Autor Wątek: Alchemicy  (Przeczytany 40201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vallarr

Alchemicy
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 10, 2003, 12:59:41 am »
moze i styknie , nie kcem sprawdzac :D a widziales ile kosztuje asgarh ?? a ile arkeon ?? a dzieki mutacji robia sie niemal rownozedni ... zreszta , porownaj cechy i cene - albo asgarh powinien kosztowac ze 200 pkt w 2 inkarnacji max , albo arkeon ze 170.... ale to nie ja wymyslam ta gre :P:D "jak go zobaczysz na stole to porzuccie wszelka nadzieje"- huh , ja takie bydle za takie pkt balbym sie wystawiac... nyo moze na 500 , ale i tak drogie.... i bez ornamentu jakies 2x6 od fizyliera czy kusznika i cala bitwa lezy i kwiczy przez strate 1 figurki....
nie , dziekuje..... 8) choc jak bede gral na 500 nie turniejowo to go wystawie :D bez zadnych pariasów of course - ma byc full klimacik :D
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Alchemik

Alchemicy
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 10, 2003, 12:22:02 pm »
Ja akurat jestem przeciwnikiem wystawiania drogich modeli, gdybym kiedykolwiek zdecydował się na kompletowanie Alchemów - pewnie zaludnił bym pole bitwy klonami w dużych ilościach:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Alchemicy
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 10, 2003, 12:40:53 pm »
Zazwyczaj drogie modele mają zabezpieczenia przed przypadkowym;) trafieniem i 2 X 6.

Co do wywalania roju klonów - to trzeba mieć świadomość, że to zapychacze a nie modele, które wygrają dla nas bitwę - ja ich używam jako tarczy dla np. dasyatisa, który potem robi piękne kontrszarże, oj jakie piękne i milusie :D

Grając armią potworów wymieszanych z tanizną armatnią korzystam z taktyk jakie na swojej skórze odczuwałem grajac ze skaveńskimi moulderami ;)
Poczekamy na machiny do Alchemików to moze i skryre się przyda :D

Offline BeRsErK

Alchemicy
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 11, 2003, 02:45:28 pm »
Dziś sprawdziłem kolejną fajną zdolność w akcji - leap
Grałem przeciwko Acheronowi (no proxom Acheronu:P) bazującemu na strachy bodajże gorgony(chyba tak się nazywa ta kobitka :P)
Wywaliłem armijkę bez war stuffa by sprawdzić czy taktyka eliminowania bohaterów i/lub warstuffa przeciwnika bez posiadania owego(i ładowania w niego pkt) jest łatwa do przeprowadzenia.
Okazało się, że dzięki zdolności leap(no i nie bez znaczenia miało tu 17,5 cm ruchu tygrysków;) ) łatwo przeskoczyłem nad obstawą(wilcze zombi i chyba szkielety) i władowałem się obydwoma w gorgonę - skałci, czyli skorize i bioptysta zaszarżowali(bioptysta raczej został zaszarżowany;) ) odciągajac morbidy od kontrszarż na tygrysy - w każdym razie niektóre z nich :P.

wilk zanim się odwrócił dostał szarżę od dopakowanego do mówa dasyatisa, a ghule czy zombi(nie pamietam niestety) ruszyły na spotkanko z wojownikami świtu.

Tygryski jako , że mają niezły współczynnik stachy (8) łatwo zdały test na nieumarłych, choć była jedna 2 :P Nie muszę dodawać, że słabiutka w walce wręcz gorgona poszła do piachu mimo iż 2 ataki tygrysów zniwelowała tym swoim immunity na rany głowy :(
No i armia juz nie była taka straszna :P.
Do śmiesznych sytuacji doszło 2 razy - jak morbid zabił tygrysa(tak, tak klasyczne 2 x 6 ) czy jak dasyatis po szybkim zwycięstwie nad wilkiem przez 2 tury okładał się ze szkieletem i albo nie trafiał albo był parowany :P.
Ogólnie bitwa była bardzo wesoła i ponieważ mi został Dasyatis i skorize a jemu 2 ghuli i 2 morbidów (a musieliśmy kończyć bo szedł na popołudnie do roboty) to stwierdziliśmy remis.

