Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 224493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Horreur

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 06, 2012, 08:35:15 am »
Jednak jest tu temat do przedstawiania się :) Zatem witam wszystkich, jestem początkującą fanką anime i mangi, obejrzałam Bleach, czytam teraz mangę, a Naruto oglądam, ale jak mówiłam, jeszcze dużo go nie obejrzałam ;) Czytam też w wolnym czasie Akirę i Death Note (bo anime mi się spodobało). Lubię też wszelakie komiksy niejapońskie, moje ulubione to Kaznodzieja i Sandman. Oprócz tego lubię oglądać horrory i filmy sci-fi, a także czytać książki tych gatunków :) (ale innymi książkami i filmami też nie pogardzę)

Jestem początkująca w tym wszystkim, nie mam takiej wiedzy jaką bym chciała mieć, ale pracuję nad tym :D
Follow the white rabbit.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 06, 2012, 09:22:29 am »
Witamy : ) Całkiem ładny przekrój zainteresowań, jak na początkującą fankę. Zaczęłaś od Naruto, co mnie trochę zmartwiło, ale potem pojawiły się takie tytuły jak Akira i Sandman, więc mogę spać spokojnie ; )
Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie "co by tu oglądnąć/przeczytać etc." to śmiało - bez problemu powinien znaleźć się jakiś fan danego gatunku (no, może z shoujo byłby pewne problemy : ) )

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 06, 2012, 09:22:51 am »
Witam na naszym forum, liczę że trochę tu pobędziesz :wink: Co ciekawe widzę, że należysz do wąskiego grona jakie tutaj jest czyli bleach i naruto. Co mnie akurat cieszy :smile:
Tak na ścisłe to od dawna, a nawet bardzo dawna nikogo tu nowego nie było.

Offline Horreur

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 06, 2012, 09:47:17 am »
Dziękuję za miłe powitanie :) Zdecydowałam się na rejestrację, żeby trochę poszerzyć te zainteresowania, a wśród realnych znajomych nie ma na to szans (w moim przypadku), więc trafiłam tutaj :)
Follow the white rabbit.

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 06, 2012, 10:28:37 am »
Witamy i zapraszamy (jak ja dawno tego zwrotu nie używałem na tym forum). :razz:
Bleach, Naruto, wszyscy teraz od tego zaczynają, ale Sandman, Akira, czy morderczy notatnik to już wyższa półka. Sam zaczynałem od Gigiego, Yattamana itd, później Dragon Ball, czy Slayersi.
Powtarzając słowa Wilka, dobrze że próbujesz innych tytułów i poszerzasz swoje zainteresowania, a i kilku książkofilli się tu pewnie znajdzie, co nie Wilku? :smile:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 06, 2012, 10:41:34 am »
bez problemu powinien znaleźć się jakiś fan danego gatunku (no, może z shoujo byłby pewne problemy : ) )

Może nie od razu fan, ale z poleceniem czegoś sensownego problemu nie będzie.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #816 dnia: Listopad 06, 2012, 11:14:31 am »
a wśród realnych znajomych nie ma na to szans (w moim przypadku), więc trafiłam tutaj :)
To akurat prawda. Fajnie jest się podzielić uwagami na temat tego co lubimy. Na swoim przykładzie wiem, że dopiero na studiach szczególnie nauk technicznych większość ludzi o dziwo ogląda. Oczywiście są osoby co krzywo na to patrzą, ale na szczęście jest i druga strona, gdzie prędzej była mi nie znana.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #817 dnia: Listopad 06, 2012, 11:32:31 am »
Bywa jak bywa, prawda taka że w małych miejscowościach z tym jest różnie... im większe tym więcej można spotkać ludzi zapoznanych z zjawiskiem.

