trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 225726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1395 dnia: Listopad 26, 2013, 07:50:52 pm »
Tak się składa, że mój laptop ma już prawie 5 lat i zastanawiam się nad jego następcą, nie wiem tylko, czy kupić laptopa (jakiego?) czy komputer stacjonarny. Macie jakieś pomysły?


P.S. Jakiś czas temu dowiedziałem się, że Asusy(aż nie chce mi się w to wierzyć...) są najlepsze(sic!) dla graczy, może ktoś to sprostować?  :shock:
RIP Gildio...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1396 dnia: Listopad 26, 2013, 07:58:28 pm »
A co Ty masz do Asusuów ? Poza tym, by kupować lapka to trzeba mieć ku temu jakiś konkretny powód. Masz taki?

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1397 dnia: Listopad 26, 2013, 10:01:26 pm »
Ja podczas studiów siedziałem na laptopach i było całkiem dobrze, ale jak skończyłem nauczanie i przesiadłem się na PC poczułem pewnego rodzaju wolność i teraz zastanawiam się jak mogłem siedzieć na laptopie. Obecnie na wyjazdy mam tablet 7,9", który służy mi przeglądania internetu, poczty podczas wyjazdów. I uważam, że takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1398 dnia: Listopad 26, 2013, 10:34:56 pm »
Stacjonarka tzw. zawsze będzie mocniejsza, wydajniejsza od laptopa w tej samej cenie. Taki już urok tego ustrojstwa.
Na studiach pamiętam, że nasz wykładowca grafiki 3D miał Asusa takiego bajeranckiego na którym normalnie mógł renderować 3D w 3D Maxie itp. A te stacjonarki co mieliśmy ledwo doganiały tego lapka (w drugim roku kupili nowe pecety i szło szybciej). Ale jemu był potrzebny do pracy, bo często jeździł i miał własne pliki/programy. A w domu do pracy miał jeszcze 2 stacjonarne sprzężone razem i drugiego lapka do pomocy.

Wg. mnie nie ma sensu kupować laptopa o ile zawodowo nie jest potrzebny, już lepiej notebooka jakiegoś i w domciu stacjonarke, albo najlepiej taki zestaw jak Jackal opisywał.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1399 dnia: Listopad 29, 2013, 11:36:43 am »

P.S. Jakiś czas temu dowiedziałem się, że Asusy(aż nie chce mi się w to wierzyć...) są najlepsze(sic!) dla graczy, może ktoś to sprostować?  :shock:

Tak, ale nie te dla szarego ludu, tylko wypasione gamingowe edycje za 5-15 tysięcy za sztukę. Bebechami niewiele ustępują stacjonarkom. A jakiś czas temu miałem przyjemność korzystać z laptopa serwerowego. 19 cali, parę tera, 8 rdzeni i7, 24GB RAM, tylko grafika zintegrowana. Monstrum ciężko było unieść.

Sam planuję kupić wypasioną stacjonarkę do intensywnego użytku i dodatkowo naprawdę taniego lapciaka (nawet poleasingowego w dobrym stanie).
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1400 dnia: Listopad 29, 2013, 01:50:00 pm »
miałem przyjemność korzystać z laptopa serwerowego.
Widziałem kiedyś coś takiego. Bydlak był jakby zabudowany/wbudowany w taką jakby aluminiową walizkę ze wzmacnianymi rantami listwami plastikowymi. Na początku nie wiedziałem co to jest, później się dowiedziałem, że to laptop z możliwością postawienia serwera. Nie tykałem tego, ba przelotem tylko widziałem, ale wyglądało jakby ważył ze 20 kilo. :biggrin:

PS.
A z innej beczki, planuję sobie wymienić OS na winde 7, 64 bit (nie ma to jak postęp technologiczny z 2 telnim opóźnieniem  :smile: ) z obecnego XP 32 bit, który od jakiegoś czasu częściej ma krasze i bluescreeny od poprzedniego win me (na millenium nigdy nie miałem zwiechy nawet).
A ponieważ pomyślałem, że się rzucę i zakupie oryginała co by nie piracić, :wink: mam problem. I teraz zastanawiam się którą Siódemkę zakupić. Wersję pro, czy home, sporo ostatnio pojawiło się zestawów z SP i jakimiś updejtami.
Zaczynam się już gubić w tych zestawach...
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 01:59:49 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1401 dnia: Listopad 29, 2013, 02:32:39 pm »
Też planuję zakup Win 7 jak będę wymieniał płytę główną, procka i grafikę. Chyba home wezmę, bo pro jednak sporo droższe jest. Również będę przesiadał się ze starego XP, ale przyznam, że bluescreena nie widziałem od wieków, a system nie był reinstalowany od kilku lat.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1402 dnia: Listopad 29, 2013, 04:54:28 pm »
z laptopa serwerowego. 19 cali, parę tera, 8 rdzeni i7, 24GB RAM, tylko grafika zintegrowana. Monstrum ciężko było unieść.

