trawa

Autor Wątek: KRWAWA UCZTA  (Przeczytany 3034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dkffaktorberlinski

KRWAWA UCZTA
« dnia: Listopad 29, 2011, 11:18:31 am »
02.12.2011 g. 20:30, Kinokawiarnia Stacja Falenica, ul. Patriotów 44a, Warszawa Falenica (dworzec PKP) 
   
  DKF Faktor Berliński tym razem czyni niski pokłon kinu grozy i gore! Trzy   znakomite filmy zagoszczą i wygodnie rozpełzną się na ekranie: „Wzgórza   mają oczy”, „Martwe Zło” i „Burial Ground”. Będzie to poważna dawka   wyjątkowych obrazów i dźwięków. Ból, przemoc i zło czają się tu na   każdym kroku, a krew obficie wydobywa się z ran i ciał zarówno ofiar jak   i ich prześladowców. 
   
  Przechodząc do menu filmowego. Na początek znakomity remake   debiutanckiego filmu Wesa Crewena „Wzgórza mają oczy” w którym to pewne   dwie rodziny (jedna typowa druga hmmm może trochę mniej) staną   naprzeciwko siebie w walce na śmierć i życie. Następnie na ekranie   pojawi się „Martwe Zło” jeden z najważniejszych obrazów grozy lat   80-tych, w reżyserii Sama Raimiego (twórcy takich filmów jak np.   Spiderman) w którym to grupa przyjaciół będzie musiała zmierzyć się w   pewnej - zapomnianej przez Boga – leśnej chacie z prawdziwymi demonami.   Krwawą noc zakończy ”Burial Ground” ciekawa i nietypowa włoska produkcja   o zombie, w reżyserii Andreii Bianchi, w której cytując Piotra   Sawickiego: „otrzymamy maksimum akcji, perwersji i pomysłowo   zainscenizowanych krwawych jatek.(…) Całość okraszona jest elementami   specyficznego campowego humoru i psychodeliczną muzyką.” 
   
  Moc atrakcji tego wieczoru dopełni gość, który powie pare słów o   horrorze oraz specyficznej jego odmianie czyli gore – Piotr Sawicki   autor książki „Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore”. Przewidujemy   również konkurs w którym będzie można wygrać wspomnianą lekturę (która   na pewno przyda się przy eksploracji tego jakże wyjątkowego gatunku).

 

anything