trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 225728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1380 dnia: Listopad 13, 2013, 09:53:02 pm »
Mój pierwszy pobyt na izbie ...
Przeczytałem zamiast izbie to na "ibizie" i pomyślałem - "ten to ma dobrze", ale jak doczytałem dalszą  część to jednak nic przyjemnego poczekać kilka godzin z skręceniem. Chociaż ten tydzień wolnego trochę to zrekompensuje, ale płatny taki urlop? :smile:

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1381 dnia: Listopad 13, 2013, 09:53:18 pm »
W każdym razie doświadczenie było ciekawe. Obserwować to wszystko co się tam działo. Czas szybko leciał.

Zamiast zwolnienia lekarskiego ugadałem się ze swoją kierowniczką na płatny urlop  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 05:00:49 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1382 dnia: Listopad 13, 2013, 11:26:26 pm »
Współczuje tego czekania, no i kostki, wracaj do zdrowia. Sam po ostatnich doświadczeniach na izbach mam dość słabe mniemanie o naszej służbie zdrowia. Już pomijam czekanie, bo to nieraz niezależne od lekarzy, ale i tak dałoby pewnie radę szybciej. Czasem to nawet wydaje mi się, że szpitale utknęły tak jakoś w latach 70-80-tych.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1383 dnia: Listopad 14, 2013, 07:32:58 am »
A widzieliście co w szpitalach (przynajmniej 6 lat temu, jak leżałem w toruńskim) serwują jako "obiad"? Nie podejmę się opisu, bo to umyka mojemu słownictwu.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1384 dnia: Listopad 14, 2013, 08:14:56 am »
Zależy od szpitala. Te skomercjalizowane mają dużo lepszy wikt. Dlatego nie mogę zrozumieć oporów przed przekształcaniem szpitali w spółki.
Na izbie przyjęć byłem raz, jakieś trzy lata temu w szpitalu w moim rodzinnym mieście, i chyba mniej niż godzinę na szycie czekałem. Ogólnie wtedy akurat spokojnie było.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1385 dnia: Listopad 14, 2013, 01:06:43 pm »
Jak ja byłem w szpitalu w Łodzi, to nie było źle, śniadanie nawet mnie zaskoczyło, ale może dlatego, że leżałem w uniwersyteckim i widziałem więcej kitli (studentów) niż pacjentów. :p Ja dostałem dwie kromki angielki/miękkiego chleba z kostką masełka i 2 plastrami jakiejś mielonko-szynki, a do tego talerz zupki mlecznej. :D
Obiad mnie minął bo było lekkie zamieszanie i miałem być wypisany przed obiadem, zatem obiad spędziłem na sali zabiegowej w celu zmiany opatrunku. A wypis dostałem ok 15-16-tej. :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1386 dnia: Listopad 14, 2013, 05:25:42 pm »
Pomijając posiłki, które były neutralne to największym zaskoczeniem i świetną rzeczą był pitny kisiel-kompot - polecam.


Ogląda lub może ktoś przez chwilę oglądał ciągle wychodzące Saint Seyia omega?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 05:36:50 pm wysłana przez Jackal »

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1387 dnia: Listopad 18, 2013, 07:29:58 pm »
Czy ktoś mi może powiedzieć, czy za komiks sprowadzany z Japonii który kosztuje tam 650Y, 125zł razem z dostawą to zdzierstwo czy nie?

Sprawdziłem, że na amerykańskim amazonie można go kupić za  $19.66
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 07:35:23 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1388 dnia: Listopad 19, 2013, 08:12:04 am »
Rzeczy sprowadzane bezpośrednio z Japonii zawsze chyba są droższe. Musiałbyś sprawdzić ceny w jenach, by zobaczyć, czy to rzeczywiście naciąganie, czy po prostu tam jest drożej, co również jest możliwe.

btw. zanim zauważyłem, liczba przeczytanych przeze mnie LN przekroczyła 50. Fajnie się to czyta, szkoda tylko, że tak mało rzeczy jest przetłumaczonych, a zakończonych cykli jest jeszcze mniej.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1389 dnia: Listopad 19, 2013, 09:29:37 am »
Niecałe 30 zł
Zamawiałbym prze polską księgarnię wysyłkową.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1390 dnia: Listopad 19, 2013, 11:33:04 am »
Manga kosztuje 20 zł, a przesyłka i narzut pośrednika 105 zł. Drogo.
A te ~20 USD to z przesyłką już? Ogólnie z USA nie lubię zamawiać i jak tylko się da, to zamawiam z brytyjskiego Amazonu.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1391 dnia: Listopad 19, 2013, 12:20:03 pm »
Kumpel jak kiedyś ściągał, to też brał od herbatników, bo w USA za wysyłkę policzyli mu jak za jakiś transport lotniczy z lądowaniem pod domem.
Ganossa trzeba było dać znać wcześniej o tej mandze, kumpel wraca do Polski z Japonii na 3 miechy, pewnie miałby jeszcze miejsce na tomik czy dwa.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1392 dnia: Listopad 19, 2013, 02:03:23 pm »
Manga kosztuje 20 zł, a przesyłka i narzut pośrednika 105 zł. Drogo.
A te ~20 USD to z przesyłką już? Ogólnie z USA nie lubię zamawiać i jak tylko się da, to zamawiam z brytyjskiego Amazonu.
Goła cena.
A jak płacisz Wilku? Kartą kredytową?

Kumpel jak kiedyś ściągał, to też brał od herbatników, bo w USA za wysyłkę policzyli mu jak za jakiś transport lotniczy z lądowaniem pod domem.
Ganossa trzeba było dać znać wcześniej o tej mandze, kumpel wraca do Polski z Japonii na 3 miechy, pewnie miałby jeszcze miejsce na tomik czy dwa.
Szkoda ale sam jeszcze tydzień temu nie wiedziałem, że najdzie mnie ochota zamawiać coś z Japonii.
W końcu nawet japońskiego nie znam :)
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1393 dnia: Listopad 19, 2013, 02:27:03 pm »
Tak, dodałem CC w Amazonie.
A skoro te 20$ to goła cena, to przygotuj się na drugie tyle za przesyłkę. Sprawdzałeś może u "herbatników" czy mają? Albo może jakaś wyspiarska księgarnia to ma, bo zdarzało mi się też zamawiać z księgarni, ale szczerze, to nie polecam, bo wysyłka dużo gorsza niż z brytyjskiego Amazonu.

Offline Ganossa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1394 dnia: Listopad 19, 2013, 02:54:27 pm »
Szukałem po ISBN i niestety nie ma.
Dodatkowym problemem jest u mnie brak karty kredytowej. A dla samego zamawiania komiksów nie wiem czy warto się w to ładować.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.