Autor Wątek: Egmont 2012  (Przeczytany 135066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 31, 2012, 06:42:22 pm »
Pamietam, ze chyba na zeszlorocznej komiksowej warszawie Pan Kolodziejczak mowil cos o mozliwej zmianie na stanowisku naczelnego KSK(chyba, ze sie przeslyszalem). Jezeli w Egmoncie zabraknie Pana TK, to nie bedzie to na pewno dobra wiadomosc dla nas komiksiarzy. Moze cala sprawa wyjasni sie na tegorocznej KW
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline krakers

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 31, 2012, 11:20:35 pm »
Oby zmiany te nie dobily dzialu komiksowego egmontu na amen. Jakos niepokojaco to wszystko wyglada. Najpierw dluuuugie zwolnienie, a teraz jakies zmiany, ktore obawiam sie jeszcze mocniej ogranicza komiksowe poczynania egmontu. Czy egmont wyda jakis komunikat odnosnie tych zawirowan?
Mam nadzieje, ze nie dojdzie do zmiany na stanowisku naczelnego KSK, bo wtedy moze byc nieciekawie...
zazwyczaj jak pasjonata zastepuje biznesmen to nastepuja drastyczne, niekorzystne zmiany...
pzdr

Tak sobie prześledziłem to co Egmont wydaje i myslę ,że tam już od jakiegoś czasu chodzi tylko o biznes.Obym się mylił.Ale  Egmont wydaje to co się sprzedaje czyli KD,Kajko i Kokosz,Tytusy,Asterix,SW,Thorgala  itp + teraz jeszcze dodruki ,czyli to co schodzi na bieżąco.Zastanawia mnie fakt dodruku Usagiego ,jakoś nie przypominam sobie by ludzie głośno domagali się wznowienia tego komiksu,który nie był wydany przez Egmont! Nie wydają od jakiegoś czasu MK,PE i OG bo prawde mówiąc wydanie "Jokera" jako OG i "Zabójczy Żart" jako MK wygląda na upieczenie dwóch dań na jednym ogniu.Ostanie PE to "Wojna Sambreów" z kwietnia  2011.Ostatni MK (nie licząc Batmana ZŻ) to Julia i Roem z lipca 2011. Ostatnie OG (bez Jokera)to "Amerykański Wampir " z maja 2011.Owszem fajnie że wydali komiksy z Batmanem (oba mam) ale w Og to ja wolałbym "Potwora z bagien"...Zapowiedzi Egmontu sa prawie już na pierwsze półrocze i MK,PE i OG ani widu ani słychu.

Offline Rork

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 31, 2012, 11:27:18 pm »
Jednym słowem - kiepsko się sprzedają
 
Żeby się nie okazało, że "Batmany" będą jedynymi "mistrzami" w tym roku!

 
My zastanawiamy się nad sensem dodruków a w rzeczywistości gra toczy się o komiksy wogóle...
 
Szczerze, zamiast tych wszytkich "gacków" wolałbym 5 naprawdę dobrych "mistrzów" i "plansz"!
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 11:33:36 pm wysłana przez Rork »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 01, 2012, 12:42:20 am »
W Mistrzach to jeszcze Liga 1969 była ostatnio. No ale generalnie, to faktycznie z Egmontu od conajmniej roku, porównując do lat ubiegłych, lipa straszna jest. 

Offline adro

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 01, 2012, 09:10:38 am »
Rork tez mam takie wrazenie, ze w egmoncie od dluzszego czasu toczy sie dyskusja odnosnie sensownosci dalszego wydawania komiksow. Faktycznie jak sie nad tym zastanowic, to w egmoncie od 1,5 roku trwa kryzys i z biegiem czasu wyglada to tak jakby zapasc w egmoncie sie nasilala, a nie slabla. Pewnie kryzys miedzynarodowy dal egmontowi niezle w kosc, przeciez to jest ponadnarodowy koncern. Krakers masz racje,ale mysle ze egmont bez Pana Kolodziejczaka w ogole wycofa sie z wydawania jakichkolwiek komiksow.
Zobaczymy co egmont ujawni podczas komiksowej warszawy.
pzdr
PS BTW Mnie akurat gacki z egmontu bardzo ciesza, ale tez tesknie za kolekcjami.



 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 09:33:44 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 01, 2012, 09:59:51 am »
Dzień rozpocząłem od przejrzenia Gildii. Pocieszam się myślą, że po tym, co tu przeczytałem dzisiejszy dzień może być już tylko lepszy :)
Przyznam, że do dzisiaj wszystko, co przeczytałem na forum a nie pochodziło bezpośrednio od wydawców lub osób zajmujących się portalami komiksowymi, traktowałem jako plotki, które nie mają znaczenia. Ale przemówiły do mnie liczby i daty, które przytoczyli radef i krakers. Nieciekawie to wygląda.

