Autor Wątek: Necrons  (Przeczytany 23333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bizim

Odp: Necrons
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 10, 2011, 04:20:29 pm »
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że GW, aż tak nie faworyzuje tych SMów. :)
Po prostu do SMów dużo rzeczy jest wspólnych jak wyjdzie jakiś nowy marynatowy codex to większość rzeczy już można kupić (nawet na rynku wtórnym).

Do GK wydano zestawy:
goście w PA
Goście w TA
Dreadknight
Stormraven
małpa
Do tego kilku nowych bohaterów specjalnych (jeśli mnie pamięć nie myli to 2)
Wszystko inne albo było albo trzeba kombinować z SM (GK nawet nie mają własnego libry)


do Necronów w pierwszym rzucie wyszli:
Immortale/snajperzy
lychguardzi/pretorianie
FO
Ghost ark/doomsday ark
overlord
cryptek
command barge/ anihilation barge
2 bohaterów specjalnych (imotekh i trazyn)
do tego chyba kilku lordów nowych (chociaż w ich przypadku nie wiem czy czasem nie wrzucono ich po prostu do failcasta)



Jak widać GW aż tak bardzo nie kocha GK bo nawet nie wydało do końca ich bohaterów.
Zarówno specjali brakuje jak i np brotherhood chepiona, co najwyżej sprzedają starego metalowego justicara podpisanego 'brotherhood chapion'...
Zresztą pewnie nawet nie mają zamiaru sądząc po obrazkach w codexie gdzie jest libra SM jako libra GK (to jest trochę czepianie się, ale libra SM ma inną termoskę niż GK poza tym nawet nie ma charakterystycznego storm boltera GK w zestawie).

Armie imperialne mają po prostu dużo zamienników i te braki nie są widoczne. Do tego w armiach SM jest dosyć mało nowych modeli. Np w booku bladych dodano raptem skrzydlatych gości i storm ravena z takich całkowitych nowości (aptekarze już przecież wcześniej byli, a zwykły weneryk może równie dobrze robić za dredo-librę). Reszta to stare jednostki i modele/jednostki wydane razem z dexem SM (jak sterni i vanguardzi)/odnowione stare jednostki (jak DC).
Nie liczę w tym bohaterów specjalnych. ;)




Co do popularności necronów to ja bym chciał aby teraz ludzie się na nich rzucili. :) Zawsze to lepsze od masy marinów wszelkiej maści i rasy...

Offline Undermine

Odp: Necrons
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 10, 2011, 05:39:56 pm »
Sorry za czepialstwo, ale Raven wyszedł do BA nie GK :P A do BA oprócz Sanguinary Guardów i Ravena nowy był też Furioso ;)


Offline Bizim

Odp: Necrons
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 10, 2011, 05:43:39 pm »
Sorry za czepialstwo, ale Raven wyszedł do BA nie GK :P A do BA oprócz Sanguinary Guardów i Ravena nowy był też Furioso ;)

Jeśli wyszedł do BA to czemu w pudełku są znaczki GK? Nie kalkomania ale plastikowe książki z przebijającymi je mieczami.
;)

Co do Furioso to już przecież był stary metalowy. Nawet mam od niego rączki. :P
Ten jest po prostu nowym wzorem, a nie całkowicie nową jednostką.

Offline Undermine

Odp: Necrons
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 10, 2011, 05:54:35 pm »
Jeśli wyszedł do BA to czemu w pudełku są znaczki GK? Nie kalkomania ale plastikowe książki z przebijającymi je mieczami.

Bo już wiedzieli, że GK też go dostaną, ale jak wychodził był tylko w kategoriach Blood Angels :cool: a Szarym pałkom nie wiem czemu go dali : :doubt:

EDIT

No wiem wiem, ale on jest taki Bloodziowy :smile: Doskonale pasuje klimatem do tej armii a do GK niespecjalnie.

Oczywiście wg mnie ;) .
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2011, 07:40:50 pm wysłana przez Undermine »


Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Necrons
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 10, 2011, 07:21:36 pm »
Bo już wiedzieli, że GK też go dostaną, ale jak wychodził był tylko w kategoriach Blood Angels :cool: a Szarym pałkom nie wiem czemu go dali : :doubt:

Może dla tego że według Fluffu pierwszymi użytkownikami byli Grey Knighci. To może być całkiem konkretna przesłanka, nieprawdaż?

Offline kingsslayer

Odp: Necrons
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 10, 2011, 08:39:47 pm »

Offline Jezo

Odp: Necrons
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 11, 2011, 11:05:21 am »
szkoda tylko ze GK zorientowali się, że można go używać jako FA, a bladzi używają go jako HS  :doubt:
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Undermine

Odp: Necrons
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 11, 2011, 10:36:16 pm »
szkoda tylko ze GK zorientowali się, że można go używać jako FA, a bladzi używają go jako HS  :doubt:

Nie wiem czy na tym forum to jest akceptowane ale: +1

Zwłaszcza, że gdyby był w fastach to dużo fajniej składałoby się rozpy. No i świetne jest to, że w BA extra armour kosztuje 15pkt a w GK zbijanie shake i stunnów dostajemy za 5pkt...


Offline Mistrz wałków :)

Odp: Necrons
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 12, 2011, 09:30:10 am »
Cytuj
Zwłaszcza, że gdyby był w fastach to dużo fajniej składałoby się rozpy. No i
świetne jest to, że w BA extra armour kosztuje 15pkt a w GK zbijanie shake i
stunnów dostajemy za 5pkt...
Zawsze mnie bawia takie spostrzeżenia. To takie same gdybanie jak to dlaczego BA razora fastowega maja za 10 pkt (po zdjeciu plecaczków).. he he
Kamil. (miszczu)

Offline Jezo

Odp: Necrons
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 12, 2011, 11:58:42 am »
za 20 :wink:
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Lesio

Odp: Necrons
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 13, 2011, 09:28:17 am »
szkoda tylko ze GK zorientowali się, że można go używać jako FA, a bladzi używają go jako HS  :doubt:

szkoda tylko, że GK mają landki wyłącznie w heavy, a bladzie mogą wykupić jeden praktycznie dla każdego unitu :doubt:
W ten sposób to sobie można licytować, każdy kodeks jest skonstruowany inaczej i imo nie da się tego porównywać.


PS. Straszny offtop się zrobił, miał być wątek o necronach a tu od półtorej strony dyskusja kogo GW kocha bardziej  :lol:
It's all fun and games until someone loses an eye...
Then it's fun and games without depth perception^^

Offline Vladdi

Odp: Necrons
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 13, 2011, 07:02:33 pm »
To ja wracajac do nekronow powiem ze dwa turnieje w ten weekend jeden w wawie, drugi w sopocie wygrali nekroni. da sie grac:P
 
vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline marcinkk

Odp: Necrons
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 13, 2011, 07:13:37 pm »
no i jeden mały w Szczecinie na 900p. też :lol:

Offline sHEPT

Odp: Necrons
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 14, 2011, 06:01:48 pm »
w krakowie też ....

(choć moim skromnym zdaniem tylko dlatego, iż w ostatniej turze ostatniej bitwy portal monolitu zjadł tervigona .... epic faild)

armia przyzwoita i ma czym pokulać choć niema tak przepowerowanych jednostek jak gk/ba/sw
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline Kelvan

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 163
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm not a nerd. I'm just smarter than you.
Odp: Necrons
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 14, 2011, 08:11:34 pm »
Można prosić o battle raport albo chociaż zwycięskie rozpiski?
Necrons, Catachans, Eldars, Dark Eldars, SM Raptors

 

anything