Offline Jaskier

Alchemicy
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 12, 2003, 09:01:05 am »
hmm, rzeczywiście ciężka sprawa ten leap - często spotykany i niedrogi :?
może być z nim problem w moich ukochanych magujących armiach (trzba będzie tak ustawiać obstawę żeby nie można się było dostawić :D )

Offline zuku

Alchemicy
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 15, 2003, 07:34:19 pm »
siema chce sie pobawic troszke w konfrontacje choc wczesniej nie mialem stycznosci z zadnym z systemow figorkowych moze troszke warhammer do dzisiaj sie gapie na wood elves ktorymi nigdy niezagralem ale looz chodzi mi o alhemikow sa z wygladu zajebisci ale czy sa skuteczni ?? i fajnie by bylo jak byscie mi troszke opowiedzieli o cenach zgory dzieki...
uku

Offline Vallarr

Alchemicy
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 15, 2003, 08:07:05 pm »
co do skutecznosci to wlasnie oni wygrywaja turnieje we francji :D wiec nie narzekalbym :D a co do cen , to troszke drozsze od warhamca , ale tesh troszke wieksze i sporo ladniejsze :D
co do welfów - sam nimi ciagle gram w battla :D:D:D
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Alchemik

Alchemicy
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 15, 2003, 08:10:14 pm »
Jak chcesz to mozesz modele na zywca obejrzec - bo z tego co sie orientuje w slupsku juz chyba gra kilka osob - na pewno redeye i hobbitek:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

Alchemicy
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 16, 2003, 11:34:53 am »
No cóż główną zaletąś tej armi była, jest i bedzie wszechobecna mutacja - pozwala ona zni9welować słabości jednostki - z wolnej zrobić szybką, ze słabej , cholernie silną itp.

co do cen, oto przykładowe ceny:
Clones of Dirz      ok.   41zł - podstawowe miecho armatnie(3 sztuki)
Tiger of Dirz         ok.   41zł - skaut o nieprzeciętnych statystykach
                                        (1 figórka)      
Belisarius Clones  ok.   48zł- elita(3 figórki)
SIN ASSYRIS        ok.  38zł- heros(1 figórka)

Zakładajac, że figórki te są większe i (nie ukrywajmy oczywistego) o wiele ładniejsze od GW  cena jest naprawdę odpowiednia (np. za 2 czarnych orków w GW płacimy 28 zł co daje 14 za sztukę, za 3 płacimy więc 42 zł za 3 większe modele np belisariusa płacimy o 6 zł drożej ale jak już wspomniałem modele są większe, wykonane o wiele bardziej szczegółowo, mamy instrukcję gry i opis jednostki na dodatek;)  )
Należało by też wspomnieć, że tygrys, wielkości trolla, kosztuje ok 41 zł  co z kolei jest znacznie niższą ceną.

Offline hobbitek

Alchemicy
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 20, 2003, 01:56:41 pm »
Ceny Alchemikow

SCHE01      CYPHER LUKHAN   36,99
SCMA01      KAYL KARTAN   33,99
SCRG02      Clones of Dirz   36,99
SCTR01      Dirz Crossbowers 36,99
SCVE01      Belisarius Clones 43,99
SCSP01      Skorize Warriors  43,99
SCGM01      Dirz Biopsist 1     29,99
SCCR01      Tiger of Dirz 1     36,99
SCCR04      Dasyatis Clone 1  79,99
SCMU01      Dirz Musician     23,99
SCAV02      SIN ASSYRIS     34,99
SCAV01      SALIAS YESOD     34,99

Offline _Wychwethyl_

Alchemicy
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 20, 2003, 09:21:04 pm »
Takie naiwne pytanie: skad hobbitku wziales te ceny bo wyglada mi to na jakas polska strone,a nie na twoje wlasne obliczenia.
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Vallarr

Alchemicy
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 20, 2003, 09:23:17 pm »
jak napiszesz maila do Roberta to to odsyla w zalaczniku  . Maila nie pamietam , ale jest tutaj www.mythos.pl
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline BeRsErK

Alchemicy
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 02, 2003, 10:03:03 pm »

Offline Paszczak

Alchemicy
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 03, 2003, 04:04:26 pm »
nie chciałbym nic mówic , ale ten promod jest jusz od chyba 2 tygodni jak nie dłużej na stronce racscanu ;)

mógłby mi ktoś troche bardziej przybliżyć postać Alyeny?
odpis...

Offline Alchemik

Alchemicy
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 03, 2003, 04:10:27 pm »
Ale calkiem fajna Karta - jak takie bedzie Mythos rozdawal to chce:) a co do Alyeny to jest to chyba model wypuszczony specjalnie dla Amerykanow - ale nie jestem tego na 100% pewny - w sklepie francuskim go nie ma.

Jesli chodzi o wspolczynniki

to wyglada to mniej wiecej tak:

M=10
I=4
A/S=7/5
D/R=6/5
A=4
C=7
D=3

Umiejetnosci: Master Strike/6, Statless, Conciousness

Jesli chodzi o jej historie to nie znam
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl