Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 124579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 30, 2013, 03:46:28 pm »

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 07, 2013, 11:14:51 pm »
Jak znajdujecie szósty odcinek?


W końcu doczekaliśmy się na jakiejś sceny z Littlefingerem godnej jego książkowej wersji.
Spoiler: pokaż
I muszę przyznać, że mimo iż mało mnie obchodziła Ross (Rose? Ros? Whatever.), to zakończenie jej historii było jak cios w twarz. Makabra.

Natomiast mam tym razem mieszane uczucia, jeśli chodzi o zmiany fabularne względem książek.
Już pominę wątek Gendry'ego (przynajmniej mamy całkiem ciekawy spoiler: Mellisandre spotka się z Arią).
Bardziej zastanawia mnie to, co oni robią z Joffreyem. W książkach nikogo nie zabił osobiście. A w serialu... To raczej nie ma dużego znaczenia, ale twórcy chyba bardzo nie chcą, żeby ktokolwiek współczuł Joffowi podczas jego wesela.

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 09, 2013, 09:57:03 am »
Chyba potrzebna była scena, która przywróci postaci Joffa właściwe proporcje po tym jak ostatnio zaczął stawać się ulubieńcem ludu. Dodatkowo uwiarygodni to być może motywacje Tyrellów względem królewskiego wesela. Rose przynajmniej przez swoją śmierć przysłużyła się sensownie fabule serialu, bo wszystkie nitki w Królewskiej Przystani zaczęły się ładnie splatać - Littlefinger odzyskał pozycję jednego z najlepszych graczy. A jego monolog doskonale komentował obecne i przyszłe wydarzenia w serialu.
Ciekawe jak wybrną z Lorasem i czemuż to został nagle jedynym dziedzicem Wysogrodu.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 02, 2013, 10:01:21 pm »
Kto jeszcze niecierpliwie czeka na największy shitstorm w historii forów poświęconych kinematografii, który rozpocznie się już jutro?

Offline anorexia

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 03, 2013, 01:57:36 pm »
Kto jeszcze niecierpliwie czeka na największy shitstorm w historii forów poświęconych kinematografii, który rozpocznie się już jutro?
brak muzyki na napisach końcowych...ten kto jest za to odpowiedzialny...milion winów ma ode mnie!

pozdrawiam

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 03, 2013, 03:22:02 pm »
Ale liczyłem na troszkę większy dramatyzm w tej scenie :-(
Moim zdaniem powinni zrobić tak jak w poprzednim sezonie zrobili z bitwą o King's Landing. Poświęcić KG cały odcinek. A to, to akcja trochę za szybko się rozwijała.
Aczkolwiek nie piszę, że scena była słaba. Była niezła, po prostu liczyłem na to, że scena KG będzie arcydziełem i się trochę zawiodłem.

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 03, 2013, 07:55:35 pm »
Bez hejtu, ale dużo więcej można było z tego wycisnąć.
+ gdzie jest Greatjon?
+ deszcze castamere powinny lecieć do końca
 

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 03, 2013, 09:46:13 pm »
Chyba jednak potęga tej sceny w książce polegała przede wszystkim na zaskoczeniu czytelnika. W serialu trudno było powtórzyć tamto wrażenie. Choć zawsze dałoby się zrobić to lepiej.


Z Greatjona, z nieznanych mi powodów, zrezygnowano w serialu po zakończeniu pierwszego sezonu - jego rolę przejął w jakiś sposób Brynden. Co może martwić, to potraktowanie tego faktu jako spoilera książkowego


Cytuj
Czyżby jedyną rolą Greatjona w ostatnich tomach było pozostawanie w niewoli u Freyów? Miałem nadzieję na zdecydowanie więcej...
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline anorexia

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 05, 2013, 09:28:11 am »
@Radan
jednak wiekszy sh1tstorm był jak eddard został pozbawiony pięknej główki ;]

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 05, 2013, 02:18:27 pm »
No, niestety :-(

A liczyłem na to, że cały Internet będzie płonął.

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 05, 2013, 04:34:43 pm »
Z Greatjona, z nieznanych mi powodów, zrezygnowano w serialu po zakończeniu pierwszego sezonu
Ktoś odgryzł aktorowi ucho. Serio.


edit: okazuje się, że ucho stracił dopiero w 2013, z serialu odszedł przez konflikt z ekipą. Szkoda.

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 05, 2013, 07:33:26 pm »
To, gdyby wiernie zekranizowali gody, w serialu mógłby sobie odbić
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline anorexia

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 06, 2013, 08:40:14 am »
zszedłem ;]



Offline anorexia

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 11, 2013, 08:00:37 am »

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 11, 2013, 01:15:41 pm »
Jestem trochę zawiedziony, spodziewałem się czegoś bardziej widowiskowego. Choć wydarzenia prawdopodobnie (nie czytałem książek) są fabularnie istotne, jak na finał, były za mało spektakularne. Zapraszam:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/06/344-got-03x10-fina-sezonu.html