Offline ljc

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 01, 2012, 11:51:48 am »
egmont poszedł w literaturę, teraz mocno promuje pismo how it works, komiksy spadają na dalszy plan z oczywistych względów
tamtam!

Offline radef

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 01, 2012, 12:45:01 pm »
Bardzo przepraszam, że taki news daję dziś, ale muszę smutną wiadomość wysłać  :roll:
http://www.zkdp.pl/index.php?module=pnEmployee&func=viewDetail&id=374&formcall=edit&authid=bc58cd40fc6ec60a6705afa499265aef&catview=0&sortview=0&formSearch=&all=1&menuprivate=0&total=1143&page=5&char=

Egmont Polska sp. z o.o.
Kaczor Donald
Częstotliwość ukazywania się: dwutygodnik
  Numer rejestru: 266
  Uwagi: do nr 14/2012 tygodnik

Żegnaj Kaczorze Donaldzie jako tygodniku, będzie mi go bardzo brakowało, jeżeli będzie to oznaczało także pozostawienie tej samej ilości stron to będzie tragedia.

KOŃCZY SIĘ PEWNA ERA!

PS: Czyżby to też nie jest zwiastun rychłego końca pracy p. Kołodziejczaka w Egmoncie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 01:01:16 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline hans

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #203 dnia: Kwiecień 01, 2012, 01:38:17 pm »
Dobrze, że rzuciłeś linka do wiarygodnej strony, bo trudno byłoby mi dzisiaj uwierzyć

Offline F... YOUR HEROES

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #204 dnia: Kwiecień 01, 2012, 04:38:45 pm »
a jak to jest z tą reedycją year one? bo na alei pisali, ze będzie, a w niusie na batcave juz tego nie znalazłem, jest info o dkr, dodruku jokera, haunted knight i  the greatest stories ever told, a year one nie ma
nie wiem wiec czy polować na allegro czy czekac na reedycje

Offline Rork

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 01, 2012, 06:55:58 pm »
Miejmy nadzieję, że zmiany w Egmoncie dotyczą wyłącznie KD, T. Kołodziejczak nadal będzie naczelnym a komiksy znów będą  wydanawane tak dobre i w takich ilościach jak w najlepszych latach! Zapowiedzi na maj raczej niosą dobre wieści - wydawnictwo wznawia brakujące tomy serii: Usagi, Hellboy - to znak, że ma strategię na dłuższy okres. Wciaż tylko brakuje mocnych pozycji w PE i MK. Jeden lub dwa Batmany pójdą w MK trzeci w OG, w PE będzie kolejny Blueberry, może jeszcze coś wrzucą w październiku i grudniu. Może nie będzie tak źle jak nam się wydaje.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 01, 2012, 07:16:03 pm »
Miejmy nadzieję!
A przy okazji wie ktoś, co będzie zawierał nowy Hellboy?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline westchnienie

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 01, 2012, 07:22:31 pm »
Też mi się wydaje, że Egmont nie zmierza do porzucenia komiksów w ogóle, a jedynie do bardziej rozsądnego eksplorowania komiksowej niszy w Polsce. Jak każda nisza na rynku, ma ona potencjał wychodzenia na plus przy zarabianiu, ale jedynie pod warunkiem wsłuchiwania się w potencjalnych nabywców oraz reagowania na bieżąco. To ostatnie trudniejsze, im większymi operatywami się zarządza i dlatego m.in. wg mnie to Taurusowi, a nie Egmontowi udało się na chwilę obecną stać się najlepszym strategiem - wydawcą.

Na egmontowskie ilości, jak w najlepszych bezkryzysowych latach nie liczyłabym, ale za to na właśnie przemyślane wznowienia wraz z rzadka (raz na 3-4 miesiące) dawkowanymi kontynuacjami oraz może reedycjami (np. Sandman HC  :roll: ).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 08:14:13 pm wysłana przez westchnienie »

Offline m010ch

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 01, 2012, 10:12:33 pm »
Zastanawia mnie fakt dodruku Usagiego ,jakoś nie przypominam sobie by ludzie głośno domagali się wznowienia tego komiksu,który nie był wydany przez Egmont!

Fantagraphics ma także zapowiedzianą reedycję 1 tomu na 2012 r. - pewnie ma to jakiś związek.

Miejmy nadzieję!
A przy okazji wie ktoś, co będzie zawierał nowy Hellboy?

8-zeszytową mini-serię: The Wild Hunt (oryginalny TPB).

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 01, 2012, 11:26:38 pm »

8-zeszytową mini-serię: The Wild Hunt (oryginalny TPB).

O! eXtra, trochę się już gubię w tych niewydanych pozycjach okołoHellboyowych. Szkoda tylko, że mistrz M. udziela się tylko na wspaniałej okładce, ale z drugiej strony jest autorem scenariusza! Szykuje się całkiem duże wydarzenie na, nękanej posuchą i przelotnymi dodrukami, egmontowej arenie!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.