trawa

Autor Wątek: Necrons  (Przeczytany 22305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vladdi

Odp: Necrons
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2011, 07:34:55 pm »
Juz po analizie - ale ten kodeks ssie. Ani to dobrze nie strzela, bo z taka gwardia przeciez nie ma co walczyc, ani sie nie bije (a goscie za 40 pkt z 1 woundem i 3+ save to jakis chory zart). Wiekszosc strzelania na 24", czyli nekroni musza podejsc blisko zeby strzelac, ale jak podejda nie maja zadnej odpowiedzi jak ktos do nich do hth przyjdzie. Fajnie ze jest duzo opcji, ale z dolka armie nie wyjdzie.
 
Moje ulubione zarciki w kodeksie:
1) ich najwiekszy szef nie sciaga savow w hth
2) pretorianie maja jeden atak, i sa za 40 pkt ale zenada
3) jedyna obrona magiczna to jakis zenujacy 3" babel na pajaku - po latach walki z eldarami? smiechu warte
4) armia nie ma zadnego rozsadnego pokazdu transportowego
5) głowna bron na pojazdach ma ap - w dobie panującego mecha
6) arka zagłady za 175 ktora musi byc stacjonarna i ma jeden strzal, porownianie sily do kosztu to ponury zart
7) porownanie kosztu stalkera i umiejetnosci do dreda gK powoduje spasmy pustego smiechu.
 
Generalnie imo armie ratuje umiejetnosc imotekha ktory moze nia wygrac z gwardia/de bitwe w dwie tury. trzeba tylko rzuac duzo "6":P
 
vladdi
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 07:40:52 pm wysłana przez Vladdi »
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Ketchup

Odp: Necrons
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 05, 2011, 07:46:48 pm »
Vladdi, ale ta armia jest zbudowana pod 6tą edycję (podobnie jak tyranidzi). Pewnie wtedy pokaże swoją prawdziwą moc  :razz:
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Offline Raca

Odp: Necrons
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 05, 2011, 07:58:42 pm »
W sumie ze specjalami jest calkiem calkiem, w innym przypadku cuż pobawic sie mozna, ale wygrywać bedzie ciezko
 
Co mi podchodzi na plus to warscytche+command barque, s7+2d6 bez covera na pojazdy to calkiem niezle
Crypteki z lanca w nienajgorszej cenie
Wraithy i pajaki stosunkowo tanie, ale bez szalu
Reszta jako tako, foc sie da zapchac :wink:
 
Ja i tak sie za nich biore bo potrzebuje odmiany ale na powazniejsze turnieje bez specjali i tak pozostane chyba przy wilkach
 
PS. mnie rozmieszylo aerial assaul na night scythe, na cholere mu to chyba dla zmylki  :roll:
 
Moze w 6tej edycji bedzie lepiej i mysliwiec i transport wygladaja niezle w stosunku cena-jakosc, ale to jak potwierdza sie zasady flayerow
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 08:04:15 pm wysłana przez Raca »

Offline pajak

Odp: Necrons
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 05, 2011, 08:58:31 pm »
ale płaczecie ;) ;) ;)
What is your fear?
My fear is to fall

KLUB SPIDER!!!!


Offline Vladdi

Odp: Necrons
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2011, 09:29:28 pm »
No dobra trzeba tez powiedziec ze przy okazji nekroni maja bronie ostatecznej zaglady jesli chodzi o hth z pojazdami - i entropia i warscythe to szczyt antymecha w combacie. To co skaraby robia z pojazdami w hth to jakas zupelna abstrakcja jest, za 150pkt mamy 25 trafien w dredy/pojazdy ruszone do 6, a to tylko srednio -12 pancerza, ale nawet jesli nie zbija av do 0 to i tak zniszcza taki pojazd sekunde pozniej normalnymi atakami S3+d6 wystarczy spokojnie jak pojazd ma ab 5 cz 6:P
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Raca

Odp: Necrons
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2011, 09:46:36 pm »
Ja w scaraby troszke nie wieze, sa jednak drogie jak na mozliwosci, 150 pkt to duzo jak na obnizanie pancerza a nie zabicie pojazdu
Ale potestowac mam zamiar, zobaczymy

Offline Vladdi

Odp: Necrons
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 05, 2011, 10:58:22 pm »
Ale czemu scaraby maja nie niszczyc pojazdow? Na kazdy hit rzucasz 4+ i pojazd traci immidiately 1 av za kazde 4+ rzucone. hity sa przed rzucaniem ap wiec wbijasz efekty juz na obnizone AV. jak pojazd ma -4av to na tylni pancerz ma AV 6 a na to s3+d6 spokojnie wystarczy z nadmiarem:)
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Necrons
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 05, 2011, 11:10:25 pm »
Po wgryzieniu sie w kodex.
Z jednej strony bardzo mila odmiana.. multum mozliwosci :D Z drugiej zenua jesli chodzi o sile.
Choc powoli kreuj mi sie jakis pomysl na granie ta armia. Wiecej wyjdzie mi pewnie po testach..
Ja widze ta armie jako ultra deff. Czyli ctan z psuciem terenów, immole z dolaczonymi lancami, catacumb barki, skaraby, pojedynczy motor do blokow i dodatki.
Slowe wygrac tym bedzie niemozliowscia ale bronic sie bedzie mozna zacnie :D.
Jednak najwazniejsze jest to ze kodex jest daleki o GK.. i moze dzieki temu nadal armia ta pozostanie niszowa.. i wszyscy PG beda sie od niej trzymac z daleka :P
Kamil. (miszczu)

Offline PaulShin

Odp: Necrons
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2011, 11:46:05 pm »
No GK to nie są i nie ma w tym dexie nic co powoduje opad szczęki (Noo może trochę Scaraby i nie wiem, mi się Tomb Stalker bardzo podoba), ale właśnie - 6 ed. Jeśli naprawdę assault będzie przed shootingiem i flyery będą mieć własne zasady, rapidy lepsze, a może jeszcze z monola się będzie dało normalnie szarżować.. Wtedy np latacz z Death Rayem to pożoga bo ma potencjał otworzyć kilka Chimer naraz, a trafiany na 6 ma szansę przeżyć (chociaż akurat Hydry mogą mieć AA). No i entropic ataki też dawać będą jeszcze więcej niż to robią.

Dla mnie tylko Pretorianie to olbrzymi zawód. Figsy genialne, podobają mi się chyba najbardziej z tych nowych, a tu 1 A. Cholera nawet bez inva bym może użył czas od czasu, ale tak to nawet nic nie zabiją.. Doomsday arka też nie powala, ale reszta? Czy ja wiem czy tak źle. Chociaż niestety punkty bardzo szybko się akumulują..

Ale ta mnogość opcji. To jest jak DE. 90% grywalne, bardzo fajny wewnętrzny balans imo. I ten fajny wargear (Mindshackle Scarabs, labirynt) nie chodzi o to czy mocny, ale po prostu ciekawy.

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2011, 12:33:47 am »
Pretorianie z pistolem nie mają czasem 2 ataków?
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Marios

Odp: Necrons
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2011, 08:39:29 am »
Wczoraj nabyłem kodeksik, przeczytałem już większość rulesów.
Fajnie, że się pojawili, wprowadzą trochę inny styl na stół i trochę odmienności.
Na plus:
OverLordowie z kosami
Stalkery (tak, do dreda z autosami mu brakuje, ale nie ma tragedii)
Crypteki z lancami (i solarami) w oddziałach warriorów.
Lordowie z kosami w piechocie.
scaraby, wraithy (dzielenie łondów na modele z inv 3+.., całkiem niezły bloker).
Barka anihilacji (IMHO bardzo dobra, 90 pkt za sporo strzałów z początkowym AV 13 i living metalem).


Myślę, że dobrze złożone może zdmuchnąć gwardię czy mechy bez problemu.


Doczytam jeszcze speciali, ale jakoś wstępnie wydaje mi się, że bez szału.

Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline DominikF

Odp: Necrons
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2011, 09:02:18 am »
Cytuj
Wczoraj nabyłem kodeksik, przeczytałem już większość rulesów.
Fajnie, że się pojawili, wprowadzą trochę inny styl na stół i trochę odmienności.
Na plus:
OverLordowie z kosami
Stalkery (tak, do dreda z autosami mu brakuje, ale nie ma tragedii)
Crypteki z lancami (i solarami) w oddziałach warriorów.
Lordowie z kosami w piechocie.
scaraby, wraithy (dzielenie łondów na modele z inv 3+.., całkiem niezły bloker).
Barka anihilacji (IMHO bardzo dobra, 90 pkt za sporo strzałów z początkowym AV 13 i living metalem).

hehehehe damn  Marios opisałeś moją rozpę którą przed chwilą uknułem :D.
A myślałem , że jestem twórczy. heheh

Jak to mówią wielkie umysły myślą podobnie :D :D.

Pozdrawiam Dominik
no puero gladium.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Necrons
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2011, 09:06:56 am »
Panowie panowie a jak z z fluffem albo niejasnościami czy bugami zasadowymi :P


Offline Jezo

Odp: Necrons
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2011, 09:26:07 am »
PG nie czytają fluffu, bo już nie ma testów wiedzy  :lol:
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Hem'Ahn

Odp: Necrons
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2011, 09:48:32 am »
A może przenieść dyskusję do innego tematu? Nie wiem... może o Necronach?
Michałku
PKGB Sztab

 

anything