trawa

Autor Wątek: Necrons  (Przeczytany 22937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marios

Odp: Necrons
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 07, 2011, 10:20:28 am »
Odnośnie wielu lanc na cryptekach. Nie mam dexu przy sobie, ale wydaje mi się, że może być tylko jeden cryptek danego typu w jednej obstawie. Mając dwóch lordów można mieć w sumie dwóch crypteków z lancami nie więcej!. Jesli się mylę, niech mnie ktoś oświeci.
 
I takie pytanko bo nie rozumiem.
np necroński lord ma zarówno reanimation protocol jak i everliving. Po co? przecież everliving wyklucza działanie reanimation protocol? Czy jest za tym jakiś ukryty myk?
 
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 07, 2011, 10:41:23 am »
Odnośnie wielu lanc na cryptekach. Nie mam dexu przy sobie, ale wydaje mi się, że może być tylko jeden cryptek danego typu w jednej obstawie. Mając dwóch lordów można mieć w sumie dwóch crypteków z lancami nie więcej!. Jesli się mylę, niech mnie ktoś oświeci.
 
I takie pytanko bo nie rozumiem.
np necroński lord ma zarówno reanimation protocol jak i everliving. Po co? przecież everliving wyklucza działanie reanimation protocol? Czy jest za tym jakiś ukryty myk?
 

"You can have any number of harbringers of a specific type..." Przerabialismy juz to z Ederusem. na 2 overlordów z lancami można mieć 10, ale tylko 2 z pulsem.

RP to wstawanie ale tylko jeżeli oddział stoi. Oddział padnie nie ma wstawania. Everliving to wstawianie niezależne od niczego. Chyba, że ktoś Ci stoi na znaczniku (miejscu w którym padłeś) wtedy nie ma wstawania.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Marios

Odp: Necrons
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 07, 2011, 11:16:50 am »
no ale po co overlordowi everliving i Repair Protocols? RP przecież nie jest potrzebny jak ma everliving? Pytam, czy to po prostu jakiś bug, że ma obie zasady naraz (wg mnie RP nigdy nie wykorzystuje??)
Mariusz "Marios" Krakowczyk
INKWIZYTOR W-wa

Kampania przeciw "Wujkowi dobrej radzie"
Typowa wypowiedź "WDR'a": "...wywal to i tamto bo się nie opłaca a wrzuć to i to bo tak się gra..." - szerzenie schematu...

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 07, 2011, 11:35:25 am »
Tak naprawdę różnica jest w mechanice zostawiania counterów, włączania się w kombat, w oddział itp itd.
To jest tak, że EL często gęsto w mechanice odnosi się do RP.
RP jest napisane na cała kolumnę, a EL na 2/3.
Dali charakterom oba by w EL nie wrzucać punktów z RP. To chyba najprostsze tłumaczenie.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Jezo

Odp: Necrons
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 07, 2011, 12:16:09 pm »
Może jeżeli masz tą rade necrońską połączoną to używasz RP i możesz wtedy wrócić jakiego gościa chcesz z tych którzy zginęli, a jak masz go w oddziale, to rzucasz osobno za tego szefa
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 07, 2011, 12:50:54 pm »
Ale EL chyba jest rozwiniętą wersją RP i dla każdego rzucasz osobno. Według tego co jest napisane (ale mogę się KTÓRYŚ raz mylić)

W RP Fall Back niweluje działanie.
W RP jednostka wstaje gdzie chcesz w oddziale byle koherencja była (ale nie w stosunku do modelu który także wstaje w tej turze) i 1" od przeciwnika.
W RP jednostka która zginęła w kombacie jak wstaje to automatycznie piluje.
W RP jak oddział pada to charakter nie liczy się jako część oddziału i oddział nie wstaje.

W EL obecność przeciwnika na markerze niweluje działanie.
W EL charakter w oddziale wstaje jak w RP.
W EL charakter osobno wstaje max 3" od miejsca w którym padła i 1" od przeciwnika.
W EL charakter osobno jak wstaje a ma friendly units w koherencji to automatycznie sie joinuje do któregoś.
W EL charakter osobno jak zginał w kombacie to jak wstaje to automatycznie piluje.

Teraz zostaje pytanie co się dzieje z charakterem, który zginął w kombacie, a jego oddział zrobił fall back.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Picek

Odp: Necrons
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 07, 2011, 01:37:53 pm »
A propo wargearu Cryteków - doczytaliście dalej co jest napisane ?

"Any number of Crypteks that are in Royal Court can be upgread to a single, specific type of Harbringer. Whilst you can have any number of Harbringers of specific type, each Harbringer's unique wargear option can only be choosen once in each Royal Court"

zapis sugeruje ze możesz mieć tylko JEDNEGO harbringera z Solarem / Lanca/ etc etc (wszystkie specjalne bajery są wargearem który jest uniqe dla harbirngerów ) jak dla mnie zapis jest jasny - a wielki napis WARGEAR na czole kartki z bajerami na harbringerów całkiem wyrażny.
ps. ofc na jeden wargear na Royal Courta
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 01:42:38 pm wysłana przez Picek »
A tu dodam jeszcze, że przez takie właśnie złe interpretacje sędziów eldarscy gracze już się nacierpieli... vid

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 07, 2011, 01:47:06 pm »
A propo wargearu Cryteków - doczytaliście dalej co jest napisane ?

