej ustawce mógł sobie co najwyżej pochuchać w próżnię a nie na czyjeś plecy.

@Nazroth: Stąd sugestia, że lepiej coś z tym punktem zrobić z powodu ewentualnych ewentualności :wink:
SW / GK / BA

Offline Nazroth

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2011, 01:34:48 pm »
Cytuj
A przede wszystkim nie powinno być opcji pt. 2 graczy w ostatniej bitwie na pierwszym stole umawia się na remis albo 'rozgrywa' bitwę w ciągu 30 minut na remis co wg mnie jest dymaniem całej czołówki turniejowej i niszczy uczciwą rywalizację.

Dziwię się, że tak uważasz - 'split' występuje na całym świecie, we wszystkich poważnych systemach turniejowych, podobnie jak 'drop'. Wiem, że jako grupa graczy (40k) uważamy się za panów świata i najbardziej rozwiniętą cywilizację 'graczy'... niemniej jednak jesteśmy sto lat świetlnych za MTG, czy innymi systemami operującymi właśnie wokoło gry turniejowej. Z uwagi, że sam uczestniczyłem w 'splicie' ze Skarkozordem na ostatniej Arenie - mogę zostać źle odebrany, mimo to sumienie mnie w tej kwestii nie gryzie. Kilkadziesiąt razy w życiu byłem świadkiem splitów na wielu turniejach, w wielu grach.

Cytuj
ze swojej strony uważam, że osób uczciwych na turniejach jest zdecydowana większość i problem może być marginalny albo nieistniejący

A to już głupie rozumowanie. Po co tworzyć prawo zabraniające pedofilii, skoro problem jest marginalny... większość z ludzi ma normalne poglądy na te sprawy... LOL :smile: Panolku, przecież na tej zasadzie prawo było by na dziś dzień umowne i nie respektowane:)

Zasady należy tworzyć na przyszłość, na zapas i w obawie - nie po fakcie, kiedy już wszystko leży rozwalone.

Cytuj
Sumienie, uczciwość i dobra zabawa (bo przecież o to chodzi w tym hobby :lol: ) to za mało najwyraźniej.
Piszesz w dobrych intencjach, niestety w naiwny sposób odbierasz to o czym piszesz. Zło czyha wszędzie... a tak na poważnie rozumiem to o co Ci chodzi, szanuję tą opinię. Po prostu trzeba na te sprawy spojrzeć trochę trzeźwiej.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2011, 01:41:33 pm »
Dziwię się, że tak uważasz - 'split' występuje na całym świecie, we wszystkich poważnych systemach turniejowych, podobnie jak 'drop'. Wiem, że jako grupa graczy (40k) uważamy się za panów świata i najbardziej rozwiniętą cywilizację 'graczy'... niemniej jednak jesteśmy sto lat świetlnych za MTG, czy innymi systemami operującymi właśnie wokoło gry turniejowej. Z uwagi, że sam uczestniczyłem w 'splicie' ze Skarkozordem na ostatniej Arenie - mogę zostać źle odebrany, mimo to sumienie mnie w tej kwestii nie gryzie. Kilkadziesiąt razy w życiu byłem świadkiem splitów na wielu turniejach, w wielu grach.

Jako koordynator poruszę ten temat i pokaże że coś takiego normalnie funkcjonuje na turniejach w innych systemach. Trzeba rozróżnić split i perfidne ustawienie wyniku. Bo to jednak dwie różne sprawy :P

Offline Nazroth

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2011, 01:46:18 pm »
Dokładnie Inkq - mi też o to chodziło. Zresztą sam wiesz, że na Arenie nie ustawialiśmy się na punkty tylko 10:10, co więcej nie miałem pojęcia, czy ktoś mnie nie prześcignie, była nawet opcja, że wypadnę z top3 i zaakceptowałem to, kierowały mną zupełnie inne intencje - Skark zapierdzielał z Warszawy po punkty ligowe, które mi latają obok grzyba, co więcej facet bądź co bądź na miejsce w repce zasługuje za skilla. Jak już pisałem - moje 'osiągi' w tej materii mi latają. Ja na arenę przyszedłem po Wasze anusy i Lesiu poczęstował mnie swoim już w pierwszej bitwie:) Nawet nie wiecie, jakie to było demotywujące:P haha
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Raca

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2011, 02:00:55 pm »
A mi sie cos wydaje ze split jako taki byl w magicu nielegalny czyli branie remisu zeby sie nagrodami podzielic tylko sedziowie nie reagowali
Chociaz juz dawno nie gram moze cos sie zmienilo
I byl jednym z powodow dlaczego przestalem w magica grac bo robilo sie z tego zbieranie nagrod a nie granie
Mnie wpienia branie remisow (no chyba ze faktycznie jest ku temu powod, zdarza sie).
Inna sprawa ze nie mozna nikogo zmusic do gry, jak dwoch gosci stanie w przecinych stronach stolow i bedzie sie przed soba chowac to co im zrobic :/

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2011, 02:05:55 pm »
Inna sprawa ze nie mozna nikogo zmusic do gry, jak dwoch gosci stanie w przecinych stronach stolow i bedzie sie przed soba chowac to co im zrobic :/

No to może by to usankcjonować, bo czym innym jest sytuacja w której dwóch lkolesi nie umawia się na wynik tylko bierze goły remis i zgłasza go sędziemu a czym innym jest sytuacja w której panowie kalkulują wynik potem grając coś bliższego lub coś dalszego i przynoszą kalkulacje :/

Pierwszy przypadek nie jest oszustwem tylko elementem gry turniejowe (niestety!). Drugi, natomiast, jest chamstwem i perfidią. Co by nie mówić wzięcie splita na wysokim stole bardzo często jest ryzykiem, ale skalkulowanym.

Edit: Co więcej wzięcie splita w ciągu 15 minut od startu rundy eliminuje całkowicie element przywidywania wyniku na innych stołach.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2011, 02:09:05 pm wysłana przez Inkq »

Offline pajak

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 11, 2011, 02:09:45 pm »
Nie ma jak z tym walczyć bo rzeczywiście można stanąć w rogu i uśmiechać się do przeciwnika... ale dla mnie to kompletna lipa i żałosne posunięcie..

Zawsze byłem przeciwny takiemu postępowaniu i nigdy nie zrobiłem czegoś takiego - to jest po prostu nie fair w stosunku do pozostałych graczy..

tyle mojego w temacie
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline Raca

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 11, 2011, 02:12:09 pm »
Inqi i jak niby "usankcjonowanie" splita ma ci pomoc w uniknieciu sytuacji ze dwoch gosci umowi sie na wynik
Co jak bedzie usankcjonowany split to dwoch gosci nie moze sie umowic na 15 i zagrac na 15 - jak im to udowodnisz?
Jak dla mnie oba zagrania sa tak samo slabe, problem jest z ich udowodnieniem

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 11, 2011, 02:16:36 pm »
Nie ma jak z tym walczyć bo rzeczywiście można stanąć w rogu i uśmiechać się do przeciwnika... ale dla mnie to kompletna lipa i żałosne posunięcie..

Zawsze byłem przeciwny takiemu postępowaniu i nigdy nie zrobiłem czegoś takiego - to jest po prostu nie fair w stosunku do pozostałych graczy..

Jasne Pająk, zgadzam się.

Cytuj
tyle mojego w temacie

Tyle tylko że to nie może być tyle twojego, bo problem to już nie jest jeden turniej. Podejrzewam że statystycznie problem występuje na co drugim dużym turnieju: albo na najwyższym stole albo na stołach niższych z powodów losowych. A my jako liga musimy w końcu zająć stanowisko.

@Raca to chodzi o to że jeśli będzie takie rozwiązanie "legalne" to ludzie jednak zdecydują się na "legala" niż na ustawienie wyniku.

Co do udowodnienia to niektóre sprawy są dowodzone.

Offline Raca

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 11, 2011, 02:24:58 pm »
To czemu nikt ich nie dowodzi, z tego co wiem ustawianie wynikow jest zabronione w regulaminie ligi?

Offline Nazroth

Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 11, 2011, 02:27:34 pm »
Wystarczy wyeliminować informowanie graczy o ilości punktów. Tylko to co wyświetlane jest w paringach i basta. Dzięki temu nie będzie możliwości ustawiania wyniku. Do tego nie wyświetlać punktów za modelarkę, test wiedzy - z automatu margines 'błędu' będzie tak szeroki, że nikt nie wyliczy na ile ma się ustawić. Zostawcie tylko split 10/10 - uczciwy split, jak w wielu systemach i mamy dobre rozwiązanie.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Fair Play, Spleaty i tak dalej
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 11, 2011, 02:28:54 pm »
To czemu nikt ich nie dowodzi, z tego co wiem ustawianie wynikow jest zabronione w regulaminie ligi?

A co było z Emerytem i Cebulem?

 

anything