Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20  (Przeczytany 223509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1425 dnia: Grudzień 07, 2013, 07:57:07 am »
Odnośnie Windowsów, czy ktoś miał do czynienia z windowsem phonem 8 oraz windowsem8.1 [nie tym RT] na tablecie? Myślę sobie, że tablet plus windows 8 to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Niby android ma sterty aplikacji i można go przyzwoicie używać to są pewne rzeczy, których nie ma [flasch, silver light, swój ulubiony player itd] i wtedy trzeba skorzystać z PC.

Offline Sir_Ace

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1426 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:15:30 am »
Od RT trzymałbym się z daleka, a tablety z "czystym" Windowsem są koszmarnie drogie. Opłaty licencyjne i konieczność posiadania naprawdę dobrego sprzętu, bo na innym Windows nie ruszy.

Z drugiej strony mój dwurdzeniowy tablet radzi sobie z flashem, a jakiś czas temu przeportowali na Androida XBMC, który dzięki wtyczkom nie ma problemu z Iplami, Onetami ani TVN Playerami.
I'd like to be a tree

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1427 dnia: Grudzień 07, 2013, 03:44:25 pm »
Właśnie RT odstrasza mnie tym, że to ani W8, ani windows phone więc problem pewnie z jakimiś aplikacjami na niego [takie bynajmniej mam wyobrażenie]. Ostatnio wpadło mi w oczy asus t100 i jakiś acer w granicach 1500zł z niby windowsem 8.1, na którym działają programy z Pc.

Na androidzie znowu flasch działał tzn był w sklepie play do wersji 4.1 potem zniknął, ale chyba są jakieś nie oficjalne wersje.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1428 dnia: Grudzień 08, 2013, 06:08:52 am »
Z innej beczki... podczas tych wszystkich promocji na Steam miałem ochotę na jakąś siekankę w starym dobrym stylu, wiec kupiłem sobie Shadow Warriora... oto co znalazłem zaraz po prologu :smile:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=201774248


Co do gry to ta zrobiona jest przez polskie studio Flying Wild Hog
Dla ciekawskich trailerek:
Shadow Warrior - Wangtastic Features


Offline Hollow

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1429 dnia: Grudzień 08, 2013, 10:14:27 am »
Grałem w pierwszą wersję tej gry z 1997.
Takie scenki były tam normą...

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1430 dnia: Grudzień 08, 2013, 03:28:38 pm »
Grałem w pierwszą wersję tej gry z 1997.
Takie scenki były tam normą...
Dlatego właśnie kupiłem sobie nową wersje, bo jednak nawiązuje do klasycznych strzelanek. Gameplayowo też dużo frajdy daje w przeciwieństwie do większości dzisiejszych military-shiterów.

Powiem też że im starszy się robię tym takie gry bardziej mnie bawią, mimo że nigdy jakoś specjalnie za takimi naparzankami nie przepadałem, bo zawsze szedłem bardziej w stronę strategii, crpg i symulatorów.
Ostatnio też takie gry nawiązujące do klasyków powstają coraz częściej... podobnie przygodówki przeżywają obecnie drugą młodość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2013, 03:47:48 pm wysłana przez wyspa »

Offline Skrzydlaty

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1431 dnia: Grudzień 08, 2013, 07:01:47 pm »
Skoro bawimy się w rekomendacje, to ja ładnie poproszę o opinię w sprawie najlepszych głośników dokomputerowych dla siostry. Tak do 200 zł. Nie chodzi o żadną wysoką półkę - czysty dźwięk + solidne, jakościowe wykonanie powinny wystarczyć.

Offline Jackal

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1432 dnia: Grudzień 08, 2013, 07:17:05 pm »
Powinny być dobre:
http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sp-hf1800a-50w-rms-3-drozne-drewniane-czarne-289574/
Sam mam Genius  2.0 SP-HF500A i sobie chwale za: czyste brzmienie, jakoś wykonania. Co prawda nie są to głośniki do łupaniny bo basy są w nich słabe, ale są idealne do anime - filmów. Znacznie lepiej się na nich oglądało niż na 5.1.

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1433 dnia: Grudzień 10, 2013, 10:46:39 pm »
Pillars of Eternity Gameplay Teaser
Wygląda na to, że już niedługo będziemy zbierać drużynę, aby wyruszyć w dalszą drogę.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1434 dnia: Grudzień 15, 2013, 07:09:42 pm »
@wyspa
Mogłeś wesprzeć naszych i kupić SW na GOG-u: http://www.gog.com/game/shadow_warrior

@Lord Kupa
O wiele bardziej czekam na Wasteland 2, bo gier w stylu Eternity jest i tak zbyt wiele. A Age of Decadence to już najlepszy cRPG w jakiego grałem od czasów Vampire The Masquerade: Bloodlines. Po 2004 roku (no może oprócz New Vegas, które i tak jest znacznie gorsze niż Bloodlines czy AoD właśnie) nie wyszło nic godnego uwagi. Polecam kupno. Wczesna wersja dostarcza kilkadziesiąt godzin zabawy i w ogóle się nie nudzi. Pod warunkiem, że ktoś ma trochę oleju w głowie i docenia rozrywkę, w której nie da się zostać bogiem rozdając punkty na ślepo (jak np. w Baldur's Gate albo grach Bethesdy).

