trawa

Autor Wątek: Gra o Tron (Game of Thrones)  (Przeczytany 122700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 30, 2012, 11:02:06 pm »
5. odcinek drugiego sezonu bardzo dobry, najlepszy do tej pory. Akcja porządnie ruszyła z miejsca, wątki przeplatają się z nerwem, a aktorzy są świetnie prowadzeni, szczególnie ci dziecięcy.

Offline Hollow

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 02, 2012, 09:38:48 am »
Rzeczywiście jak do tej pory to chyba najlepszy odcinek tego sezonu. Najbardziej rozbawiła mne scena jak Brom i Tyrion słuchają przemowy na rynku na swój temat.

Offline Ribald

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 07, 2012, 09:05:03 pm »
Ygritte.. mmm :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 07, 2012, 09:40:50 pm »
Akurat najmniej mi się podoba z całej nowej obsady, ale to przez to, że natknąłem się kiedyś w necie na ten obrazek:

i teraz nie mogę sobie jej inaczej wyobrazić ;/

anyway, czy w tym odcinku poza królewską przystanią była jakakolwiek scena zgodna (w rozsądnym stopniu ofc) z książką?

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 08, 2012, 06:07:37 am »
Akurat najmniej mi się podoba z całej nowej obsady, ale to przez to, że natknąłem się kiedyś w necie na ten obrazek:

Pasuje do tego, jak wyobrażałem sobie Ygritte jak ulał :D A jak wygląda w serialu, który sobie odpuściłem?
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline skil

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 08, 2012, 07:55:51 am »
anyway, czy w tym odcinku poza królewską przystanią była jakakolwiek scena zgodna (w rozsądnym stopniu ofc) z książką?

zaczyna się
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Idaan

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 08, 2012, 08:15:22 pm »
Pasuje do tego, jak wyobrażałem sobie Ygritte jak ulał :D A jak wygląda w serialu, który sobie odpuściłem?
anyway, czy w tym odcinku poza królewską przystanią była jakakolwiek scena zgodna (w rozsądnym stopniu ofc) z książką?
Fakt, nie było. Ale IMHO Theon ścinający ser Rodricka zamiast jakiegoś losowego peona mocno podbudował dramatyzm, a sceny Tywina i Aryi były świetnie zagrane, szczególnie kiedy pomyśleć o poziomie "gry" małoletnich w polskim kinie - dziewczynie należy się Emmy czy co tam dostają dziecięcy aktorzy.

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 08, 2012, 08:53:07 pm »
zaczyna się
co się zaczyna, ktoś raguje?
Cytuj
sceny Tywina i Aryi były świetnie zagrane, szczególnie kiedy pomyśleć o poziomie "gry" małoletnich w polskim kinie - dziewczynie należy się Emmy czy co tam dostają dziecięcy aktorzy.
Na to, że Arya została podczaszym Tywina nie narzekam, Charles Dance = win i im więcej scen z jego udziałem tym lepiej.
A Maisie Williams faktycznie jest świetna.

Cytuj
Akurat najmniej mi się podoba z całej nowej obsady
W sumie to cofam, bo przypomniałem sobie, że nowy Góra jest chudy jak patyk, szkoda, że poprzedni musiał iść grać orka w Hobbicie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 22, 2012, 08:37:18 pm »
Jednak nie! Chwalony przeze mnie 5. odcinek pokazał jedynie, jak z biglem można było zrobić ten serial, ale nic z tego nie wyszło. Opowieść zalicza stopniowy zanik napięcia i staje się nużąca. Oglądam to - i będę oglądał - tylko siłą rozpędu. I doprawdy podziwiam tych, którzy czytali prozę Martina i śledzą mimo to serial - ja w takiej sytuacji chyba zanudziłbym się na śmierć...

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 22, 2012, 10:15:59 pm »
Chyba w końcu doszli do wniosku, że widzom nie znającym książek należy chociaż zasugerować, że Jaime to jeden z najlepszych wojowników w Westeros. Szkoda, że mimo przechwałek dalej wygląda jedynie na c**jka, który dał się złapać szesnastolatkowi.
Cytuj
podziwiam tych, którzy czytali prozę Martina i śledzą mimo to serial - ja w takiej sytuacji chyba zanudziłbym się na śmierć...
E tam warto chociażby dla niektórych aktorów :)

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 27, 2012, 10:14:09 pm »
Deszcze Castamere z soundtracka do drugiego sezonuThe Rains of Castamere by The National
Dla mnie bomba.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2012, 10:49:51 am wysłana przez Dziex »

Offline Hagath

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 28, 2012, 06:36:06 pm »
Ja czytałam książkę i nie narzekam. Serial i saga świetnie się uzupełniają. Fajnie też jest wyhaczać różnice między nimi :cool: .
Moim ulubionym odcinkiem drugiego sezonu jest odcinek szósty. Zamieszki w Królewskiej Przystanii zostały zrobione kapitalnie! Do tego ta końcowa scena z Ogarem i Sansą^^. Bardzo mi się też podobał wątek Aryi i H'ghara. Aktorzy są fenomenalnie dobrani :smile: .  Osobiście jestem zakochana w tej scenie: Game of Thrones 2x06 "Arya and Jaqen H'ghar"

Offline Dziex

Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 29, 2012, 12:24:00 am »
No to mamy najlepszy odcinek sezonu i serii jak do tej pory :smile:
Oblężenie, dziki ogień, teksty rzucane przez postacie (z Ogarem na czele), STANNIS

miodzio. Widać, że oszczędzali z myślą o tym odcinku.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 29, 2012, 02:40:59 pm »
Cytuj
No to mamy najlepszy odcinek sezonu i serii jak do tej pory :smile:
Warto też zaznaczyć, że to ten odcinek 2. sezonu, do którego scenariusz napisał George R. R. Martin.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Gra o Tron (Game of Thrones)
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 29, 2012, 10:15:44 pm »
No to mamy najlepszy odcinek sezonu i serii jak do tej pory :smile:
Oblężenie, dziki ogień, teksty rzucane przez postacie (z Ogarem na czele), STANNIS
miodzio. Widać, że oszczędzali z myślą o tym odcinku.

Peter Dinklage wciąż ma nos.
Czuję się zawiedziony.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

 

anything