Autor Wątek: Galeria najlepszych tekstów  (Przeczytany 36785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 08, 2003, 09:38:16 am »
Cytuj
Chodzilo mi tylko o to ze ten tekst jest prymitywny. i wcale nie musze sluchac KAta zeby tak stwierdzic. jestem pewien ze ktos kto pisze takie grafomanskie, belkotliwe teksty robi taka sama muzyke. smieszne jest to ze mi sie tez skojarzylo z artrosis.


Niestety się mylisz, do tekstów Kata (niektorych) miałem zastrzezenia i niekoniecznie mi się to podobało, ale co jak co do muzyki Kata moim zdaniem nie można się przypieprzać, moim zdaniem jest bardzo dobra i bije na głowe wiele "ambitnych" zespolow metalowych.

Cytuj
Cytat:
Spostrzegawczy jestes  

dzieki,w odpowiedzi chyba powinienem wspomniec o twojej wyjatkowo skomplikowanej osobowosci ale nie mam ochoty ,a poza tym chyba to juz kazdy zauwazyl

Tak twoja megalomanie i "otwarcie na muzyke" kazdy forum też, juz o chamstwie nie wspomne

Offline Clayman_

Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 08, 2003, 11:45:45 am »
Cytuj
Niestety się mylisz,

jesli mowisz komus ze sie myli to wypadalo by zaraz po tym podac jakies sensowne argumenty

Cytuj
do tekstów Kata (niektorych) miałem zastrzezenia i niekoniecznie mi się to podobało, ale co jak co do muzyki Kata moim zdaniem nie można się przypieprzać

no ale chyba rozmowa dotyczy tekstow,prawda?

Cytuj
Tak twoja megalomanie i "otwarcie na muzyke" kazdy forum też, juz o chamstwie nie wspomne

raany,znowu,czy ty nie potrafisz prowadzic normalnej rozmowy bez prob analizowania mojej osobowosci?
oczywiscie wiem ze nie,bo swoje poglady potrafisz tylko poprzec "argumentami" w stylu:"lubie" lub "podoba mi sie" ale moglbys chociaz poudawac od czasu do czasu ze jest innaczej

btw:gratuluje przyswojenia sobie slowa "megalomania",jak widzisz mozna sie z rozmow ze mna jednak czegos nauczyc
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 08, 2003, 08:32:41 pm »
Cytuj
no ale chyba rozmowa dotyczy tekstow,prawda?


Tak o czym zapomnial pan Rejmond, a ja mu zripostowalem, nie zdążyłes zauważyć???

Cytuj
raany,znowu,czy ty nie potrafisz prowadzic normalnej rozmowy bez prob analizowania mojej osobowosci?


Nie lubie megalomanów i ludzi, którzy okreslaja coś co im sie nie podoba mianem gówna, zamiast powiedziec ze nie lubie bo to dwie rozne rzeczy

Cytuj
jesli mowisz komus ze sie myli to wypadalo by zaraz po tym podac jakies sensowne argumenty


1. TO mylisz sie bylo do tego, zarzutu ze muzykę Kat też musi miec beznadziejna jesli teksty ma cytuje "grafomanskie", nei czyta sie tylko miedzy wierszami. I nie uważam tekstów Kata za grafomańskie. Ale zdązyłem sie przyzwyczaic, teksty polskie o czymkolwiek ambitniejszym zazwyczaj rozsmieszaja ludzi sama wymowa, nie raz smiano sie z tekstów chociazby Turbo, racaj rpzeciez łatwo jest napisac piosenke w jezyku angiellskim, zeby nikt nie rozumial o czym jest tekst. Wiadomo co w ojczystym jezyku jest zazwyczaj inaczej przyswajane, kazdy jezyk ma swoje metafory, które rzadko mozna zrozumiec nie będać rodowitym jego "uzywaczem". Czasami teksty Kata mnie denerwuja swoim "satanizmem", ale znajda sie tam perełki. Zreszta po co sie z wami klucic, skoro wy z definicji nie lubicie nic???. FINITO

