Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 125225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagath

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 17, 2012, 01:36:51 pm »
Skil, poziom się obniżył właśnie dlatego, że twórcy chcieli zdąrzyć ze wszystkimi wątkami z książki, ale za dużo im się tego nagromadziło i nie udało im się utrzymać równego poziomu przez cały sezon. 3 sezon powinien być lepszy, bo i pierwszy tom Nawałnicy Mieczy jest krótszy;).
Do tych co czytali: twórcy serialu potwierdzili już, że
Spoiler: pokaż
Bran spotka Reedów w trzecim sezonie. W drugim sezonie ich nie było ze względów budżetowych.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 18, 2012, 02:44:38 pm »
natomiast poziom serialu wyraźnie się obniżył.

Myślę, że to właśnie czytający mieli też na myśli. IMO pierwszy sezon był rewelacyjny, chociaż też nie zawsze kichali, kiedy mieli kaszleć.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline potworek

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 18, 2012, 03:38:51 pm »
Podobne wrażenie. Sezon drugi ratuje tylko Karzeł.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Hagath

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 08, 2012, 11:53:19 am »
Naprawdę szkoda tego drugiego sezonu, bo "Starcie królów" znajduje się w mojej pierwszej trójce wszystkich części sagi:P. No ale miejmy nadzieję, że trzeci sezon okaże się znów naprawdę warty uwagi. W końcu powinno być więcej scen za Murem i więcej Dzikich^^. Szkoda tylko, że Kit Harrington (Jon Snow) jest taki drętwyxD. Na szczeście Dzicy genialnie się zaprezentowali już teraz, więc sądzę, że w tym wątku zawodu nie będzie.

Offline hans

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 09, 2012, 02:27:27 pm »
Moim zdaniem nie za bardzo jest, czego żałować, bo materiał wyjściowy był słaby. Przez "Grę o tron" przemknąłem błyskawicznie (bardzo wciągająca książka), ale przy "Starciu królów" strasznie się męczyłem. Co oznacza, że poszczególne sezony dobrze oddają poziom kolejnych części.
Zacząłem czytać jeszcze trzecią część, ale szybko zrezygnowałem. Jak dla mnie saga zmieniła się z opowieści o politycznych, finezyjnych zagrywkach o władzę na zmierzającą donikąd telenowelę.

Offline Hagath

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 28, 2012, 01:27:48 pm »
"Nawałnica Mieczy" jest jeszcze spoko, bo dużo się dzieje, ale "Uczta dla Wron" to już zbyt duże rozdrobnienie fabularne jak dla mnie. Dobrze, że twórcy serialu chcą pomieszać wątki "Uczty dla Wron" i "Tańca ze smokami" - to może uratować całą historię. Ciekawe jednak, kiedy Martin wreszcie skończy pisaćxD.

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:00:49 am »

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 21, 2012, 08:47:08 am »
http://www.imdb.com/name/nm4534098/

Daario Naharis.
Nie znam człowieka, ale aparycja do tej roli doskonała
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 01, 2013, 06:32:33 pm »
Pierwszy odcinek taaaki sobie


- rozumiem cięcia budżetowe i rezygnację z niektórych postaci, ale Silny Belwas? wtf?! Najfajniejsza postać w rozdziałach Deanerys...
- spiski Littlefingera i Sansy - w książce ich ujawnienie w kulminacyjnym momencie było kapitalnym motywem fabularnym, a tutaj autorzy postanowili sami sobie strzelić w stopę. Jeśli rozwiążą to równie dobrze to zjem własny kapelusz
- Qyburn?
- uczłowieczanie Joffreya?
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline potworek

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 02, 2013, 01:10:44 pm »
Mi się pierwszy odcinek podobał. Co do Joffreya to w sumie trochę się cieszę. Przez tą jego potworność i głupotę ta postać była dla mnie niesamowicie nieprawdziwa i nienaturalna, bo to było czyste zło i głupota w ludzkiej skórze. Myślę, że sezon zaczyna się lepiej niż poprzedni.
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 02, 2013, 03:11:26 pm »
Zgadzam się z pozostałymi zarzutami, ale gdzie Wy widzicie to uczłowieczanie Joffreya? :eek:

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 02, 2013, 04:15:48 pm »
Rzewny wzrok skierowany w stronę Margeary i obrona jej wybitnie nie-joffreyowskich poglądów przed Cersei? :) Chyba że założymy, że wszystko to kwestia "cycki, cycki, cycki".
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 03, 2013, 03:51:14 pm »
No ja to odebrałem jako próbę przypodobania się Margeary. Na początku znajomości z Sansą też zgrywał księcia z bajki :)

Offline potworek

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 03, 2013, 04:12:54 pm »
Joffrey Łaskawy!
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 03, 2013, 09:48:16 pm »

Właśnie sobie zdałem sprawę, że nawet w serialu w pewnym momencie mówią, że Starzy Bogowie zachowali moc tylko za Murem, bo na południu Andalowie ścięli większość weirwoodów. A o ile wiem to na Islandii, chociaż krajobraz ładny, to drzew nie ma. I co teraz?




Spoiler: pokaż
przy czym kto czytał książki będzie wiedział, że nie czepiam się pierdół.