Autor Wątek: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)  (Przeczytany 95531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 07, 2015, 11:09:59 am »
Pierwszy tom nowego cyklu, który wyszedł we wrześniu 2014 ma ocenę 4.9/5. Ja wiem, że na razie oceniło tylko 10 osób, ale dziewięć z nich dało dziesiątkę i jedna dziewiątkę. To musi być strasznie dobry komiks. http://www.bedetheque.com/serie-44165-BD-Guerre-des-Sambre-Maxime-Constance.html

Offline piotrassss

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 07, 2015, 05:04:58 pm »
W przyszłym roku ten cykl Maxime Augustin & Constance zostanie ukończony i dostaniemy integral.

Offline piotrassss

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 01, 2015, 07:26:34 am »
21.10.2015 ma wyjść drugi tom cyklu Wojna Sambreów - Maxime Constance:
http://www.glenatbd.com/bd/la-guerre-des-sambre-maxime-et-constance-tome-2-9782723499217.htm

Jeszcze tylko trzeci tom w 2016 i będziemy mieć integral:)

Offline blackwaterpark

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:13:06 am »
[...]

Jeszcze tylko trzeci tom w 2016 i będziemy mieć integral:)

Pytanie brzmi: kto to wyda w Kraju nad Wisłą?

Offline bosssu

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 01, 2015, 08:33:44 pm »
Pytanie brzmi: kto to wyda w Kraju nad Wisłą?
ONGRYSSSSSsssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Offline piotrassss

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:08:34 pm »
Myślicie, że Egmont nie będzie chciał dalej wydawać Sambre ?

Offline blackwaterpark

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:35:03 pm »
ONGRYSSSSSsssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Nie chciałem tego napisać, choć po cichutku liczę na to  :wink: (Ongrysowi dopinguję z całego serca, za całokształt działalności, a zwłaszcza za dzieła niezrównanego Tadeusza Baranowskiego - oby żył nam wiecznie!).

Myślicie, że Egmont nie będzie chciał dalej wydawać Sambre ?

Egmont może nam zrobić ''łaskę'' marszałkowską.  :evil:

Offline Death

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 03, 2015, 10:02:18 am »
Przecież w Egmoncie już dawno temu zapowiedzieli kontynuację. To jest seria, którą ciągną, bo się dobrze sprzedaje.

Offline daviddaniel

Sambre wznowienie
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 02, 2016, 11:42:51 am »
Czy p.Kołodziejczak odpowiadając na pytania dotyczące kolejnego tomu Wojny Sambr'ów zapowiedział wznowienie w 2017roku 1 tomu Wojny Hugo i Iris czy Sambre? Jak to zrozumieliście?

Offline mack3

Odp: Sambre wznowienie
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:44:11 pm »
Czy p.Kołodziejczak odpowiadając na pytania dotyczące kolejnego tomu Wojny Sambr'ów zapowiedział wznowienie w 2017roku 1 tomu Wojny Hugo i Iris czy Sambre? Jak to zrozumieliście?
Czytając dosłownie tę wypowiedź (pytanie i odpowiedź) to można odnieść wrażenie, że Wojnę Sambreów, ale zapewne miał na myśli Sambre (ten z Mistrzów Komiksu).

Offline piotrassss

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 27, 2016, 01:09:18 pm »
A może warto by było wydać ten komiks, podobno jest w klimatach Sambre:
http://www.bedetheque.com/serie-3890-BD-Adam-Sarlech.html

Offline kenji

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 16, 2016, 02:57:19 pm »
no i mamy jasność w temacie:


"Czy na przyszły rok Egmont planuje wydać trzeci integral Wojny Sambreów - Maxime & Constance ?" odpowiedział Pan: "Raczej 2017, razem z reprintem tomu 1.".[/size]Rozumiem, że pisząc o "reprincie tomu 1" miał Pan na myśli reprint integrala oryginalnej serii "Sambre" (wydanej w Polsce w 2006 roku, w kolekcji Mistrzowie Komiksu), a nie reprint 1. tomu "Wojny Sambre'ów"?Tak.

Offline Itachi

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 19, 2016, 10:17:46 pm »
Właśnie skończyłem lekturę jednego z najlepszych komiksów jakie miałem szansę poznać.

Wojna Sambre"ów Werner i Szarlotta jest komiksem magicznie wciągającym dzięki naprawdę przemyślanemu scenariuszowi, sieci intryg i kreacji bohaterów. Kiedyś wypożyczyłem w bibliotece któryś z pozostałych dwóch tomów, to po przeczytaniu kilkudziesięciu stron odpuściłem, co było błędem. Frajdę sprawiła mi chronologia, gdzie kolejne tomy przedstawiają historię wcześniejszych pokoleń rodziny. Pewnie sporo rzeczy mogło mi umknąć, bez znajomości poprzednich wydarzeń, ale odniosłem wrażenie że wstęp informuje czytelnika o wszystkich najważniejszych kwestiach.

Jedyny mankament jaki zauważyłem w trakcie czytania, to skomplikowana relacja pomiędzy
Spoiler: pokaż
Wernerem a Joanną-Zofią (po scenie kąpieli młodzieńca, ich relacje powinny ulec oziębieniu - z wiadomych powodów chłopaka zdecydowanie bardziej, skoro przez tą sytuację traci względy Szarlotty - jednak później po konflikcie z księciem Von Gothem, pędzi do niej w podskokach i prosi o pomoc.


Zaburzyła mi ta scena zrozumienie motywacji jakimi kierował się Werner. Może jakaś sytuacja mi umknęła i nie zrozumiałem tego fragmentu?
Spoiler: pokaż
Chęć adopcji i pomocy
jest niesatysfakcjonująca bo przejrzenie zamiarów hrabiny nie powinno być nader skomplikowane.

I znowu będę musiał sięgnąć do portfela i uzupełnić kolekcję pozostałym dostępnym tomem i czekać na dodruk Sambre i ewentualnie kolejny tom.


Offline kenji

Odp: "Sambre" (Balac, Bernard Yslaire)
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 02, 2016, 12:46:50 am »
Tyle czekania.... Ale jest przynajmniej światło w tunelu:)
Itachi - dobrze, że dołączyłeś do naszego grona. Ten komiks jest magiczny!!