Offline Clayman_

Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 09, 2003, 01:36:56 am »
Cytuj
Tak o czym zapomnial pan Rejmond, a ja mu zripostowalem, nie zdążyłes zauważyć???

nie rozumiem po prostu czemu drazysz temat muzyki zamiast go zakonczyc
Cytuj
Nie lubie megalomanów i ludzi, którzy okreslaja coś co im sie nie podoba mianem gówna, zamiast powiedziec ze nie lubie bo to dwie rozne rzeczy

rzeczy ktore nie lubie okreslam mianem "gowna",dla mnie jest to jedna i ta sama rzecz

Cytuj
1. TO mylisz sie bylo do tego, zarzutu ze muzykę Kat też musi miec beznadziejna jesli teksty ma cytuje "grafomanskie", nei czyta sie tylko miedzy wierszami.

 w takim razie nastepnym razem cytyj TYLKO odpowiednie fragmenty bo z twojej wypowiedzi rownie dobrze moze wynikac ze nie zgadzasz sie z tym ze raymondowi teksty kata skojarzyly sie artrosis

Cytuj
Ale zdązyłem sie przyzwyczaic, teksty polskie o czymkolwiek ambitniejszym zazwyczaj rozsmieszaja ludzi sama wymowa,

moglbys wrzucic jaik ambitniejszy tekst kata?

Cytuj
nie raz smiano sie z tekstów chociazby Turbo

albo jakis ambitny tekst turbo?
Cytuj
. Zreszta po co sie z wami klucic, skoro wy z definicji nie lubicie nic???.

???
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 09, 2003, 09:41:58 am »
Cytuj
nie rozumiem po prostu czemu drazysz temat muzyki zamiast go zakonczyc


Nie draze tlyko odpowiadam na zarzut, ech...

Cytuj
moglbys wrzucic jaik ambitniejszy tekst kata?

Cytuj
albo jakis ambitny tekst turbo?


1. Jaki był ten dzień i Dorosłe Dzieci zna kazdy, oraz

GRANICA

Jeszcze więcej niż możesz znieść,
dużo więcej niż można chcieć,
jeszcze wyżej, wyżej ponad świat,
znacznie mocniej niż bije grad.
I mocniej, mocniej, aż poczujesz już,
że ciało pali ogień, serce rani lód,
głośno krzycz by usłyszał ktoś
bo nie chcesz, ale czujesz złość.

Gdzie,
gdzie granica jest,
granica  możliwości,
ludzkiej  wytrzymałości?

Jeszcze dłużej niż żyje czas,
jeszcze silniej niż uderza wiatr,
jeszcze szybciej niż rzeki nurt,
mocniej, mocniej, aż poczujesz ból.
może teraz, gdy ostatni raz stając nagle, czując tylko strach,
skoczysz w otchłań, aby skręcić kark - zrobisz to, aby pokonać strach.


A teraz Kat:
(tobie moze sie nie spodobac)
"WIERZE"

Wierze w slowo jesli jest jak glaz. Wierze mysli jesli lgnie do slońc. Nie sercu, nie sercu. Wierze w rzeczy - one sa jak chleb. Wierze dzieciom - dzieci sa jak dom. Broń domu, broń domu. Kiedy mowie "NIE" to nie znaczy "TAK". Kiedy mowie "TAK" to nie znaczy "NIE". Kiedy pragne cie wiesz, ze mozna wziasć, kiedy mam cie dosć nie zatrzymoj mnie. Wierze magii starych dzrew i gwiazd. Wierze magii swiata zadz jak zwierz. Nie ludziom, nie ludziom. Nie nawidze tych, ktorzy sa jak szron. Nie nawidze slow, ktore groza mi. Nienawidze czci wokol swietych krow. Nienawidze was, sluchacie mnie.