Swoją drogą pozostaje przywitać nową osobe i życzyć dobrej zabawy na forum, w tym wypadku w najlepiej znany mi sposób :wink:

Azumanga Daioh AMV-Andrew W.K.-Party Hard

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #818 dnia: Listopad 06, 2012, 11:56:31 am »
Powitać Horrorkę, niech się rozgości i czuje swobodnie :3

Bleach, Naruto, wszyscy teraz od tego zaczynają, ale Sandman, Akira, czy morderczy notatnik to już wyższa półka.
Wyższa jak wyższa, myślę że Death Note jest całkiem zjadliwy dla osób chińszczyzną generalnie nie zainteresowanych. Przynajmniej u mnie znajomi łyknęli.

Na swoim przykładzie wiem, że dopiero na studiach szczególnie nauk technicznych większość ludzi o dziwo ogląda.
O, true-true. Sam się teraz zdziwiłem, jak wystartowałem teraz z informatyką i jest małe grono osób obeznanych z animu. Niestety głównie Elfen Liedy, Anothery, czy inne pokrewne od których mocno stronię, no ale zawsze coś.

Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #819 dnia: Listopad 06, 2012, 12:20:57 pm »
Dziękuję za miłe powitanie :) Zdecydowałam się na rejestrację, żeby trochę poszerzyć te zainteresowania, a wśród realnych znajomych nie ma na to szans (w moim przypadku), więc trafiłam tutaj :)

A skąd jesteś?

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #820 dnia: Listopad 06, 2012, 12:53:16 pm »
Witamy w naszym kameralnym, ale jakże elitarnym gronie :razz: . Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #821 dnia: Listopad 06, 2012, 01:06:25 pm »

O, true-true. Sam się teraz zdziwiłem, jak wystartowałem teraz z informatyką i jest małe grono osób obeznanych z animu. Niestety głównie Elfen Liedy, Anothery, czy inne pokrewne od których mocno stronię, no ale zawsze coś.

To się zgadza :smile: , bo właśnie znane mi osoby można podzielić na trzy rodzaje widzów: jedni oglądają tylko polecanki[death note, code geas, FMA2] i nic po za tym, sami nie szukają.  Druga grupa, to ci którzy oglądają bleach, naruto + może jakiś bardziej znany tytuł jak death note, a tytuły takie jak azumnaga czy clannad są im obce. No i trzecia grupa, których jest najmniej to osoby właśnie takie jak my tutaj. Czyli oglądają wszystko oczywiście w większości to co lubią.
Ostatnio spotykam się dosyć często, że jakieś osoby znane mi lub nie pytają czy mogę im coś polecić, bo wiedzą że oglądam itd. Problem wychodzi w momencie gdy okazuje się, że dana osoba obejrzała np. bleach tylko i wyłącznie. I wtedy przekopując się przez tytuły nasuwa się mnóstwo tytułów z różnych gatunków. Nie kiedy zawęzi się to jeśli znamy dany rodzaj, ale przeważnie kończy się na tym, że wymieniam z 10 tytułów, a dana osoba gubi się po czym kwintuję ją pierwszym lepszym. Co ciekawe pewnie z tu obecnych prawdopodobnie obejrzałem najmniej, a mam problem polecić tylko i wyłącznie jeden tytuł. 

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #822 dnia: Listopad 06, 2012, 01:58:25 pm »
Anime jeszcze nie polecałem komukolwiek ze znajomych w RL. Co innego książki : )

Offline Horreur

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #823 dnia: Listopad 06, 2012, 06:17:57 pm »
No właśnie na moich wybitnie nietechnicznych studiach nie poznałam jeszcze nikogo kto by oglądał, albo dzielił zainteresowania, ale ja dopiero pierwszoroczna, to mało ludzi znam :P

A jestem z Katowic (Śląsk).
Follow the white rabbit.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #824 dnia: Listopad 06, 2012, 08:20:18 pm »
Co jest nie tak z tym polskim internetem :). Wszędzie gdzie się nie ruszę, czy to aukcje rożnego typu, kiedyś chaty, fora to wszyscy ludzie jacy tam siedzą to tylko i wyłącznie południe kraju[Kraków, Śląsk itd]. Minimalny odsetek raptem gdzieś tutaj koło mnie, ale nie przypominam już nawet sobie.

 

anything