trawa

Autor Wątek: Egmont 2012  (Przeczytany 134837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio141

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 25, 2012, 01:59:52 pm »
Mnie najbardziej brakuje teraz komiksów z serii Plansze Europy. Wciąż marzą mi się takie tytuły jak: Pasażerowie wiatru Françoisa Bourgeona oraz Cykl Cyann stworzony wspólnie z Claudem Lacroix, Wieże Bois-Maury Hermanna, kontynuacje Bouncera, Pirata Izaaka i Składu głównego, kolejne komiksy Alejandro Jodorowskyego, Andreasa, Marvano, Gimeneza, Manary a także Boucqa, Yslaire, Tardiego i innych wielkich nie wymienionych (a i pewnie wielu jeszcze nie znanych polskim czytelnikom) artystów komiksowych.

To smutne, że pojawiające się z każdym miesiącem zapowiedzi nie wywołują już takich emocji oczekiwania i radości z zakupu upragnionego komiksu jak jeszcze parę lat temu.

Widać że coraz więcej osób pozbywa się swoich kolekcji komiksów - jedni zapewne zostają do tego zmuszeni, inni przestają się nagle tym interesować, jeszcze inni (kolekcjonerzy) rezygnują nie widząc nadziei na dalszy rozwój swoich kolekcji.

Na posterunku pozostają najwierniejsi - prawdziwi komiksiarze, którzy w tej trudnej sytuacji cierpią z tego powodu, że jest ich "zbyt mało" aby ich komiksowe marzenia się spełniały...
 
Można się zdołować :-(
sam czasami mam ochotę się pozbyć całej mojej kolekcji, niekoniecznie sprzedając...
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Quithe

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 25, 2012, 02:34:02 pm »
misio141, chętnie przyjmę :D

Offline misio141

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 25, 2012, 03:45:02 pm »
misio141, chętnie przyjmę :D
oddając w dobre ręce nie zobaczyłbym płomieni potępienia :p
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline melee

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 25, 2012, 05:15:57 pm »
Przecież obecnie prawie wszyscy mówimy po angielsku, przynajmniej w takim stopniu, aby czytać. Na zachodzie wydaje się setki, tysiące interesujących rzeczy. W czym problem? Moja lista życzeń na Amazonie cały czas puchnie, mimo sporych i regularnych inwestycji. Każdy z nas pewnie chętnie zobaczyłby kolejne Plansze, ale skąd pomysł o pozbywaniu się kolekcji z tego powodu? Jeśli kogoś interesują naprawdę komiksy a nie sam fakt posiadania, to jesteśmy wręcz w coraz lepszej sytuacji - darmowe lub tanie dostawy do Polski, nieograniczony dostęp przez Internet, niedługo otwierający się oddziała Amazon'u. Możliwości w Polsce się kurczą, ale globalnie rosną.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 25, 2012, 05:42:24 pm »
mam tak samo. odkąd egmont oniżył tempo wydawnicze kwota którą wydaję na komiksy wogóle sie nie zmniejszyła. amazon i bd dodatkowo mają świetny system podpowiadania co jeszcze kupić a dodatkowo bd przysyła mi -10% na produkty z wihlisty. i jak tu nie kupić?

jedyne czego mi brakuje to europejskie integrale.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Quithe

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 25, 2012, 06:20:33 pm »
oddając w dobre ręce nie zobaczyłbym płomieni potępienia :razz:

Lepiej się jej trzymaj, skoro masz oddawać za darmo, to lepiej mieć ją nadal i dodawać nowe sztuki :smile:

A tak swoją drogą, gdy widzę, że ludzie pozbywają się swoich kolekcji, często zastanawiam się dlaczego. Potrzebna gotówka, znudziło się? Jakoś mnie to zasmuca. Mój zbiór może i zbyt obszerny nie jest, ale dodaję nowe tytuły i czuję, że to będzie trwało do końca.