"NIEWINNOSC"

Do dzikich borow ide, dzikich gor. Medzy psy. Szukam zyl zrudlanej wody, czystej krwi. W zarannej topieli drapiezny ptak wzbil sie do lotu. Wysoko. Stubarwne kwiaty liza rose - lesne lzy. Pajaczek wil swa siec ...Malenki robaczek w nia wpadl. W zarannej topieli drapiezny ptak wzbil sie do lotu. Wysoko. Tajemny zycia krag. Instynkt matki, wsciekly glod, zew krwi. Konczy sie cos. Konczy sie dzien.

Starczy czy dać coś jeszcze z bardziej poetyckim zacięciem???

Offline Earendil Nailoufin

Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2003, 11:40:43 am »
Dla mnie teksty Kata są bardzo sugestywne oraz, jak dla mnie, bardzo poetyckie, żaden bełkot.

Dorzuciłbym jeszcze to :

Śpisz jak kamień

Jest noc.
Idziesz po bruku duszy swej.
W głąb mar
- oplutych szczątków mogił.
Śpisz jak kamień
pod klasztorami klątw.
Jest noc.
W jaskini grzechu
- czyściec Twój.
Jest noc.
Martwa noc.
Mogłeś mieć żal.
Kiedy Bóg wyparł się.
Mogłeś mieć żal.
Ale nie.
Wykradłeś mu swój los.
Śpisz jak kamień.
Od lat wśród klątw.
url=http://sschindrylyn.cjb.net]FORUM SSCHINDRYLYN.CJB.NET - Podmrok, Drowy itd.[/url]

Offline Clayman_

Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 09, 2003, 12:14:14 pm »
Cytat: "Ferrus"


Starczy czy dać coś jeszcze z bardziej poetyckim zacięciem???


uuuuch,poczekaj chwile,ambitnosc tych tekstow za bardzo mnie oslabila i kolejnej dawki moglbym nie przezyc
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2003, 07:06:04 pm »
Cytuj
uuuuch,poczekaj chwile,ambitnosc tych tekstow za bardzo mnie oslabila i kolejnej dawki moglbym nie przezyc


Analizując teksty ktore wklejiles jako fajne w tym czy w miare podobnym temacie dochodze do wniosku ze nie mamy o czym gadac, ja bede dawał swoje a ty swoje i go away ok?

Offline CaveSoundMaster

Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 09, 2003, 07:08:26 pm »
Khy, khy, hyhyhy

Widać, że panowie jezcze nie opanowali sztuki rozmawiania, bo każda wasza "rozmowa" (czy kłótnia) stacza się w kierunku tych samych tematów, niezależnie jaki był punkt wyjściowy. Zero porozumienia. To jest nudne. Każdego obchodzi tylko jego własnie zdanie i nie może zaakceptować cudzego. Też tak często robiłem (czasami robię nadal, lecz się powstrzymuję) ale rozmowa powinna dążyć do  jakiegoś kompromisu. Ja się pogodziłem ze zdaniem Waltari (co można nazwać jakimś tam "kompromisem"), wy ciągnięcie swe kłótnie w nieskończoność.

Zresztą, to miała być Galeria Tekstów, może pare argumentów, a nie ciągła quasi-polemika, z której nikt nie wynosi nic ciekawego tylko raczej powiększa frustrację.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 09, 2003, 08:49:09 pm »
pełen skróchy bo CSM ma racje w koncu, troche mnie ponioslo zamieszczam kolejny tkst ktory bardzo lubie

Blackened
(Hetfield,Ulrich,Newsted)

Blackened is the end
Winter it will send
Throwing all you see
Into obscurity

Death of mother earth
Never a rebirth
Evolution's end
Never will it mend

Never

Fire
To begin whipping dance of the dead
Blackened is the end
To begin whipping dance of the dead
Color our world blackened

Bustering of earth
Terminate its worth
Deadly nicotine
Kills what might have been

Callous frigid chill
Nothing left to kill
Never seen before
Breathing nevermore

Never

Fire
To begin whipping dance of the dead
Blackened is the end
To begin whipping dance of the dead
Color our world blackened

Blackened

Opposition...contradiction...premon ition...compromise
Agitation...violation...mutilation. ..planet dies
Darkest color
Blistered earth
True death of life
Termination....expiration...cancell ation...human race
Expectation...liberation...populati on...lay to waste
See our mother
Put to death
See our mother die

Smouldering decay
Take her breath away
Millions of our years
In minutes disappears

Darkening in vain
Decadence remains
All is said and done
Never is the sun

Never

Fire
To begin whipping dance of the dead
Blackened is the end
To begin whipping dance of the dead
Fire
Is the outcome of hypocrisy
Darkest potency
In the exit of humanity
Color our world blackened

Blackened

Offline Clayman_

Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2003, 09:34:14 am »
Cytat: "CaveSoundMaster"
Khy, khy,

Widać, że panowie jezcze nie opanowali sztuki rozmawiania, bo każda wasza "rozmowa" (czy kłótnia) stacza się w kierunku tych samych tematów, niezależnie jaki był punkt wyjściowy.

nie do mnie pretensje,nie moja wina ze ferrus nie potrafi zrozumiec ze ktos moze miec inny gust niz on,ja nie widze nic zlego w fakcie ze komus dany wykonawca moze sie z jakiegos powodu nie podobac i mowi o tym wprost w tym momencie ferrus zaczyna mnie obrazac wyzywajac od chamow i ignorantow,mlody jest,moze jeszcze z tego wyrosnie,doszedlem do wniosku ze to uwielbienie dla tekstow kostrzewskiego rownierz wynika z wieku,jak sie ma 16 czy 17 lat takie teksty wydaja sie pewnie niesamowicie odkrywcze i oryginalne ale gdy przez kolejnych kilka lat ma sie kontakt z dziesiatkami kapel ktore spiewaja o tym samym punkt widzenia zmienia sie o 180 stopni,tak wiec ferrus zycze ci zebys jak najszybciej dorosl
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 10, 2003, 10:56:12 am »
Cytuj
doszedlem do wniosku ze to uwielbienie dla tekstow kostrzewskiego rownierz wynika z wieku,jak sie ma 16 czy 17 lat takie teksty


Czy jesli pisze, że sammam zastrzezenia to znaczy ze uwielbiam ?????

Teraz do CSM, który dosyć dobrze zna sie na HH, prosiłbym o jakieś ciekawe teksty

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 10, 2003, 11:07:56 am »
A teraz jak kazdy szanujacy się nabijacz postów, tekst wpsize tutaj:

T`O`N

A cross upon her bedroom wall - From grace she will fall - An image burning in her mind - And between her thighs

A dying God - man full of pain - When will you cum again? - Before him beg to serve or please - On your back or knees - There's no forgiveness for her sins - Prefers punishment? - Would you suffer eternally - Or internally?

For her lust - She'll burn in hell - Her soul done medium well - All through mass manual stimulation - Salvation

Body of Christ - She needs - The body of Christ

She'd like to know God - Ooh love God - Feel her God - Inside of her - deep inside of her

Jesus Christ looks like me

Ciekawe czy Clayman ten tekst również skomentuje jako podobajacy mi sie z racji wieku  :?:

Offline CaveSoundMaster

Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 10, 2003, 08:00:01 pm »
Faktem jest, że ja mam lat piętnaście. :) Czyli jest jeszcze gorzej...

Co do tekstów hiphopowych to niedługo coś tu może zapostuję, jak na razie odsyłam do topiku o hiphopie.