Wagi sobie nie wyobrażam, ale jeśli ma 19" to pewnie jest jak te stare duże płyty chodnikowe :). Miałem kiedyś 17" w starym układzie laptopów i to było już duże.


Odnośnie W7, to też kiedyś zastanawiałem się nad różnicami między wersjami i stwierdziłem z oczywistych względów, że najlepsza będzie "ultimate" [profesional też była ciekawa] . Chociaż cena odstrasza i praktycznie się utrzymuje po tylu latach, chyba nawet teraz oscyluje w granicach 1000zł.  Tak po za tym będziecie chcieli kupić wersje OEM czy BOX?

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1403 dnia: Listopad 29, 2013, 07:06:51 pm »
Hmm, no właśnie zastanawiam się nad W7 pro, bo niby na kompie pracuje, robię grafiki, itp. Ale z drugiej strony home mogę dostać za połowę jak nie 1/3 ceny pro.
A czy OEM czy BOX, może wyjdę na laika, ale mi to kompletnie obojętne. Raczej OEM bo jest tańsza. :razz:

PS.
Wilku, już dwa razy reinstalowałem mojego XP z czego ostatni raz (niewiele ponad roku temu) zaniosłem blaszaka do kumpla po informatyce, żeby mi to ładnie wgrał i zoptymalizował. I kicha, średnio raz na miesiąc mam niebiesko. Kumpel zaglądał i w rejestry i BIOSa i gdzieś tam jeszcze, co nawet nie wiedziałem że istnieje. I też nie wie czemu winda się psuje.

A od miesiąca, ciągle winda mi woła, że mam za mało pamięci. A był skanowany wszystkim co chyba można zainstalować na kompie.
Po prostu system musi byc już tak zawalony i rozjechany, że sam nie wie co ma robić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 07:14:40 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1404 dnia: Listopad 29, 2013, 08:30:17 pm »
Ciekawe czy skoro OEM nie można przeinstalować, to opcja recavery daje ten sam efekt jak w przypadku tradycyjnego sformatowania i i zainstalowania systemu od początku w przypadku poważnych uszkodzeń lub wirusów?

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1405 dnia: Listopad 30, 2013, 01:09:51 pm »
Też mnie to zastanawia... chyba jednak wyjdzie, że się wstrzymam z kupnem i poszukam okazji na BOXa może pro. Chociaż wcale dużo na cenie nie spadło.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1406 dnia: Grudzień 01, 2013, 09:27:29 pm »
OEM-y mają prawo sprzedawać jedynie dystrybutorzy sprzętu jako bonus do komputera, nigdy osobno - dlatego są takie tanie (300 zł zamiast 600). Jeżeli chcecie mieć wszystko legalnie i po bożemu, zostaje BOX albo zakup sprzętu z systemem. Inna opcja jest oczywiście wykonalna, ale to zwykły kant licencyjny niewiele różniący się od pirata.

W przypadku 7 nie opłaca ładować się w Proffesional, chyba że ktoś potrzebuje natywnego szyfrowania (zawsze można użyć True Crypta) albo łączy się z siecią opartą o Windows Server.
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1407 dnia: Grudzień 01, 2013, 10:21:28 pm »
No właśnie, OEM jest sporo tańszy, tylko później jest lipa z updejtami i serwisem jakby coś. Akurat ja od kilkunastu lat kupuje sprzęcior w znajomym sklepie i jak ostatnio brałem blaszaka to nie chciałem by mi wgrywali winde (był wtedy szał na Viste) i teoretycznie miałem bez systemu.
Tak czy inaczej trzeba by pomyśleć nad BOXem co by mieć pełny pakiet i nie kombinować, czyli to raczej po świętach. 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1408 dnia: Grudzień 02, 2013, 08:53:06 am »
Dziwię się więc, że tak sobie można kupić oem oddzielnie, skoro to wbrew licencji. Czy tez jest jakieś zastosowanie dla kupionego oddzielnie oem-u?

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1409 dnia: Grudzień 02, 2013, 05:02:56 pm »
Ludzie to zlewają, bo osób prywatnych praktycznie się nie kontroluje. Za to gdyby coś takiego zainstalowała firma, to w razie donosu byłby spory problem.

Chyba jedyną dozwoloną możliwością samodzielnej instalacji OEM-a (ale i to jest dyskusyjne po niedawnej aktualizacji przepisów) jest zabawa w samodzielne składanie mocno customowych zestawów komputerowych - takich egzemplarzy pokazowych, gdzie widać, że konstrukcja została mocno zmodyfikowana.

No i moim zdaniem na obecnym etapie lepiej już szarpnąć się na 8. Za rok i miesiąc kończy się podstawowe wsparcie 7.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2013, 05:06:01 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree