Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 122776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 03, 2012, 10:37:20 am »
i jest brzydka
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 03, 2012, 10:53:20 am »
przesadzasz

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 03, 2012, 11:37:37 am »
Z książek nigdy nie kojarzyłem jej jako piękności, ale jako kogoś o niesamowitej prezencji, od kogo bije majestat. W każdym razie nie widzę większych powodów do narzekań. Poza tym rzeczywiście fajnie zagrana rola.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 03, 2012, 03:12:41 pm »
W kilku miejscach zaznaczono, że jest niezwykle piękna i był to jeden z elementów jej dużej charyzmy (no i m.in. dlatego podejrzewano Stannisa o zdradzanie szpetnej żony). Mi ta aktorka pasuje i na pewno nie nazwałbym jej brzydką (brzydka to jest Asha czy jak ją tam ochrzcili w serialu choć w książce został opisana jako całkiem urodziwa), wręcz przeciwnie. No i wiele ładniejszych aktorek to w sumie się nie pojawiło (Cersei i długo długo nic).

Jeśli chodzi o sam serial, strasznie wiele rzeczy pozmieniano, często w miejscach, w których można było tego uniknąć. Obejrzyjcie drugi odcinek to zobaczycie. Dla mnie ten serial to średniak, sporo łopatologii w nim i traktowania widza jak idiotę (np. Asha to nie Asha, bo dorośli widzowie mogliby mieć problem z rozróżnieniem jej od Oshy, lol). No i przez to, że w książce jest tyle wątków mamy posiekaną historię w serialu i w czasie 50 minut skaczemy z miejsca na miejsce co 5 minut. O ile sprawdza się to w książce, w serialu wychodzi to średnio lub słabo.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 03, 2012, 03:23:02 pm »
Kwestia gustu, Góralu. Mnie np bardzo podoba się dziwka Tyriona.
Książkę za dawno czytałem, by ją porównywać teraz do serialu. Bez porównywania serial wypada imo bardzo dobrze.

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 03, 2012, 06:25:49 pm »
i jest brzydka
Ma niedorobioną perukę (jak sporo postaci w pierwszym sezonie z jakiegoś powodu). Ale samej Carice w życiu brzydką bym nie nazwał:
Carice Van Houten interview with Women and Hollywood.mov

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 03, 2012, 07:13:41 pm »
No, zdecydowanie trudno ją nazwać brzydką.

Ogólnie, pierwszy odcinek robi dobre wrażenie. Trudno na razie mówić coś o całym sezonie, ale moim zdaniem wszystko wskazuje na to, że będzie dobrze. "Starzy" aktorzy dalej grają dobrze, nowym też dobrze idzie. Klimat jest, jaki był, itp. Tylko zastanawiam się, czy ten sezon nie będzie aż za bardzo podobny do poprzedniego. Nawet intro w sumie identyczne, co mnie trochę zasmuciło.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 03, 2012, 07:26:54 pm »
A jaki ma być, jak nie podobny? To ciągle jest na podstawie "Pieśni lodu i ognia" - nikt książek nie podmienił : )

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 04, 2012, 01:34:09 am »
Na przełomie kwietnia i maja do księgarń trafi audiobook z pierwszym tomem bestsellerowego cyklu George'a R. R. Martina pt. "Pieśń Lodu i Ognia" czyli Gra o tron. Pełna wersja audio wg zapowiedzi wydawcy ma trwać 32 godziny, a głosów jej użyczyli m.in. Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Anna Dereszowska i Robert Gonera. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:09:34 am »
A jaki ma być, jak nie podobny? To ciągle jest na podstawie "Pieśni lodu i ognia" - nikt książek nie podmienił : )

No wiem przecież. Ale intro mogli troszkę zmienić...

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 05, 2012, 12:09:19 pm »
Cytuj
Jeśli chodzi o sam serial, strasznie wiele rzeczy pozmieniano, często w miejscach, w których można było tego uniknąć. Obejrzyjcie drugi odcinek to zobaczycie. Dla mnie ten serial to średniak, sporo łopatologii w nim i traktowania widza jak idiotę (np. Asha to nie Asha, bo dorośli widzowie mogliby mieć problem z rozróżnieniem jej od Oshy, lol). No i przez to, że w książce jest tyle wątków mamy posiekaną historię w serialu i w czasie 50 minut skaczemy z miejsca na miejsce co 5 minut. O ile sprawdza się to w książce, w serialu wychodzi to średnio lub słabo.


Generalnie się zgadzam (Asha - wtf?), natomiast może twórcy zdecydowali się zmodyfikować fabułę w stosunku do książki, żeby Ci którzy są świeżo po lekturze (a to pewnie liczna grupa) byli zaskakiwani i trzymani w napięciu miast tylko oglądać wyborną inscenizację. Aczkolwiek jakoś mniej mi się te dwa pierwsze odcinki podobały - z nowych na plus Davos i Jaqen H'gar.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 05, 2012, 04:31:04 pm »
IMO Davos w serialu wygląda jakoś tak...no, średnio. Janos Slynt tez nie przypadł mi do gustu. Stannis oraz Melissandre ok.
Robb Stark irytuje jak w książce, Jaimie broni się i tylko czekam, aż dla nieczytających również, obok Tyriona stanie sie ulubiona postacią (jak dla większości czytelników).
Kolejna IMO niepotrzebna scena - s02e01 - scena z Cersei i Petyrem.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 08, 2012, 11:07:26 pm »
Drugi odcinek nuuuudny, rozczarowałem się.
I przy okazji uświadomiłem sobie jak wiele ten serial zawdzięcza power tripującemu Joffreyowi, srsly w następnych sezonach może mi po prostu brakować tego gnoja :/

Offline Radan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 10, 2012, 11:18:59 am »
Zastanawia mnie, po co ucharakteryzowali aktorkę grającą Yarę (daf**k?) tak, że wygląda brzydko, podczas gdy w "realu" jest raczej ładna. Zwłaszcza, że ponoć Asha powinna być atrakcyjna fizycznie.
Choć prawdę mówiąc, gdy po raz pierwszy wyobraziłem sobie tą postać, w moim umyśle wypalił się obraz umięśnionego babochłopa, więc może ta uroda Ashy wcale nie jest taka oczywista.

W sumie nie mam innych zastrzeżeń do drugiego odcinka. No, może jeszcze zabawa Littlefingera w burdelmamę trochę przeszkadza.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 10, 2012, 01:46:04 pm »
A nie macie wrażenia, ze z nielicznymi wyjątkami baby w Siedmiu Królestwach są generalnie brzydkie?
A w najlepszym wypadku mają bardzo banalną urodę?
I to nawet jak aktorka ma w sobie mnóstwo uroku, starają się to gdzieś zgubić.

To chyba taki żart o brzydkim, brudnym średniowieczu.
Mi to nie przeszkadza, ale skoro to celowy zabieg, to może nie warto się tak ekscytować?





Cytuj
Mnie np bardzo podoba się dziwka Tyriona.

Hyhy:
http://www.iafd.com/person.rme/perfid=Dilara/gender=f
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 02:00:07 pm wysłana przez Ibrahim_ibn_Erales »
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

 

anything