I żałuję, że zpostowałem teksty Mansona z albumu "Holy Wood".  Właśnie doszedłem do wniosku (bo właśnie sobie ten album kupiłem - wcześniej słuchałem tylko pożyczonego), że jest on jak musical. Cały album to jedna wielka historia podsumowująca wszystkie odkrycia co do kultu śmierci w kulturze masowej i jej wpływu na ludzi, o próbie zmiany świata, o mimowolnym staniu się "tym złym", o dopełnianu przeznaczenia, którego (k**wa) nie dało się oszukać. Świat rządzi własnymi prawami, a zmienić udaje się tylko siebie. Są nawet postaci:

2. THE LOVE SONG

The bullet:
"I've got a crush on a pretty pistol
should I tell her that I feel this way?
Father told us to be faithful
I've got a crush on a pretty pistol
should I tell her that I feel this way
I've got love songs in my head
that are killing us away"

The Father:"do you love your guns?"
(yeah)
"god?"
(yeah)
"the government?"
"do you love your guns?"
(yeah)
"god?"
(yeah)
"the government?"
(f**k yeah)

The bullet:
"She tells me I'm a pretty bullet
I'm gonna be a star someday
Mother says that we should look away
She tells me I'm a pretty bullet
an Imitation Christ
I've got love songs in my head
that are killing us away"

The Father:
"do you love your guns?"
(yeah)
"god?"
(yeah)
"the government?"
(f**k yeah)

Ale każdy HolyWoodowski tekst kreuje nasze rozumienie kolejnego więc postując tu jeden nie ukarzę wrażenia słuchania całego albumu. Właśnie za to lubię (między innymi) MM: że każdy jego album jest całością, jedną wielką piosenką. (Holy Wood nie jest wcale najgorszy jak wielu śmie twierdzić i uważam, że jest godny uwagi [do madcattera] - najgorzej jest z najnowszym, i to tylko/przede wszystkim muzycznie)

CLAYMAN:
Tu też jest Twoja wina, bo nie potrafisz zrozumieć Ferrusa i jego gwałtownej obrony Kata. A jeśli już zacząłeś tłumaczyć jego poglądy wiekiem, to czemu się z nim spierasz i go bardziej dołujesz? On Cię obraził to fakt, ale Ty go też w pewnym sensie obraziłeś, gdyż zaszokowałeś go wyklęciem zespołu, którego cenił, wyklęciem gwałtownym, prosto z mostu, ostrym, bolesnym. Ja wiem jak to jest bo odczuwałem to na własnej skórze.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Ferrus

  • Gość
Galeria najlepszych tekstów
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 10, 2003, 08:11:04 pm »
Cytuj
Faktem jest, że ja mam lat piętnaście.  Czyli jest jeszcze gorzej...


Oceniałem cie na 2 dychy, robisz wrazenie chlopcze swoimi wypowiedziami :shock:

Ja mam 17, za co zostane obrzucony błotem przez Claymana of course, zeby nie było wrzucam kolejna lyric:

Death - Perennial Quest

The journey begins with curiosity
And evolves into soul-felt questions
On the stones that we walk
And choose to make our path
Sometimes never knowing
Other times knowing too much

Filtering out the bad that holds us back...
Take hold of what is true to your hunger
A hunger that will not go away
Plans for tomorrow, they will remain

Won't you join me on the perennial quest
Reaching into the dark, retrieving light
Search for answers on the perennial quest
Where dreams are followed, and time is a test

No time for mental crutches
The maker has moved on
I will take it raw and be on my way

Those that stood beside me
I'm glad you understand
Behind these written words
I share the simple plan
To hang on to the way that we feel

From rivers of sorrow
To oceans deep with hope
I have travelled them
Now, there is no turning back
The limit, the sky
I ask my questions Why? What today?
When tomorrow?

Filtering out the bad that holds us back...
Take hold of what is true to your hunger
A hunger that will not go away
Plans for tomorrow, they will remain

Won't you join me on the perennial quest
Reaching into the dark, retrieving light
Search for answers on the perennial quest
Where dreams are followed, and time is a test

 

anything