"Any number of Crypteks that are in Royal Court can be upgread to a single, specific type of Harbringer. Whilst you can have any number of Harbringers of specific type, each Harbringer's unique wargear option can only be choosen once in each Royal Court"

zapis sugeruje ze możesz mieć tylko JEDNEGO harbringera z Solarem / Lanca/ etc etc (wszystkie specjalne bajery są wargearem który jest uniqe dla harbirngerów ) jak dla mnie zapis jest jasny - a wielki napis WARGEAR na czole kartki z bajerami na harbringerów całkiem wyrażny.
ps. ofc na jeden wargear na Royal Courta

No identycznie pisałem w innym temacie, ale nie da się wziaść takich samych Crypteków bez upgrejda broni czyli zmiany SoL na lance bo nie jest to opcjonalne. Przytocze:

Codex pozwala wziac 2 cryptekow z tej samej specjalizacji, a lanca jest w standardzie, nie da sie jej nie kupic. Zgodze sie, ze nie moge wziac 2 solar pulsow na royal court, ale 2 lance mozna jak najbardziej.

I dla jasności udzielam się raz na sto lat w takich tematach jak ten, by jak najszybciej WSPÓLNYMI SIŁAMI rozkminić wszystkie możliwości i wątpliwości odnośnie armii którą po długim czasie niegrania sprawdzę w niedziele. Więc proszę wszelkie błędy w myśleniu i nieznajomość zasad wytykajcie ale bez niepotrzebnej agresji.
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

Offline Picek

Odp: Necrons
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 07, 2011, 02:33:47 pm »
hmm.... zapis jest głupi :P ale mozńa to z tej strony - jako tako nie dokupujesz lancy - nie wybierasz jej - dostajesz w standadarcie tak ?

Czyli zapis z codexu nie odnosi sie do broni - bo jej jako tako nie kupujesz
A tu dodam jeszcze, że przez takie właśnie złe interpretacje sędziów eldarscy gracze już się nacierpieli... vid

Offline trej

Odp: Necrons
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 07, 2011, 03:01:14 pm »
Jak dla mnie zapis w kodeksie jest dosyć oczywisty wybierasz sobie w imieniu czego habringujesz (jeśli w ogóle) płacisz punkty i w standarcie dostajesze broń. A potem ew. możesz sobie dobrać ekwipunek który nie może się powtarzać w ramach jednej rady.

Offline vanswirr

Odp: Necrons
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 07, 2011, 05:20:12 pm »
Dokłądnie tak samo myślę jak Trej.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline el_piszczu

Odp: Necrons
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 07, 2011, 07:12:25 pm »
i wszystko im zepsuliście :P

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Necrons
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 07, 2011, 10:21:57 pm »
Czym dłuzej siedze nad tym dexem (na testy jeszcze brak czasu) tym bardziej odległy mi sie wydaje od DE.
To ze jest slaby mnie cieszy (najgorsze co moze spotkac gracza to wysyp biedo armi tak jak mamy to obecnie w przypadku GK). Ale to ze nadal mimo mnogosci odzialow do wyboru jest naprawde niewele juz tak nie cieszy.
W kazdej sekcji nestety czesc odzialow jest dedykowana jedynie na polkę. Inne zas w sposb wyrazny krzycza.. bierz mnie.
Jako szybki przyklad podam rowerek wodny z psikawką jak i skaraby.
 
A szkoda. Bo choc np DE nie naleza do silnych maja niesamowity balans w obrebie wlasnego dexu. I to jest w nich piekne. Blaszakach choc jest ciutkę lepiej nadal brakuje mi tej przyjemnej "mnogosci-mozliwosci"
Kamil. (miszczu)

Offline PaulShin

Odp: Necrons
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 07, 2011, 10:27:23 pm »
Czy ja wiem. Mi się wydaje to całkiem nieźle wyważone. A tak w ogóle to co właściwie jest takie cudowne w tej barce? ;p Pamiętaj też że to dex na 6 ed. więc to co teraz wydaje się być badziewne może nagle być bardzo dobre, a przynajmniej grywalne.

Offline krawat

Odp: Necrons
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 08, 2011, 10:06:24 pm »
Czy ja wiem. Mi się wydaje to całkiem nieźle wyważone. A tak w ogóle to co właściwie jest takie cudowne w tej barce? ;p Pamiętaj też że to dex na 6 ed. więc to co teraz wydaje się być badziewne może nagle być bardzo dobre, a przynajmniej grywalne.
jak chociazby prefered enemy na destroyerach (badz cp badz jakby w shootingu dzialalo to h.deski tym bardziej nie zejda ze sceny)

moje spostrzezenia jezeli chodzi o mozliwosci necronow do rospisek turniejowych jakie beda wygladac to bedzie tak:
1. że ze specjalami w jakis 80% bedzie imotekh, 2 monole, 2x h.deski rada cryptekow, a reszta bedzie podobna r kosmetycznymi zmianami
w 20% bedzie to traveler a reszta ulegnie minimalnej zmianie
2. bez specjali zobaczymy 2ch o.lordow 2x rade 2 monole h.deski + kosmetyczne roznice w reszcie

wiem juz teraz ze search lighty bedza regularnie odpalane (o ile dozyja xD )
reasumujac mimo duuuzo wiekszego wyboru w armi armia bedzie (na turniejac) monotematyczna, a przynajmnie bedzie opierac sie na takiej samej taktyce.

jakies za/przeciw??
ZAPINAMY