9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1435 dnia: Grudzień 15, 2013, 08:17:08 pm »
Z chęcią kupuję na GOG (mam tam kilka tytułów) ale niestety mam węża w kieszeni i kupuje tam gdzie taniej... często nawet dorwę gdzieś klucze Steam z Amazona na jakiś promocjach bo potrafią się okazje lepsze niż na tych szalonych wyprzedażach Steam tam trafić.
Dużo tez z humble bundle biorę jeżeli są akurat jakieś tytuły które mnie interesują

Offline Hunter Killer

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1436 dnia: Grudzień 16, 2013, 03:04:54 am »
@ Góralu, a ja np. uwielbiam serię Starożytnych Zwojów z Bethesdy właśnie. Dostarczało mi to wiele godzin rozrywki i nawet nie dlatego, że po pewnym czasie, faktycznie, postać była praktycznie nieśmiertelna, co było na dłuższą metę nużące, bo człowiek nie bał się niczego. Ale na rozbudowany świat i niezłą historie, grając w Morrowinda wiele razy przechodziłem całego na niskim poziomie tak by mieć to poczucie "śmiertelności" i braku umiejętności, choć można powiedzieć, że to naciągane.
Co do Wrót Baldura, czy jakiegokolwiek systemu opartego na D&D, to przyznam iż nigdy nic nie ukończyłem żadnej gry a zabierałem się za spora ilość tytułów, łącznie ze znakomitym Planescape Torment. Po prostu nie znoszę tego systemu, jest dla mnie przekombinowany a miałem nawet "przyjemność" grać w kartkowy DeDek i jakoś mnie nie zauroczył. W sumie to w kartkowe systemy to nawet Warhammera nie gram (pewnie mnie zlinczują) ale uważam ten system dla dzieciaków, zbyt prosty. Dlatego np spodobał mi się rozwój postaci z Bathesdy bo tam faktycznie trzeba było machać mieczem aby się nauczyć machać odpowiednio. Nie ślepo waląc punkty w "miecza", szkoda że inne parametry też nie rosły zależnie od naszych działań, bo byłbym zachwycony.

Z drugiej strony jak uwielbiałem grac w Fallouta 1 i 2, nawet taktiksa, tak za "trójkę" do tej pory nie mogę się zebrać. Uważam iż Bethesda mocno skrzywdziła tą serię, robiąc coś na wzór Obliviona z karabinami. Zresztą samego Obliviona uważam za najgorszą część Elder Scrolsów.
Czekam na Wastelanda bo uwielbiam klimaty post-apo, chciałbym też zagrać w bardziej rozbudowanego STALKERA, można nawet jakieś MMO. Grałem w War Z z zombiakami, ale gra słabo się rozwija, a ostatnio coś nie mogę się zalogować. Mam obawy, że mi konto ukradli, bo były takie sygnały, jednak firma ma problemy z utrzymaniem zabezpieczeń na własnych serwerach, a co dopiero zajmować się graczami. A zapowiadała się ciekawa gra surviwalowa.
I coraz częściej dochodzę do zdania, że teraz gry robi się dla samego jak największego zysku i daje tylko efekty wizualne za które płacimy, bez fabuły, czy większej grywalności.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1437 dnia: Grudzień 16, 2013, 05:50:04 am »
(...) Dostarczało mi to wiele godzin rozrywki (...)
Z czego ponad połowa zajęła ci na łażenie po świecie, który został sztucznie rozdmuchany. Nawet biorąc pod uwagę fast travel, podróżowanie po ich światach to strata czasu, a lokacje to w dużej mierze kopiuj/wklej poprzednich (szczególnie tyczy się to jaskiń/lochów).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline wyspa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1438 dnia: Grudzień 16, 2013, 08:20:13 am »
Czy ja wiem Morrowind miał bardzo różnorodne lokacje ale wielu z nich człowiek nawet nie zobaczył jak zajmował się tylko głównym wątkiem. Sam gdy grałem w Morrowinda to miałem odkryte może 40% mapy max podczas jednej rozgrywki. A ogólnie jakby podliczyć wszystko co widziałem to byłoby może z 80% całości.
Wyspa była podzielona na obszary z których każdy różnił się florą, fauna czy architekturą... a nawet rasami które tam przebywały. Z kolei łażenie aż tak nie przeszkadzało bo potrafiło to wynagrodzić całą masą poukrywanych i często ciekawych questów pobocznych (np 2 razy trafiłem na wątki detektywistyczne, raz morderstwo a raz duża kradzież w jakiejś wiosce której bym normalnie nawet nie zwiedził gdyby nie to iż brałem udział w pielgrzymce po kaplicach).
Ale to Morrowind który ja uwielbiam... ale np takiego Skyrima uważam za grę mało ciekawą... bo rzeczywiście ogromny ale questy mało ciekawe i lokacje na jedno kopyto...

Offline Lord Kupa

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 20
« Odpowiedź #1439 dnia: Grudzień 16, 2013, 10:44:08 am »
bo gier w stylu Eternity jest i tak zbyt wiele.
Że jak? Które, gdzie?

 

anything