Offline Komediant

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 25, 2012, 06:27:31 pm »
Jak rzadko kiedy zgodze sie z Rorkiem, no, z większośćią tego co napisał. Amazon wszystkiego nie rozwiązuje. Raz że najlepiej czyta się w swoim języku, a dwa że jednak wiele komiksów europejskich jest niedostępnych po angielsku - albo wogóle tam się nie ukazały, albo szybko stały się niedostępne. Bourgeona praktycznie niczego nie wydano, Sfara i Blaina podobnie jak w Polsce (no, NBM publikuje Dungeon, niestety strasznie zmniejsza format). Hermanna to głównie one-shoty z Dark Horse'a i SAF - Jeremiaha wydano dosłownie kilka tomów, i to na przestrzeni kilkudziesięciu lat (jest szansa że akurat to się zmieni, lada dzień powinien ukazać się pierwszy "Jeremiah Omnibus" - troche naciągane jak na album liczący 150 stron, no ale ok - tyle że to będzię ciężko dostać, nakład jest limitowany do...500 egz, więc pewnie zniknie na pniu), Wież Bois Maury jeszcze mniej - dostępne są praktycznie 2 pierwsze tomy. Tardi ma szczęście że zabralo się za niego Fantagraphics, które co prawda "ozdabia" jego albumy lipnymi okładkami, ale to chyba jedyny minus. Sporo cenionych autorów wydało tylko nieodżałowane wydawnictwo Catalan Communications, tyle że to upadło przeszło 20 lat temu, chociażby świetnego Loustala, którego od tej pory już nikt inny, zdaje się, nie wydał po angielsku. Na szczęście albumy Catalana są w miarę dostępne na wstórnym rynku, więc sam powoli uzupełniam biblioteczke. Loisela wyszło mniej niż w Polsce, podobnie Andreasa i paru innych, tak że Amerykanie mają ciągle spore zaległości i niespecjalnie się spieszą z ich nadrabianiem. Najwyraźniej nie mają dla kogo.
Zatem - Europejski integralu, wróć! :wink:

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 25, 2012, 07:28:36 pm »
Za Batcave:
Cytuj
Przez weekend od 23 do 25 marca w Poznaniu odbywał się konwent Pyrkon,   na którym gościł między innymi redaktor naczelny Egmontu, który w   rozmowach z czytelnikami ujawnił czego możemy spodziewać się w Polsce,   jeśli chodzi o Batmana - dodruk "Jokera", "Powrotu Mrocznego Rycerza", a   także wydanie "Batman: The Greatest Stories Ever Told" oraz "Batman:   Haunted Knight".

Szału nie ma, ale narzekać też chyba nie można  :wink:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 25, 2012, 08:19:54 pm »
Cytuj
"Powrotu Mrocznego Rycerza"
A coś o poprawionym przekładzie było?
 
I czy mówiono o planach Egmontu tylko dotyczących "Batmana"?

Ktokolwiek był, ktokolwiek wie?

Offline nayroth

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 25, 2012, 08:27:54 pm »
Haunted Knight to przecież TopKomiks z 1999!! Nie wiedziałem ze to był aż tak zajefajny komiks że doczeka się wznowienia po 13 latach... No no, Egmont nie przestaje zaskakiwać. Ciekawe czy ci wszyscy którzy liczyli na Long Halloweena będą usatysfakcjonowani. Chyba ze ma to być na zasadzie jak ten odgrzany kotlet chwyci, to wydamy nastepne od Sale/Loeba..

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 25, 2012, 08:32:20 pm »
Batman Haunted Knight jak najbardziej, Tm-Semic wydał połowe tego, a to całkiem przyzwoite rzeczy. The Greatest Stories Ever Told ciekawi mnie, choć obawiam się klimatów pokroju Przysięgi zza grobu. Powrót Mrocznego Rycerza miałem cichą nadzieję, że to przyzwoite wznowienie z nowym tłumaczeniem i w ogóle, a tymczasem to dodruk. No źle nie jest, ale lepiej też mogło być.

Offline Quithe

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 25, 2012, 08:35:48 pm »
Zdziwiłbym się, gdyby nie zrobili nic z totalnie objechanym przekładem. Może kupię jeszcze jakieś Batmany w takim razie. Po latach olewki dopiero "Joker" i "Zabójczy żart" mnie przekonały. Chociaż nie, chciałem "Krzyżowca", ale jednak się nie złożyło.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 25, 2012, 08:45:11 pm »
W nowym wydaniu Haunted Knight będzie zapewne historia z Strachem na Wróble, która nie pojawiła się w Top Komiksie.  Z całego zbiorku była najlepsza.

Natomiast "Powrót Morcznego Rycerza" bez poprawionego tłumaczenia? Nie wyobrażam sobie tego.

Offline Rork

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 25, 2012, 09:07:26 pm »
Czyżby Egmont miał zamiar zająć się wydawaniem wyłącznie Batmana? Jeśli to jedyne informacje od redaktora naczelnego nt. planów wydawniczych to jak dla mnie zupełne nieporozumienie...

Offline Death

Odp: Egmont 2012
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 25, 2012, 09:42:01 pm »
Jeśli Egmont zmieni tłumacza Powrotu na nowego, to dam sobie obciąć lewe jądro.

 

anything